Dla początkującej

werka21
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 18, 13:15

Dla początkującej

Postautor: werka21 » 7 maja 18, 13:37

Dzień dobry

bardzo proszę o pomoc fachowców w tej dziedzinie, niestety moja wiedza jest jeszcze znikoma na temat akwarystyki, tak więc moje pytanie - jakiej wielkości najlepiej wybrać akwarium na początek, by łatwo było je użytkować i zagospodarować? Jakie rybki na początek?

pozdrawiam serdecznie
Weronika

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Dla początkującej

Postautor: barttsw » 7 maja 18, 14:04

akwarium najwieksze jakie tylko wejdzie i na ile finanse pozwola
sprzet dobiera się pod zwierzaki i pod wielkosc baniaka
aby dobrac obsade zapraszam do działu obsad założenie tematu zgodnie z regulaminem

PeHa68_pl
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 18 lutego 17, 12:04

Re: Dla początkującej

Postautor: PeHa68_pl » 6 czerwca 18, 12:54

Może ja zapytam inaczej; Masz jakiś założony lub ustalony budżet na ten cel i założenie akwarium plus kupno niezbędnych akcesoriów typu filtr czy oświetlenie? Jeżeli tak to podaj go, zobaczymy wtedy na jakie akwa tak na dobrą sprawę Cię stać. Im większy tym koszty utrzymania również rosną.

gerwazy
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 6 czerwca 18, 16:06

Re: Dla początkującej

Postautor: gerwazy » 6 czerwca 18, 16:18

Podepnę się do tematu - czy kwota 1000 zł na początek pozwoli mi na jako takie akwarium i wyposażenie czy to bardzo niski budżet? Nie wiem czy mogę sobie pozwolić na założenie akwarium, a chcę to od początku zrobić porządnie.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Dla początkującej

Postautor: barttsw » 6 czerwca 18, 16:26

gerwazy pisze:Podepnę się do tematu - czy kwota 1000 zł na początek pozwoli mi na jako takie akwarium i wyposażenie czy to bardzo niski budżet? Nie wiem czy mogę sobie pozwolić na założenie akwarium, a chcę to od początku zrobić porządnie.

Na jaki duzy zbiornik
Najpier proponuje zastanowic co chcesz trzymac potem dobierasz zbiornik do obsady bo na odwrot moze byc zonk

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Dla początkującej

Postautor: abiba » 6 czerwca 18, 20:53

Myśle że 1000zł na spokojnie 200-240l zbiornik pozwoli Ci założyć . To wielkość akawrium zupełnie przyzwoita.

Barttsw : nie kazdy jest fanatykiem , niektórzy po prostu chca mieć akwarium:) i jesli taki ma budzęt to w czym problem ?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Dla początkującej

Postautor: barttsw » 7 czerwca 18, 06:15

abiba pisze: jesli taki ma budzęt to w czym problem ?
kolega wspomniał ze chce pozadne wiec zbiornik nie kosztuje 200 zł za sklepowke
abiba pisze:niektórzy po prostu chca mieć akwarium
zlituj sie kazde hobby wymaga poswiecenia potem widac co plywa w tych zbiornikach to rece opadaja nie wpominajac o filtracji

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości