Jak udekorować akwarium??

Ucek
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 22 czerwca 04, 12:41
Lokalizacja: Jarosław

Jak udekorować akwarium??

Postautor: Ucek » 22 czerwca 04, 13:08

Choduje ryby już 6 lat i nadal nie mam wyobraźni jak mam ładnie udekorować akwarium. Prosze podajcie mi kilka sposobów jak można ładnie udekorować akwarium.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak udekorować akwarium??

Postautor: Idzikowski » 22 czerwca 04, 14:09

Wiesz ciężko ci coś tutaj doradzić. Musielibyśmy ci rozrosoać, zrobić plan....czy może poprostu do ryb, które masz w opisie (licze, że to je hodujesz w tym akwa, o którym mówimy) możesz spokojnie zdobyć kilka małych okrągłych marmurów gdyż nie zmieniają składu wody, do tego ładny figlarny powiginany korzeń lub jak wolisz naturalnie bardziej mieć w akwa to poszukaj takiego co wygląda jak miniaturka złamanego pnia z korzeniami...je akurat trudno neistety dostać i kosztują duuużo zazwyczaj. Do tego żwirek jakiś ciekawy na dno, a najlepiej kup Aqualit lub inny żwir specjalny dla roślin, zmieszaj go ze zwykłym żwirkiem. Posadź w to odpowiednie do parametrów wody roślinki, polecam drobnolistne. Zakup nawóz TETRA PLANTA MIN bo jest dobry i tani. Zmontuj bimbrownie - nie do bimbru tylko do produkcji CO2 :-) i wtedy będziesz mieć ładny wystrój z roślinami, które przy dobrych warunkach powinny rosnąć jak burza (pamiętaj o dobrym oświelteniu, najlepie zrób tak aby wyszło ci minimum te 0.3-0.4W/L a jak więcej to jeszcze lepiej) a małe rybki będą plątać się między nimi i będzie super.

Podałem ta ogólnie jak to można fajnie urządzić taki zbiorniczek przy twoich rybkach jednak takich pomysłów można tutaj setki podawać i myślę, że wreszcie musisz popróbować sam urządzić ładnie a nie tak jak inni powiedzą. Spróbuj sobie rozrysować na odpowiednim formacie kartki, a najlepiej ją dotnij na wymiar i wtedy rozrysuj co byś chciał aby w którym miejscu stało. Wystarczy, że zaznaczysz to sobie jako kwadraciki. Może to ci pomoże.

Ps. Ja w tej chwili nie posiadam, ale wiem, że w internecie bo miałem sa takie bardzo proste programiki do urządzania akwa może zerknij na takie coś i zobacz czy może przy użyciu czegoś takiego uda ci się osiągnąć coś.

Radekm
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 18 grudnia 06, 11:48
Lokalizacja: Chełm

Re: Jak udekorować akwarium??

Postautor: Radekm » 6 stycznia 07, 11:39

hej! ja tez hoduje rybki ok 6 lat, i tez mialem ten problem, wiec przestalem hodowac ryby. ale teraz znow postanowilem. Teraz zdobywam inf. Przede wszystkim postawie na rosliny-jak najwwwwwiecej, pozniej kamienie marmurowe(ok 10 zl) a na koniec korzen1 Trzymam kciuki! :ok:

michal152
Ryba
Ryba
Posty: 247
Rejestracja: 29 października 06, 20:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak udekorować akwarium??

Postautor: michal152 » 6 stycznia 07, 16:42

Idzikowski pisze:TETRA PLANTA MIN bo jest dobry i tani

tańszy i lepszy jest Roślinnex, ale plantamin też jest dobry

[ Dodano: 2007-01-06, 16:45 ]
w środku nie dawaj wysokich i grubych roślin i innych rzeczy - ładniej wygląda
dobrze do podłoża jest dać Tetra Initial Sticks
http://klub.chip.pl/akwaria/akk/index3.html
pokarmy dla ryb gotowe i robione oraz hodowane

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Jak udekorować akwarium??

Postautor: Rama » 6 stycznia 07, 17:17

Proponuje przeczytac ten artykul... Wiele moze wskazac jak urzadzic zbiornik

http://www.holenderskie.pl/art.php?go=17

michal152
Ryba
Ryba
Posty: 247
Rejestracja: 29 października 06, 20:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak udekorować akwarium??

Postautor: michal152 » 7 stycznia 07, 11:02

właśnie o to mi chodziło :roll:

[ Dodano: 2007-01-07, 11:03 ]
układ wklęsły
http://klub.chip.pl/akwaria/akk/index3.html
pokarmy dla ryb gotowe i robione oraz hodowane

tomyszek
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 6 listopada 06, 21:57
Lokalizacja: Okolice Gniezna

Re: Jak udekorować akwarium??

Postautor: tomyszek » 9 stycznia 07, 17:58

Idzikowski pisze:Ps. Ja w tej chwili nie posiadam, ale wiem, że w internecie bo miałem sa takie bardzo proste programiki do urządzania akwa może zerknij na takie coś i zobacz czy może przy użyciu czegoś takiego uda ci się osiągnąć coś.


Czy wiecie , gdzie są takie programy ?? Jeśli możecie to podajcie link .
Dzięki i pozdrawiam :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości