Prętnik karłowaty - pleśniawka

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
lesnikdan
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 14 stycznia 19, 10:51

Prętnik karłowaty - pleśniawka

Postautor: lesnikdan » 8 lutego 19, 21:07

Witam
Szybkie info. Kaskada FZN1 1/4 gąbka oryginalna i 3/4 ceramika. Do tego prefiltr na rurce z odciętej wewnętrznej gąbki. Akwa 54l zarybione w dwóch etapach po 2-3tygodniach od założenia.
- 14 dni
5 x otosek
7 x kirysek panda
- 18 dni
10 x neon Innesa
1+2 prętnik karłowaty
10 x sakura red

Ph - 6.8
KH - 5
GH - 10
Co2 z bimbrowni

Roślin dużo ale wolno rosnące prócz dorzuconej moczarki 3 dni temu.
Trochę za duża obsada chyba bo azotyny skoczyły do 0.75 wg testów kropelkowych zooleka było 0.1 przy wpuszczaniu 2 grupy. Widocznie nie dojrzała biologia do takiej ilości ryb. Na razie wszystkie są żwawe i nie widać po nich osłabienia więc ograniczam się do głodówki i obserwacji co dzieje się z no2.

A teraz do rzeczy. U samca prętnika zauważyłem 2 kłębki waty na górnej płetwie. Myślę, że to pleśniawka. Trochę zbyt niska temperatura 24st, przeprowadzka i azotyny swoje zrobiły. Obstawiam lekkie uszkodzenie przy odłowie w sklepie. Pletwa wypędzelkowana już CMF Tropicala. Stopniowo podniosłem temperaturę do 28st i samiec zaczął szaleć. Podniesienie temperatury wprowadziło go w romantyczny nastrój. Buduje gniazdo ale średnio mu idzie. Samica co jakiś czas podpływa i dochodzi do zbliżenia ale ikry brak. Z resztą jak i gniazda - tylko parę bąbelków widać na Salvini natans.

Teraz pytania.
1. Pozostawić temperaturę na wyższym poziomie do zniknięcia objawów pleśniawki?
2. Dołożyć roślin by miał z czego zbudować gniazdo by dokończyły tarło po czym przełożyć samca wraz z gniazdem do kotnika? Nie mam zbytnio dostępu do drugiego akwarium na typowo tarliskowy zbiornik przynajmniej na razie.
3. Obniżyć temperaturę żeby 'emocje' opadły i żeby ryby spokojnie przetrwały okres dojrzewania akwarium?

Wszelkie uwagi miło widziane.

Bella
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwietnia 18, 09:46

Re: Prętnik karłowaty - pleśniawka

Postautor: Bella » 9 lutego 19, 23:02

Ja bym się wstrzymała z rozmnażaniem rybek dopóki są objawy pleśniawki.
A czy to na pewno jest pleśniawka a nie martwica płetw?
Przydałyby się jakieś zdjęcia...

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości