Poprzedni temat «» Następny temat
Białe małe, cienkie wijące się nitki
Autor Wiadomość
marcello82 
Narybek

Wysłany: 26 Wrzesień 08, 11:51   Białe małe, cienkie wijące się nitki

Witam,

Wczoraj wieczorkiem przy obserwacji rybek rzuciły mi się w oko dwie dzwine postacie w moim akwarium. Mianowice bardzo cieniutkie, białe prawie przeźroczyste niteczki o długości może 2-3mm. Wiły się jak oszalałe, po czym na chwilkę przestawały i później znów to samo. :niewiem: co to jest? Ostatnio nabyłem bocję wspaniałą, po dwuch dniach zobaczyłem dwie białe kropeczni na płetwach u jednej z nich. Podejżewam że to ospa rybia. Dziś rano jedna kropecza znikła a druga jest prawie niewidoczna. Czy te dwie sprawy mają jakieś powiązanie z sobą? Dziś jade po jakieś leki dla rybek.
Bardzo proszę o pomoc :dzieki:
Ostatnio zmieniony przez marcello82 26 Wrzesień 08, 12:02, w całości zmieniany 1 raz  

osama 
Moderator
Łukasz

Wysłany: 26 Wrzesień 08, 11:57   

marcello82 napisał/a:
Czy te dwie sprawy mają jakieś powiązanie z sobą?
Nie sądzę.
marcello82 napisał/a:
co to jest?
Była już o tym mowa wiele razy na forum. Są to na pewno niegroźne wypławki. Fotka mile widziana.
Plany na przyszłość: wygrać w lotka, postawić dom a w nim regał 6x ok 200l z Altolamprologus calvus i compressiceps oraz Thorichthys affinis, aureus, callolepis, champotonis, ellioti=maculipinnis, helleri, meeki, pasionis, socolofi, sp. 'mixteco' , 1000l pielęgnice z Ameryki Centralnej, 1000l Tanganika
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

marcello82 
Narybek

Wysłany: 26 Wrzesień 08, 12:04   

Yyy nie uchwycę tego aparatem. Były po środku akwarium, ledwo dosięgnołem je wzrokiem, aparat ich nie dosięgnie są bardzo małe.

Greek 
Aqua Rodzina
Grzegorz

Preferencje: Azja
Wysłany: 26 Wrzesień 08, 14:47   

marcello82, sprawdź tu czy to to : http://akwa-mania.mud.pl/archiwum/a6/a6,2.html

Bocja wspaniala żyje w stadach , a nie w pojedynkę. I jaki zbiornik? ;-)

marcello82 
Narybek

Wysłany: 29 Wrzesień 08, 08:46   

Z początku opisu ze strony jakie dałeś można wnioskować że to własnie wypławek, natomiast dalej czytając stwierdzam iż nie są one takie szerokie jak tam napisano, są dosłownie jak nitka i wiją się w każdą stronę w wodzie, natomiast na szybie pełzną. Bocje mam narazie 2 szt ale za kilka dni dokupię następną.

kashya
Ikra

Wysłany: 1 Luty 10, 16:12   

Witam ,
chciałabym odświeżyć wątek białych wijacych sie nitek . Czytałam oczwyiście to , co juz napisano...i w zasadzie mogłabym pozostać przy wersji, ze to wypławki. ale...wyczytałam też (na różnych stronach), że wypławek nie pływa tylko pełza. A moje niteczki pływaja jak wściekłe , wijąc sie przy tym konwulsyjnie.
Jest ich jakieś trzy zyliony. mnóstwo w każdym razie.
akwa 240 l. dojrzewa już półtora sa rosliny, korzen , kamień. filtr tetra pracuje. temp. stała, twadość i kwaśność unormowana.
poczatkowo myslalam, ze sie coś z wody wytrąciło po dolaniu uzdatniacza. ale teraz widze ze to sie rusza.
facetw sklepie powiedział tez ze wypławki i doradził kupienie labiryntowych zeby je zeżarły.
a może wydusze gadziny dosypujac nadmanganianu (o ile nie zaszkodzi to rozlinom???)??
help :niewiem: :niewiem: :niewiem:

tom-asz
Ryba

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2 Luty 10, 22:42   

To prawdopodobnie nicienie, capifos.

kashya
Ikra

Wysłany: 3 Luty 10, 10:04   małe paskudne

Dzięki za odpowiedz :) Jeszcze tego samego dnia wlałam Capitox. Nawet ciut silniejszą dawkę, niż zalecana na butelce (nie było jeszcze rybek więc mogłam zaszaleć:)
Nie pomogło. Przynajmniej na te małe. Za to nie zauważyłam żadnych pijawek (jedną pijawkę rybią zdjęłam z nowo zakupionej rośliny, ale licho wie, czy nie było tam jej krewnych i znajomych...)
Potem wpuściłam trzy gurami mozaikowe, maluszki - i muszę powiedzieć, że uwijają się jak w ukropie. Wyłapują to robactwo aż miło popatrzeć:)
Jak sobie nie poradzą do końca tyg. to pójdę za Twoją radą i dam Capifos.
A masz za sobą jakieś doświadczenia z tymi nicieniami? Chętnie dowiem się czegoś z pierwszej ręki (bo net już przegrzebałam wzdłuż i w poprzek).

tom-asz
Ryba

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 3 Luty 10, 10:54   

To, mam nadzieję, że problem masz rozwiązany. Capifos jest lekiem na nicienie, ale głównie jelit ryb. Myślałem że pomoże. Następnym problemem, w przypadku zakażenia jelit, jest podanie leku tak, aby ryby go zjadły. Ja dolewałem go bezpośrednio do rureczników, część rureczników spaliło od razu, ale pomogło. Miałem wtedy chore brzanki, z wyraźnymi objawami - puszczały "bąki" z zaczerwienionego odbytu. Tyle o walce z nicieniami i capifos,ie. Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu