Kwiaty ozdobne

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Ucek
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 22 czerwca 04, 12:41
Lokalizacja: Jarosław

Kwiaty ozdobne

Postautor: Ucek » 4 kwietnia 05, 17:59

Mam taki problem gdyż chciałbym przystroić swoje akwarium z zewnatrz kwiatami doniczkowymi i nie wiem jakie kwiaty sie do tego nadają. Widziałem dużo takich akwarii, które są przystrojone kwiatami i bardzo mi się to podoba. Moze ktoś z was ma tak przystrojone akwarium. Proszę was o podanie nazw takich kwiatów, które się do tego nadają i w jakich cenach jeżeli ktoś wie. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Kwiaty ozdobne

Postautor: ciosek » 5 kwietnia 05, 13:52

Hmm... widziałem kiedyś w filtrze hydroponicznym (bodajze tak sie nazywa), jego dzialanie polega na tym, że nad akwarium stoi niskie,długie akwarium wypełnione w proporcji gąbka, ziemia lub zwirek, gąbka, wata i w tym posadzone są roślinki, które maja za zadanie wylapywac (tzn odzywiaja sie nimi) zwiazki azotowe amoniak itp (naturalny nawóz). I to były takie jakies bluszczowate, no i faktycznie ich liscie były na pokrywie, ale nie wiem czy o to ci chodzi. Mógłbyś troszke sprecyzowac pytanie jak wyobrażasz to sobie????

Ucek
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 22 czerwca 04, 12:41
Lokalizacja: Jarosław

Re: Kwiaty ozdobne

Postautor: Ucek » 5 kwietnia 05, 14:41

chodzi mi o to żeby ozdobić akwarium kwiatami z zewnątrz czyli żeby były na pokrywie itp. tak jak napisałeś w przedostatnim zdaniu.

Awatar użytkownika
jacus
Ryba
Ryba
Posty: 302
Rejestracja: 24 marca 05, 16:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwiaty ozdobne

Postautor: jacus » 5 kwietnia 05, 20:11

Może prymulki są takie kolorowe~!!! :roll:
www.jacek.89.pl - Zapraszam!!!!



50l-gupiki,neonki,platki,otoski

25l- narybek gupika i platki,otoski

Ucek
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 22 czerwca 04, 12:41
Lokalizacja: Jarosław

Re: Kwiaty ozdobne

Postautor: Ucek » 5 kwietnia 05, 20:51

Chodzi mi coś właśnie bardziej z bluszczowatych.

Awatar użytkownika
dadi321
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 24 lutego 05, 23:29
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Kwiaty ozdobne

Postautor: dadi321 » 5 kwietnia 05, 21:58

ja miałem kedys cos takiego na pokrywie plastikowej ma ona w koło taki rant troche szerszy jak szyba na tym zawiesiłem doniczki na hakach wygiętych z drutu był tam wsadzony cissus koszutuje ok 10 zł w kwieciarni ale bardzo łatwo go ukorzenić w szklance z wodą . Natomiast problem leży gdzie indziej akwarium stoi z regóły w ciemnym kącie pomieszczenia gdzie nie dociera słońce i niestety takie kwiatki trzeba doświetlać ja miałem zamontowaną świetlówkę kompaktową o mocy18 W która załączałasię i gasła razem z oswietleniem akwarium jesli nie chcesz doswietlać to wybieraj bluszcze o jak najciemniejszych liściach bo te mają najmniejsze zapotrzebowanie na światło powodzenia!

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości