Witam i Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Witam i Pozdrawiam!

Postautor: kodzaj11 » 20 czerwca 18, 00:38

Powiem Wam tylko tyle, że żegnam się z tym forum, nie będę już tutaj zaglądał bo mnie drażni to, że wielcy znawcy odpowiadacie tylko na to co chcecie, w temacie oświetlenia prześcignąłem kilku i nagle zacichli i nie potrafią nic odpowiedzieć.... Powodzenia w powolnym rozwijaniu kij wie kogo, jeśli miałbym dziękować i żegnać się to może lepiej jak tego nie zrobię bo większość rad było totalnym gównem i na kij przydającą się radą, najwięcej pomógł mi Rafał bez pierdzielenia, dzięki niemu mam dziś tak piękne akwa o którym większość z Was może pomarzyć..... i jemu podziękuję ;)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Witam i Pozdrawiam!

Postautor: Hunter » 20 czerwca 18, 06:22

Wrzuć na luz ;) Ostatnio mało u nas ogrodników, temu nie ma z kim pogadać o roślinach :lol:

Temat oświetlenia jest bardzo specyficzny. LEDy dają możliwość szerokiego zastosowania i technicznego wykonania ze swoimi plusami i minusami, a wykonawców u nas sporo i każdy preferuje inny sposób :) Decydując się na konkretny wariant praktycznie ucinasz dyskusję i czas działać.
Dobór widma to eksperyment. Przyrządy do mierzenia widma to drogie zabawki, śmiej się jeśli ktoś mówi, że ma spectrometer w oku ;)

kodzaj11 pisze:jeśli miałbym dziękować i żegnać się to może lepiej jak tego nie zrobię bo większość rad było totalnym gównem i na kij przydającą się radą, najwięcej pomógł mi Rafał bez pierdzielenia, dzięki niemu mam dziś tak piękne akwa o którym większość z Was może pomarzyć...

Haha, no spoko, nie ma sprawy ;)
Wiedzy i doświadczenia masz już sporo, życzę żeby się kręciło

Powodzenia i wpadaj tu czasem ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: Witam i Pozdrawiam!

Postautor: Mattija2 » 20 czerwca 18, 07:14

Nie wiem czy zauważyłeś, że forum od jakiegoś czasu jest w zlej kondycji. A takie pozegnanie (bez klasy, uwierz) tylko o Tobie swiadczy. Po co w ogole kogos obrzucac blotem na pozegnanie? Slabo :)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Witam i Pozdrawiam!

Postautor: Hunter » 20 czerwca 18, 10:51

Hehe statystyki forum mówią, że jest w całkiem dobrej kondycji ;) Ale problem faktycznie jest i tkwi w ludziach. W tych nowych i w tych "starych". Nowi leniwi, staży to fanatycy. Jak nawet gupika nie można trzymać w akwarium bo albo ma za twardo, albo ma za miękko, to większość nowych użytkowników forum po prostu odpuszcza dyskusję, bo po co się wychylać? :) Na wstępie zostają zdominowani i sprowadzeni do parteru. Mam stały kontakt z Duńczykami, u nich KH 15-20*n to norma w kranówce. Ciężko zbliżyć się z pH w okolicach 7, ale jakoś nie jest to kraj Tanganiką czy Malawi płynący ;) Różnorodność akwarystów jest bardzo podobna ja u nas. Spotkać można zarówno biotopy miękkie, twarde jak i akwaria roślinne, ale najwięcej jest takich jak u nas "no name", trochę rybek, trochę roślinek i człowiek się cieszy że ma hobby. A ze swoją "tragiczną" wodą radzą sobie w bardzo prosty sposób - trzymają w akwariach ryby hodowlane, bo odłów u nich to pojęcie znane tylko wtajemniczonym. Natomiast u nas (na forum) dla hodowlanek próbuje się na siłę stwarzać warunki jak dla odłowu, proszę się więc nie dziwić, że na forum mamy monologi a nie dyskusję i średnie zainteresowanie tematami. Fanatyzm u rozmówcy widać od razu :wink: I żeby nie było - to nie jest moje zdanie. Temat drążyliśmy już w ubiegłym roku z Dhuzem jak był z nami. Niestety chyba się obraził, bo za kilka tygodni minie rok jak nas nie odwiedza. Wtedy była bardzo podobna sytuacja z innym użytkownikiem jak teraz z Konradem. Do dnia dzisiejszego mam z nim kontakt przez FB, Konrad Ty też czasami się odzywaj ;)

Z drugiej strony sprawa wygląda podobnie. Nowicjusze pytają o takie banały, że ręce opadają, a często google odpowiada szybciej na pytanie, niż napisanie posta.

Tacy ludzie, takie czasy :wink:
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Witam i Pozdrawiam!

Postautor: barttsw » 20 czerwca 18, 10:56

Rafal z Mateuszem to jest inna historia ale nie bede tego mowil moge ci to powiedziec w 4 oczy
powiem tylko ze nie tylko AF opuscil
Hunter pisze:Z drugiej strony sprawa wygląda podobnie. Nowicjusze pytają o takie banały, że ręce opadają, a często google odpowiada szybciej na pytanie, niż napisanie posta.

Tacy ludzie, takie czasy
taki jest poziom akwarystyki w Polsce

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: Witam i Pozdrawiam!

Postautor: Mattija2 » 20 czerwca 18, 11:40

Rafał, posty postami, mi bardziej chodzi o jakość;
Jeśli jesteś w temacie już x lat i potrzebujesz zapytać o coś ujmijmy to "bardziej specjalistycznego" to bardzo często nie dostaniemy tu odpowiedzi. Z reguły wtedy uderzam na inne fora.
Czuje się jakby nasze forum było na stadium pomocy totalnie początkującym (którym też i ja, i Wy byliście), a nie rozwija się dyskusji o bardziej zaawansowanych tematach. A szkoda :(

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Witam i Pozdrawiam!

Postautor: Hunter » 20 czerwca 18, 15:07

powiem tylko ze nie tylko AF opuscil

Nie mam kontaktu z Mateuszem, ale mam nadzieję że jest jak piszesz, czyli absencja nie dotyczy tylko naszej paczki.
Jeśli jesteś w temacie już x lat i potrzebujesz zapytać o coś ujmijmy to "bardziej specjalistycznego" to bardzo często nie dostaniemy tu odpowiedzi. Z reguły wtedy uderzam na inne fora.

Wszystko zależy na jakie tematy chcesz dyskutować. Na temat mediów filtracyjnych, czy oświetlenia akwarium często tematy mają po kilkanaście stron. :D Aquaforum jest forum akwarystycznym raczej ogólnoteoretycznym bez większego ukierunkowania. Pogadasz tu o morszczyźnie, biotopach, roślinach i innych, no ale też nie ma co oczekiwać specjalistycznej wiedzy na każdy temat od tej garstki aktywnych osób. Myślę, że każdy jest dobry i może powiedzieć co nie co więcej głównie o swojej specjalizacji na punkcie której ma hopla :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Witam i Pozdrawiam!

Postautor: barttsw » 20 czerwca 18, 15:45

Hunter pisze:Nie mam kontaktu z Mateuszem, ale mam nadzieję że jest jak piszesz, czyli absencja nie dotyczy tylko naszej paczki.
nie tylko

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: Witam i Pozdrawiam!

Postautor: Mattija2 » 20 czerwca 18, 16:29

Jasne Rafał, zgadza się - wszyscy mają coś tam swojego w akwarystyce i mogą o tym opowiadać :D

Moim zdaniem mamy tu za mało prezentacji. Ktoś coś pokaże i zero odzewu - nie mówię o chwaleniu ale też o krytyce.
Twoich baniaków nie widziałem ło już nie wiem ile. Poza tymi co w podpisie :D
Fajnie też chwalić się swoimi dziełami. To też forma aktywnośći.

A tak to sam wiesz ile osób zagląda codziennie na forum - brakuje więcej "aktywnych" członków. Tyle na temat

Wróć do „O forum”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości