Filtry zewnętrzne awarię i zapobieganie zalaniu.

Awatar użytkownika
Zawaś
Ryba
Ryba
Posty: 211
Rejestracja: 29 września 18, 08:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Filtry zewnętrzne awarię i zapobieganie zalaniu.

Postautor: Zawaś » 6 stycznia 19, 23:31

Hunter pisze:
Zawaś pisze:Dla czego na obu wężach?

Jeśli wylot dasz powyżej tafli wody, np na deszczownicy to zawór wystarczyłby jedynie na wlocie do filtra.

Jak koledzy wyżej zaznaczyli, akwaria też ciekną ;)


Ale temat jest o filtrach :wink:
U mnie jet skipper więc podobnie jak z robieniem dziurki w rurce zaciagajacej wodę.
AQUAEL GLOSSY 80 - 125L

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Filtry zewnętrzne awarię i zapobieganie zalaniu.

Postautor: wespazjan » 7 stycznia 19, 12:17

Czytałam o tym patencie z nawiercaniem dziurki. Mieszkania nie zaleje, w najgorszym razie spali filtr. Już angażowałam męża do realizacji, bo brzmiało prosto i niezawodnie, ale on zasiał we mnie wątpliwości. Skoro to takie łatwe do realizacji a jednocześnie skuteczne rozwiązanie, to dlaczego nie jest powszechnie stosowane przez akwarystów albo nawet i producentów kubełków? W końcu się nie zdecydowałam

Dość pewnym rozwiązaniem wydaje mi się komin. Woda poniżej jego poziomu nie ma prawa być zassana. Ale też pewnie musi być przyczyną, dlaczego stosuje się to tylko w przypadku sumpów
Obrazek

Awatar użytkownika
Zawaś
Ryba
Ryba
Posty: 211
Rejestracja: 29 września 18, 08:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Filtry zewnętrzne awarię i zapobieganie zalaniu.

Postautor: Zawaś » 7 stycznia 19, 20:56

Komin?
AQUAEL GLOSSY 80 - 125L

goldi_
Narybek
Narybek
Posty: 52
Rejestracja: 23 stycznia 15, 23:03
Lokalizacja: Piła

Re: Filtry zewnętrzne awarię i zapobieganie zalaniu.

Postautor: goldi_ » 7 stycznia 19, 21:56

Fabryczne wyłączniki p.zalaniowe dołaczane są lub oferowane jako wyposażenie co niektórych filtrów RO . Niezależnie od tego nawet na allegro znalazłem kilka propozycji wyłączników z czujnikami wilgoci. Sam zresztą używam w kilku miejscach wyłączników /sygnalizatorów p.zalaniowych DIY. Nawet dziurka nie pomoże jak wyskoczy np. waż a wspomniana dziurka to dodatkowy kłpot przy np. podmiankach itp. . najczęstszym (jak uważam ) przypadkiem jest powolny wyciek np. spod starej uszczelki , źle domkniętego filtra itp. W takim przypadku takie rozwiązania się sprawdzają (w moim przypadku miały okazję zadziałać i zapewniły pełną ochronę przed zalaniem )

Awatar użytkownika
pimowo
Ryba
Ryba
Posty: 265
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 18:40

Re: Filtry zewnętrzne awarię i zapobieganie zalaniu.

Postautor: pimowo » 7 stycznia 19, 22:39

@goldi_ możesz podrzucić jakiegoś linka z takim wyłącznikiem?
Moje nowe hobby:
300l Ogólnie misz-masz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości