Nie równa podłoga

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Nie równa podłoga

Postautor: basia » 17 marca 05, 12:54

Mam następujący problem. W pokoju, w którym chcę (w przyszłości) postawić akwarium mam nierówną podłogę. Opada ona nieznacznie w jedna stronę. Na podłodze ułożone są drewniene panele (tzw. podłoga pływająca).
Jak ustawić na czymś takim aqwa o długości jakiejś 150cm (przykładowo), aby jego ciężar rozkładał się równomiernie? Czy mogę jakoś podłożyć szafkę aby wyrównać poziom? Jak i czym to zrobić, aby nie było punktowego nacisku na podłogę?
:roll: :roll: :roll:

Gawron
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 13 marca 05, 14:11
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Nie równa podłoga

Postautor: Gawron » 17 marca 05, 13:16

hmm trudna sprawa ... najlepszym sposobem bylo by zastosowanie masy samopoziomującej ale wiąże sie to z zerwaniem paneli i zamontowaniem jeszcze raz ... kto wie może masz w planach remont ;)
Czy mogę jakoś podłożyć szafkę aby wyrównać poziom?

trudmo mi powiedzieć nie wiem jaka jest to nierówność ale napewno podkładając kliny podkładki itp. nigdy nie bedzie idealnie

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: Nie równa podłoga

Postautor: basia » 17 marca 05, 14:27

Muszę coś wymyslić. Przeciez takie nierówne być nie może, co?
Nie wiem jak to zobrazować... Na długości 80cm spad wynosi jakieś 1,5 cm - patrze właśnie na lustro wody w aqwa, które tam stoi :?

[ Dodano: 2005-03-17, 14:44 ]
Przesadziłam :oops: Spad poziomu wody na tych 80cm, nie ma więcej jak 1 cm :roll:

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Nie równa podłoga

Postautor: Dave » 17 marca 05, 16:02

To nie jest tak duzo. U mnie spadek na 100 cm wynosi 1 cm i wcale mi to nie przeszkadza. Skoro myslisz, ze bedzie tak zle, to radzilbym postawic pod szafke grube deski tak, aby wyzerowaly nierownosci, tz by byly grubsze z tej strony, z ktorej jest nizej.

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: Nie równa podłoga

Postautor: basia » 17 marca 05, 16:32

Czy myślisz, że ten spadek nie przeszkadza by postawić tam aqwa?? No, bo ja zawsze myślałam, że jak jest taki spadek to są nierówne siły wywierane na szkło itd. i, że to nie jest najbezpieczniejsze. Może żyłam w błędzie :roll:
Narazie nie mam takiego aqwa jakby chciała właśnie ze względu na tą nieszczęsną podłogę. Może nie ma się czym przejmować i trzeba brać się do roboty?? :wink:

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Nie równa podłoga

Postautor: Dave » 17 marca 05, 17:29

No nie jestem na 100% pewien, ale te 1.5 cm roznicy poziomu wody nie przeszkodza tak bardzo. U mnie jest tak i nic sie nie dzieje. Tylko postaw akwa na grubym styropianie, by blat szafki nie zniszczyl sie tak szybko.

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Nie równa podłoga

Postautor: Rama » 18 marca 05, 01:01

A ja proponuje Ci wyciac np z paneli jesli Ci zostaly podkladki. Np. 3x3cm. Podloz je z przodu i z tylu strony pod ktora powinny byc. Miedzy podloga a podkladka zastosuj pianke jaka daje sie pod panele podlogowe. Moze Ci jeszcze ten material pozostal. Powinno Ci sie wyrownac.
PS. Ze wzgledow estetycznych ja bym wolal miec w poziomie akwa...
PS2. Jaka to bedzie szafka pod tym akwa.... W ilu miejscach bedzie sie stykala z podloga...

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: Nie równa podłoga

Postautor: basia » 19 marca 05, 20:20

Rama, nie mam jeszcze szafki i trudno mi powiedzieć jaka ona będzie. Przewiduję aqwa około 400l więc szfka musi być solidna :?

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Nie równa podłoga

Postautor: Rama » 19 marca 05, 22:33

No to jak bedziesz miala juz szafke + akwa to napisz.... Cos doradze.

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: Nie równa podłoga

Postautor: basia » 21 marca 05, 18:30

A to nie będzie juz za późno? :wink:

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Nie równa podłoga

Postautor: Rama » 22 marca 05, 09:49

Zawsze mozesz zlecic szafke tak aby Ci stolarz zrobil aby byla rowna... Jesli zrobi ja rowna z kazdego brzegu wtedy bedzie trzeba cos podlozyc. Teraz wszystko zalezy od tego jaki bedzie spod samej szafki... Ale ja mysle ze w dwoch miejscach wystarczy ja podeprzec....

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości