Węgorek-biale plamki...

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Awatar użytkownika
salasandra
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 15 października 08, 08:45

Węgorek-biale plamki...

Postautor: salasandra » 27 grudnia 08, 20:47

Witam,zauważyłam u mojego węgorka biale plamki nie takie jak przy ospie tylko większe... Gdy jedne znikną pojawiają sie nowe... zauważylam także że glonojady przyssywaja sie do węgorka niewiem czemu... byc może te plamki są tym spowodowane lub są to otarcia ale wole sie upewnic...

[ Dodano: 27 Grudzień 08, 18:56 ]
a tu zdjęcie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b5e ... 5db21.html

[ Dodano: 27 Grudzień 08, 19:06 ]
tu działające http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bbc ... f5afb.html

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Węgorek-biale plamki...

Postautor: Jaro69 » 27 grudnia 08, 22:08

Prosimy o info na temat zbiornika: wielkość, obsada, sprzęt, wiek i jak długo dojrzewał.

Awatar użytkownika
Polypterus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 505
Rejestracja: 21 listopada 06, 16:18

Re: Węgorek-biale plamki...

Postautor: Polypterus » 28 grudnia 08, 01:17

Hey!
Ogolnie ostronosy (Twoj M. flavus) Maja bardzo delikatna skore. Takie mechaniczne przetarcia sa bardzo czesto spowodowane niewlasciwym wyposazeniem zbiornika. Ostre kanty lub zbyt gruby zwir. Ta ryba dorasta nawet do 70cm ;-)
Marcin!

Awatar użytkownika
salasandra
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 15 października 08, 08:45

Re: Węgorek-biale plamki...

Postautor: salasandra » 1 stycznia 09, 20:37

mój ma teraz 35cm:) w tej chwili mam zbiornik 80l ale zmieniam na 220l może to i otarcia ale czemu glonojady sie do niego przyssywają...

Łukaasz1995
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 10 listopada 08, 20:32
Lokalizacja: Namysłów

Re: Węgorek-biale plamki...

Postautor: Łukaasz1995 » 1 stycznia 09, 20:44

boże taką rybę w 80 l??Dręczycielka :/
200 l
20xNeon Innesa
15xBłyszczyk Cesarski
5xSkalar
6xKirysek Pstry
3xZbrojnik

Awatar użytkownika
przemekkmmz
Fish Master
Fish Master
Posty: 1356
Rejestracja: 2 kwietnia 08, 22:20
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Węgorek-biale plamki...

Postautor: przemekkmmz » 1 stycznia 09, 20:57

Łukaasz1995, co Twój post wnosi do tematu. My mamy pomagać a nie odstraszać ludzi od forum, moja rada zastanów się dobrze zanim coś takiego drugi raz napiszesz.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Węgorek-biale plamki...

Postautor: Tomekł » 2 stycznia 09, 10:51

salasandra, jakie masz te glonojady, jeśli glonojady syjamskie to one przyssawają się do ciała ryb i zeskrobują śluz, może to one są powodem plamek?
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
salasandra
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 15 października 08, 08:45

Re: Węgorek-biale plamki...

Postautor: salasandra » 3 stycznia 09, 23:42

jak kupowałam rybke rok temu miala nie cale 5 cm... cóż mam poradzic że szybko rośnie... a glonojady to nie znam nazwy ale ten najpopularniejszy gatunek...

[ Dodano: 3 Styczeń 09, 21:44 ]
a 220l już czeka tylko jeszcze szafke mi przyślą i bede przeprowadzac ryby:)

Pisz poprawnie, masz już 2 ostrzeżenia za pisownię! Jaro69
Ostatnio zmieniony 4 stycznia 09, 00:12 przez salasandra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Węgorek-biale plamki...

Postautor: Jaro69 » 4 stycznia 09, 00:15

salasandra pisze:a glonojady to nie znam nazwy ale ten najpopularniejszy gatunek...

Jest jeden tylko gatunek, Glonojad syjamski, a może Ty masz na myśli Zbrojnika niebieskiego?

salasandra pisze:mój ma teraz 35cm:)

salasandra pisze:jak kupowałam rybke rok temu miala nie cale 5 cm... cuż mam poradzic że szybko rośnie...

Trzeba było wcześniej pytać na Forum, a nie po fakcie dokonanym zastanawiać się co robić.
salasandra pisze:a 220l już czeka tylko jeszcze szafke mi przyślą i bede przeprowadzac ryby:)
.
To też mało.

Awatar użytkownika
salasandra
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 15 października 08, 08:45

Re: Węgorek-biale plamki...

Postautor: salasandra » 5 stycznia 09, 21:32

to znaczy co bo nie bardzo rozumiem... o co mialam sie wcześniej pytać? czy ta ryba duża rosnie, czy o gatunek glonojada a może powinnam sie zapytać co mu dolega zanim pojawiły sie te plamki? ja tu widze że żadnej pomocy nie można otrzymać bo już drugi raz sie o coś pytam to albo słysze uwagi na temat mojej pisowni lub jakieś wymądrzanie... widze że to forum jest stworzone głównie po to aby sie przechwalać i/lub krytykować mniej obeznanych w temacie akwarystyki... to już chyba lepiej udać sie do sklepu zoologicznego sie czegoś dowiedziec, obym nie trafiła tam na takich zarozumialców jak na tym forum... Dziękuje za pomoc:)

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Węgorek-biale plamki...

Postautor: Jaro69 » 5 stycznia 09, 21:38

salasandra pisze:to już chyba lepiej udać sie do sklepu zoologicznego sie czegoś dowiedziec, obym nie trafiła tam na takich zarozumialców jak na tym forum... Dziękuje za pomoc:)

A idź sobie gdzie chcesz i radź kogo chcesz, my staramy się wytłumaczyć jak wybrnąć z sytuacji. Jeśli ryba nie nadaje się do zbyt małego zbiornika co mam odpowiedzieć, "trudno, niech się męczy"? Nie, piszę, że trzeba było się zapytać wcześniej jaki dla niej zbiornik jest odpowiedni, a teraz pozostaje tylko oddać lub zmienić zbiornik na większy.
A co do błędów: były, są i będą wytykane, bo jeśli ktoś jest analfabetą, powinien dużo czytać, co i z pożytkiem wyjdzie jak na przykład przy bezwiednym zakupie ryb.

Ostatni raz upominam: pisz poprawnie!

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości