neon inessa - ciąg dalszy :)

rafs
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 27 grudnia 07, 18:27
Lokalizacja: Opole

neon inessa - ciąg dalszy :)

Postautor: rafs » 12 stycznia 08, 21:57

w poprzednim temacie dowiedziałem się że ikra neonków inessa jest koloru rdzawego ;-) wiem też że gdy jest za dużo światła to pleśnieje to przybiera kolor biały ;-) a co jest jak zauważyłem ikre przezroczystą ?? :neutral: czekam na szybką odpowiedź
Obsada:
- 19 --> neon inessa
- 2 --> kiryski panda
- 2 --> kosiarki
- 2 --> ??glonojad syjamski??

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: neon inessa - ciąg dalszy :)

Postautor: Broker » 12 stycznia 08, 23:03

Napisałem, że może być koloru lekko szarawego lub lekko rdzawego. W obu przypadkach ikra jest lekko przezroczysta ;)
Napisz wszystko ( dla ciekawości ), jak Ci przebiegało tarło ( po jakim czsie, po przełożenu do tarliskowego, tarlaków ), jakie były parametry, jaki stosunek ryb dałeś itp. ;)

rafs
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 27 grudnia 07, 18:27
Lokalizacja: Opole

Re: neon inessa - ciąg dalszy :)

Postautor: rafs » 13 stycznia 08, 12:17

wieczorem do akwarium tarliskowego wpusciłem parke ;-) następnego dna rano zauważyłem że samiec goni samice ale ona tylko ucieka więce wpuściłem jeszcze jedna parkę (czyli były juz dwa samce i dwie samice);-) wieczorem wyczyściłem dno od odchodów i po godzinie zauważyłem ikre ;-) dzisiaj wyłowiłem tarlaki i zasłoniłem akwa ;-)

parametry wody: temperatura - 24,5
twardość około 3-4
ph nieznane :neutral: wiem że woda miała powyżej 8 ale że nie mam testów wlałem troche preparatu na obniżenie

czy wylęg powinien nastąpić po 24 godzinach :?: bo w necie sa różne wersje :neutral: i czy odrazy po wylęgu akwarium stopniowo się zaczyna odsłaniać czy jeszcze kilka dni muszą być w ciemnościach :?:
jak tu takie pytania zadaje a nawed niewiadomo czy coś z tej ikry będzie ;-)
Obsada:
- 19 --> neon inessa
- 2 --> kiryski panda
- 2 --> kosiarki
- 2 --> ??glonojad syjamski??

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: neon inessa - ciąg dalszy :)

Postautor: Broker » 13 stycznia 08, 12:22

Tak, wyleg nastepuje mniej więcej po dobie. A co do odsłaniania to kilka godzin po wylęgu stopniowo (najlepiej, tak dość bardzo stopniowo) odsłaniaj ;)

rafs
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 27 grudnia 07, 18:27
Lokalizacja: Opole

Re: neon inessa - ciąg dalszy :)

Postautor: rafs » 13 stycznia 08, 20:34

czy neonki po wylęgu są dobrze widoczne czy idze je przeoczyć :?:
Obsada:
- 19 --> neon inessa
- 2 --> kiryski panda
- 2 --> kosiarki
- 2 --> ??glonojad syjamski??

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: neon inessa - ciąg dalszy :)

Postautor: Broker » 13 stycznia 08, 20:40

Są widoczne ;) szczegolnie na szkle, a do tarliskowego sie żwiru nie daje ;)

filip2
Narybek
Narybek
Posty: 52
Rejestracja: 13 grudnia 07, 15:51

Re: neon inessa - ciąg dalszy :)

Postautor: filip2 » 13 stycznia 08, 20:45

Czy w akwarium tarliskowym musi być filter?? Bo u rafsa w poprzednim temacie na zdjęciu akwarium filtra nie bylo , z tąd moje pytanie.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: neon inessa - ciąg dalszy :)

Postautor: Tomek83 » 13 stycznia 08, 20:51

W każdym akwarium gdzie są jakiekolwiek żywe stworzenia musi być filtr(nie filter).

rafs
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 27 grudnia 07, 18:27
Lokalizacja: Opole

Re: neon inessa - ciąg dalszy :)

Postautor: rafs » 13 stycznia 08, 21:04

co do żwiru to nie mam w tarliskowym a co do filtra to mam (brzęczka) myślę że taka forma napowietrzania też może być ;-) a czy ikrze nic się nie stanie jak co jakiś czas odsłoni się troszeczke i zerknie :?: przy czym wpadnie troche światła z lampy pokojowej
Obsada:
- 19 --> neon inessa
- 2 --> kiryski panda
- 2 --> kosiarki
- 2 --> ??glonojad syjamski??

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: neon inessa - ciąg dalszy :)

Postautor: Tomek83 » 13 stycznia 08, 21:05

Filtr to nie jest napowietrzacz! Jak wylęgnie Ci się narybek to bez filtracji szybko pójdzie sobie do lepszego świata. Po prostu zatruje się azotynami.

rafs
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 27 grudnia 07, 18:27
Lokalizacja: Opole

Re: neon inessa - ciąg dalszy :)

Postautor: rafs » 13 stycznia 08, 21:09

mam taki mniejszy filtr ale to sa duży strumień powietrza pujdzie i powciaga je a czytałem że jak za mocy strumień powietrza to padną z przemęczenia :zly: co w takim razie wykombinować :?:
Obsada:
- 19 --> neon inessa
- 2 --> kiryski panda
- 2 --> kosiarki
- 2 --> ??glonojad syjamski??

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: neon inessa - ciąg dalszy :)

Postautor: Tomek83 » 13 stycznia 08, 21:13

Kupić mały zwykły gąbkowy filtr, kosztują grosze. Podłącza się do brzęczyka. Lepsze to niż nic.

rafs
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 27 grudnia 07, 18:27
Lokalizacja: Opole

Re: neon inessa - ciąg dalszy :)

Postautor: rafs » 13 stycznia 08, 21:26

neonki maja wykluć się dzisiaj w nocy :neutral: a w jaki sposób można pozbyć się azotynów :?: a jaki sposób jest to neutralizowane z pomocą filtra :?:
Obsada:
- 19 --> neon inessa
- 2 --> kiryski panda
- 2 --> kosiarki
- 2 --> ??glonojad syjamski??

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: neon inessa - ciąg dalszy :)

Postautor: Broker » 13 stycznia 08, 21:44

Ojej... niechce mi się znowu pisac o cyklu azotowym :P W skrócie: na odopowienich mediach filtracyjnych (gabka równierz) osadzają sie kolonie bakterii z rodzaju Nitrosomans i Nitrobacter. One kolejno szkodliwe związki przemiany materii ryb ( NH3/NH4+, No2 czyli amoniak, jony amonowe i azotyny ) utleniają do postaci dużo mniej szkodliwego No3 czyli azotanów. Jego już nie da sie utleniać, ale bakterie beztlenowe, wykorzystują go do oddychania i No3 sprowadzany jest do postaci czystego azotu, który odparowywuje ze zbiornika. Jednak utrzymanie tych bakterii beztlenowych, jest w akwarium trudne, więc my zmniejszami liczbe No3, poprzez cotygodniowe podmiany wody ;)
Puki jest tam ikra, a młode będa jeszcze larwami i młodziutkim narybkiem, to ich przemiana materii bedzie maluuutka. Jednak pozniej przyda Ci sie tam mały filtr, najlepiej aby był już dojrzały. Więc jakis malutki filterek, proponuje już dac teraz, albo dac za kilka dni, byle by był w miare dojrzały ( czyli pracował w innym zbiorniku conajmniej 2 tygodnie, jednak Ty niemasz tyle czasu więc proponuje zakupić takowy, dać do akwarium głownego, zaszczepić jakiś biostarter i póżniej do zbiornika z narybkiem ). A czym będziesz karmił narybek?? To jest najtrudniejsze w rozmnażaniu... ;)

rafs
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 27 grudnia 07, 18:27
Lokalizacja: Opole

Re: neon inessa - ciąg dalszy :)

Postautor: rafs » 14 stycznia 08, 07:37

dzisiaj rano myślałem że coś juz będzie c tej ikry a tam ani śladu ikry ani narybku :neutral: co się stało z ikrą :?: dosłownie nic tam nie ma a jeszcze wczoraj były tam ziarenka ikry :neutral: czy mogło zaszkodzić jej oglądanie przy czym wpadało troche światła :?:

jaki parametry powinna miec woda w której jest ikra :?:
Obsada:
- 19 --> neon inessa
- 2 --> kiryski panda
- 2 --> kosiarki
- 2 --> ??glonojad syjamski??

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości