Jakie kamienie dla Ramirezek i Neonków??

kacper4lo
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 19 stycznia 10, 07:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Jakie kamienie dla Ramirezek i Neonków??

Postautor: kacper4lo » 2 lutego 10, 08:16

Jakie kamienie będą wg Was najbardziej pasowały do akwarium z neonkami i parka pielęgniczek? Kiedyś natrafiłem na post mówiący o kamieniach w czerwonym kolorze nadających się do takiej obsady. W baniaku umieszczę również sporo drewna.

Lechu
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 8 stycznia 09, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie kamienie dla Ramirezek i Neonków??

Postautor: Lechu » 2 lutego 10, 08:29

Możesz aranżować akwarium według własnych upodobań. Musisz jednak pamiętać żeby materiał skalny( w przypadku tej obsady) nie zmieniał twardości wody.

P.S.
kacper4lo pisze:kamieniach w czerwonym kolorze


Nie wiem co masz na myśli ale staraj się aby akwarium odwzorowywało naturalne środowisko. Ozdoby typu nurek puszczający bąbelki ograniczają role akwarium do funkcji nawilżacza powietrza.

kacper4lo
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 19 stycznia 10, 07:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jakie kamienie dla Ramirezek i Neonków??

Postautor: kacper4lo » 2 lutego 10, 09:32

Broń Boże nie miałem na myśli dodatków typu nurek czy łódź podwodna:) Mówiąc o kamieniach koloru czerwonego pisałem o naturalnych kamieniach o właśnie takim zabarwieniu. Nie o tych sztucznych kamykach ze sklepów.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Jakie kamienie dla Ramirezek i Neonków??

Postautor: osama » 2 lutego 10, 10:53

Poczytaj o biotopie, w którym żyją ramirezy i neony, kamieni tam raczej jak na lekarstwo.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
cegiel
Ryba
Ryba
Posty: 143
Rejestracja: 12 grudnia 07, 21:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie kamienie dla Ramirezek i Neonków??

Postautor: cegiel » 3 lutego 10, 01:38

biotop, biotopem, ale raczej ani ramirezy, ani neony nie wiedzą jak wygląda ich naturalny biotop (rozmnażane na handel), no chyba że ich pra, pra, pra, pra,........... dziadek(babcia). Sądzę, że ryby sobie nie przekazują takich informacji. Akwarium ma być ładne, czyste i podobać się właścicielowi, a dekoracje użyte to kwestia gustu, jeśli Ci się podobają kamienie włóż kamienie, tylko nie prezentuj później swojego baniaka, w odpowiednim dziale do tego bo zostaniesz zlinczowany słownie (pisemnie). Od dekoracji przyłóż się bardziej do utrzymania odpowiednich parametrów wody. Moja wypowiedź nie oznacza, że nie zachęcam do odwzorowania kawałka naturalnego środowiska w Twoim akwarium, ale to kwestia indywidualnego gustu.

pozdrawiam
Akwa: 25l
Bojownik syjamski 1 samiec -crowntail
Krewetka Amano 5 szt.

Awatar użytkownika
sajki
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 1 stycznia 09, 11:28
Lokalizacja: Elbląg

Re: Jakie kamienie dla Ramirezek i Neonków??

Postautor: sajki » 3 lutego 10, 06:41

A Tobie ktoś musi przekazać żeby, np podobały Ci się dziewczyny? Pewne rzeczy są w genach, fakt, stopniowo zanikają gdy nie ma warunków z pokolenia na pokolenie żeby się prawidłowo rozwijały. Ale wpuść ramirezki do akwarium, w którym będzie pół na pół żwirku i piasku i zobacz gdzie będą chętniej przebywać.

Awatar użytkownika
Moskal
Ryba
Ryba
Posty: 159
Rejestracja: 21 marca 09, 18:23
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Jakie kamienie dla Ramirezek i Neonków??

Postautor: Moskal » 3 lutego 10, 12:06

sajki pisze:A Tobie ktoś musi przekazać żeby, np podobały Ci się dziewczyny?


a co mają dziewczyny do tego? Jakbyś urodził się w Afryce to na pewno do tamtego klimatu byś się przystosował...

A co ma do tego przystosowanie? Człowiek się do wszystkiego przyzwyczai. Ale nie zawsze oznacza to dla niego coś dobrego. Mówię o genach, a tych przystosowywanie nie zmieni. sajki
Ostatnio zmieniony 5 lutego 10, 23:10 przez Moskal, łącznie zmieniany 2 razy.
112l

marzenie 350l, 2xhqi75W ;)

Lechu
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 8 stycznia 09, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie kamienie dla Ramirezek i Neonków??

Postautor: Lechu » 3 lutego 10, 13:53

Moskal pisze:Jakbyś urodził się w Afryce to na pewno do tamtego klimatu byś się przystosował...


Sugerujesz że gdybym urodził się w Afryce to urodziłbym się czarny? Raczej nie. To o czym mówisz nazywa się aklimatyzacja, a przystosowanie się to znacznie dłuższy proces i ma podłoże ewolucyjne.

Podsumowując gdybym urodził się w Afryce na pewno byłoby mi się łatwiej zaaklimatyzować niż gdybym się tam przeniósł. Ale na pewno nie czułbym się tam tak komfortowo jak rdzenni mieszkańcy kontynentu.

Jestem więc za tym aby akwarium jak najbardziej przypominało naturalne środowisko.

P.S. To już zakrawa na :offtopic:

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Jakie kamienie dla Ramirezek i Neonków??

Postautor: osama » 3 lutego 10, 14:07

Kolejny post nie na temat = 2 pkt ostrzeżenia.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości