Karmienie

Marcin994
Narybek
Narybek
Posty: 58
Rejestracja: 6 października 07, 18:05
Lokalizacja: Poznań

Karmienie

Postautor: Marcin994 » 25 lutego 08, 01:25

Czy mogę karmić rybki mrożonym pokarmem codziennie ??
Marcin=]

Michał123456789
Ryba
Ryba
Posty: 194
Rejestracja: 18 grudnia 07, 17:57

Re: Karmienie

Postautor: Michał123456789 » 25 lutego 08, 01:28

troche uboga ta dieta... pomyśl chciałbyś jeść sam chleb?? ja daje rozwielitki, ochotke, serca wołowe, i płatki (suchy pokarm)
60l
harem prętnika karłowatego 1+2
6x neon innesa
3x neon czarny
5x kirysek
3x otosek
2x świderek (ślimak)
4x gupik pawie oczko 1+3
Żabka akwariowa i sumik

Pozdrawiam

Basienka
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 11 grudnia 07, 17:14
Lokalizacja: Polkowice

Re: Karmienie

Postautor: Basienka » 25 lutego 08, 01:32

Marcin994 pisze:Czy mogę karmić rybki mrożonym pokarmem codziennie ??

Nie. Pokarm musi być urozmaicony. Powinien być też roślinny. A o jakie rybki chodzi?
Basia

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karmienie

Postautor: Jaro69 » 25 lutego 08, 01:45

Marcin994 pisze:Czy mogę karmić rybki mrożonym pokarmem codziennie ??

Dlaczego nie?Trzeba go tylko podawać na zmianę z innymi pokarmami.
Śniadanie- pokarm żywy:ochotka,wodzień,artemia;
Obiad- pokarm suchy rózne:Tetra Min,Tropical Cichlid Color,Sera Flora;
Kolacja- mrożonki: serca wołowe,ochotka,artemia,wodzień,rozwielitka.

Basienka
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 11 grudnia 07, 17:14
Lokalizacja: Polkowice

Re: Karmienie

Postautor: Basienka » 25 lutego 08, 02:00

jaro_kapsel pisze:Dlaczego nie?Trzeba go tylko podawać na zmianę z innymi pokarmami.
Śniadanie- pokarm żywy:ochotka,wodzień,artemia;
Obiad- pokarm suchy rózne:Tetra Min,Tropical Cichlid Color,Sera Flora;
Kolacja- mrożonki: serca wołowe,ochotka,artemia,wodzień,rozwielitka.

Nie żebym chciała się kłócić, jaro_kapsel, ;-) ale kiedyś czytałam w którejś z książek, że rybki wszystkożerne powinny dostawać takie żarcie ze trzy razy w tygodniu ze wzglądu na to, że przy zbyt częstym podawaniu takiego jedzonka mogą wystąpić problemy z przewodem pokarmowym.
Basia

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karmienie

Postautor: Jaro69 » 25 lutego 08, 02:25

Basienka pisze:Nie żebym chciała się kłócić, jaro_kapsel, ;-) ale kiedyś czytałam w którejś z książek, że rybki wszystkożerne powinny dostawać takie żarcie ze trzy razy w tygodniu ze wzglądu na to, że przy zbyt częstym podawaniu takiego jedzonka mogą wystąpić problemy z przewodem pokarmowym.

Nie wiem,nie czytałem tej książki,czytałem natomiast wiele innych źródeł jak np.fora akwarystyczne nie tylko polskie.W wielu miejscach spotkałem się z takim menu.
Również nie chcę się kłócić ;-) ,podaję tylko menu moich wychowanków którego trzymam się od 4lat.Zapomniałem dodać przy pisaniu jadłospisu o całodniowej diecie raz w tygodniu przy podmianie wody,wtedy daję tylko witaminy do wody :ok:

Basienka
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 11 grudnia 07, 17:14
Lokalizacja: Polkowice

Re: Karmienie

Postautor: Basienka » 25 lutego 08, 02:35

Chyba każdy ma tu swoją praktykę. Skoro tak karmisz i jest ok to w porządku. Co do jednego dnia głodówki zgadzam się całkowicie.
Wciąż jednak jestem ciekawa o jakich rybkach mowa.
Basia

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Karmienie

Postautor: artur_89 » 25 lutego 08, 02:51

Ja swoje ryby karmię codziennie mrożonym wodzieniem, artemią i groszkiem (ze spiruliną) + płatki (wysoko proteinowe) + płatki na wybarwienie. Nie robię głodówek i ryby maja się świetnie, rosną, są pięknie wybarwione, zdrowe. Ale tak jak pisaliście, każdy ma swoje sposoby ;-) pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmienie

Postautor: Tomek83 » 25 lutego 08, 03:06

Ja podaję mrożony pokarm 3 razy w tyg. uważam, że częstsze podawanie pokarmów mięsnych może(co podkreślam)prowadzić do otłuszczenia narządów wewnętrznych ryby, a w konsekwencji choroby.

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Karmienie

Postautor: artur_89 » 25 lutego 08, 03:18

Zależy jakich pokarmów, tyczy się to przeważnie Ochotki, serc wołowych, która jest bardzo tłusta ;-) pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karmienie

Postautor: Jaro69 » 25 lutego 08, 04:22

Tomek23 pisze:Ja podaję mrożony pokarm 3 razy w tyg. uważam, że częstsze podawanie pokarmów mięsnych może(co podkreślam)prowadzić do otłuszczenia narządów wewnętrznych ryby, a w konsekwencji choroby.
artur_89 pisze:Zależy jakich pokarmów, tyczy się to przeważnie Ochotki, serc wołowych, która jest bardzo tłusta ;-) pozdrawiam

Jestem całkowicie za,dlatego dla urozmaicenia na przemian:artemia-serca wołowe-wodzień-ochotka-dafnia-serca indycze.W ten sposób moje ryby nie mogą narzekać na monotonię :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Karmienie

Postautor: Rama » 25 lutego 08, 18:15

Przepraszam za SPAM, ale ostatnio dość często widzę na forum że ludzie odpisują na pytania, którego tak dokładnie nie rozumieją.

Pytanie brzmi:
Marcin994 pisze:Czy mogę karmić rybki mrożonym pokarmem codziennie ??


Więc jak widać pytający nie zadał go w taki sposób, aby szło wywnioskować że ma zamiar tylko karmić ryby mrożonkami... Ale się zastanawia czy może ten pokarm podawać co dziennie... Nawet bym rozwinął myśl taką że karmi ryby suchym pokarmem i chce po prostu urozmaicić dietę rybą mrożonkami.

Co do odpowiedzi na to pytanie, ja karmię moje ryby codziennie mrożonką i jakoś nie zauważyłem aby ryby się źle czuły czy chorowały.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości