Oczy - danio

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
olaa87
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 6 stycznia 09, 19:15

Oczy - danio

Postautor: olaa87 » 6 stycznia 09, 19:28

Witam!
Dwa Tygodnie temu zauważyłam, że mojemu Danio brakuje jednego oka,została po nim czerwona dziura. Rybke cały czas obserwowałam, nic się z tym dalej nie działo, więc pomyślałam, że był to uraz mechaniczny, nigdzie nie znalażłam żadnych info na ten temat. danio zachowuje się normalnie, ma apetyt, pływa z resztą rybek. Dzisiaj ta sama sytuacja spotkała kolejną rybkę, również Danio. Nie mam pojęcia, jaka jest przyczyna tej sytuacji, dlatego proszę o pomoc. Trudno mi uwierzyć, że jest to kolejny przypadkowy uraz mechaniczny.

Jestem początkująca, proszę o wyrozumiałość.
Moje akwarium: 54 L
8 danio
8 neonek
1 glonojad

Awatar użytkownika
marcinek27
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 964
Rejestracja: 10 lutego 08, 19:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Oczy - danio

Postautor: marcinek27 » 6 stycznia 09, 19:31

Po pierwsze glonojad jest za duży do twojego akwarium, po drugie podaj parametry wody,filtracje.
Narybek bojowników
Ikra skalarów

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Oczy - danio

Postautor: Jaro69 » 6 stycznia 09, 20:27

olaa87 pisze:1 glonojad

Jaki? Tak czy inaczej zbiornik za mały dla tej ryby.

olaa87
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 6 stycznia 09, 19:15

Re: Oczy - danio

Postautor: olaa87 » 7 stycznia 09, 09:49

Temperatura 27 stopni
Grzałka z termostatem 100 W
Oświetlenie 15 W, jarzeniówka pod pokrywą
Filtr 230 V

Parametry wody: (wg testów JBL 5in1)
No3 - c. 50
No2 - 0
Gh 10
Kh 12
Ph 7,6-7,8

glonojad złoty( mam go od miesiąca, ma około 3,5cm)

Myślałam o tym, że może któreś Danio atakuje inne i stąd ten brak oczu. Nie zauważyłam, żeby któreś było bardzo agresywne. Rybki mają płetwy w idealnym stanie, nigdzie nie są postrzępione.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości