Świetlówki LED 8520 vs LED PLANT

JaworekPL
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 3 sierpnia 18, 08:06

Świetlówki LED 8520 vs LED PLANT

Postautor: JaworekPL » 3 sierpnia 18, 08:12

Witam
Chciałbym zakupić świetlówkę do akwarium 60l, chciałbym hodować w nim roślinki. Szukam jakiegoś oświetlenia, zastanawiam się nad tymi dwoma świetlówkami. Oczywiście najlepiej jakbym te dwie zakupił, ale fundusze nie pozwalają.
Otóż zastanawiam się nad kupnem świetlówki LED PLANT i dokupieniem jakiegoś zwykłego paska LED białego? https://allegro.pl/swietlowka-led-plant ... 6210004939

Czy LED 8520 i jakiś pasek niebiesko czerwonych diod? https://allegro.pl/profesional-swietlow ... 34008.html

Na którym zestawie rośliny będą lepiej rosły?
Czy te LED PLANT rzeczywiście uzdatniają roślinę do wzrostu?
Pozdrawiam

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Świetlówki LED 8520 vs LED PLANT

Postautor: abiba » 3 sierpnia 18, 16:06

nazywanie tego profesjonalnym to oczywiste nadużycie .
Deklarowane 1370lm to brzmi zachecająco ale i tak musisz mieć ich co najmniej 2 .
Smiem wątpić w ten parametr bo jakoś mi to pachnie pomnożeniem max. strumienia diody przez liczbę diod a to w takim razie raczej bajka więc musiałbyć jeszcze 1 lub 2 dołożyć .
Te wynalazki jakoś mnie nie powalają więc musiabyś ze 3 takie rurki włozyć . Jak coś mało wymagające to pewnie starczą 2 (moze) .

pozostają jeszce bardziej renomowane aquaela ale wiele to nie zmienia. Mają swoje plusy ale mają też wiekszą cenę .

No chyba że chcesz tam nurzańce anubiasy i takie tam - to wystarczy szerzej okno otworzyć :)

Wojtekxxx9
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 30 września 17, 21:41

Re: Świetlówki LED 8520 vs LED PLANT

Postautor: Wojtekxxx9 » 11 sierpnia 18, 08:52

Przez długi czas używałem właśnie tych diodek 8520. I byłem bardzo zadowolony bo dają naprawdę dużo światła i to światła bardzo "pasującego" roślinom. Mając 30lm/l musiałem delikatnie nawozić.
Tylko one nie wybarwiają roslin

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości