Amerykańskie pielęgnice z pyszczakami

Daro
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwietnia 05, 17:33
Lokalizacja: Gdańsk

Amerykańskie pielęgnice z pyszczakami

Postautor: Daro » 19 kwietnia 05, 18:01

Od ponad roku zajmuję się pyszczakami, jednak juz od dawna planuję hodowle amerykańskich pielęgnic. Co prawda znam je tylko ze zdjęć i Akwarium Gdyńskiego, ale to mi wystarcza.
Planuję obsadę: pawiooka, mekka, salvina, zebra.
Czy jest szansa, że te gatunki wytrzymają ze sobą razem w akwarium 1,5m długości, powyżej 300 l.?
Czy można do nich dołączyć skalary?
Ostatnio nie wytrzymałem i kupiłem 2 pawiookie, mimo że nie mam jeszcze dla nich osobnego akwarium.
Tzn. wpuściłem je do pyszczaków. Minął tydzień i nie widac niepokojących efektów, (obie żyją i nie są atakowane- a na razie są sporo mniejsze od pyszczaków).
Czy ktoś próbował takich eksperymentów, a jeśli tak, to czym się skończyły?
9 zbiorników- pyszczaki, trofki, pawiookie, molinezje, krewetki, krab tęczowy, kotniki.
Daro

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Amerykańskie pielęgnice z pyszczakami

Postautor: Dave » 19 kwietnia 05, 20:18

Planujesz zla obsade. W 300 l nie zmieszcza sie 4 pary tak wielkich i agresywnych pielgnic. Wybierz 2 z nich i utworz pary. Absolutnie nie mozna dolozyc do tego skalarow. Mysle, ze na razie nic sie nie bedzie dziac z pyszczakami i na krotka mete moze tak sytuacja byc stabilna, ale przez krotki okres. Jak najszybciej przelow pawiookie.

Daro
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwietnia 05, 17:33
Lokalizacja: Gdańsk

do Dave

Postautor: Daro » 19 kwietnia 05, 21:58

>Planujesz zla obsade. W 300 l nie zmieszcza sie 4 pary tak wielkich i agresywnych pielgnic.
Jeszcze nie kupiłem akwarium. Czy uważasz, że 2 m. długości i ok. 450 l. wystarczyłoby na wszystkie 4 pary (bo podobają mi się wszystkie 4), czy też z zasady one się nie lubią i nie będą przebywać w swoim towarzystwie.
Dłuższego zbiornika niż 2m. nie mam możliwości zmieścić w mieszkaniu.
9 zbiorników- pyszczaki, trofki, pawiookie, molinezje, krewetki, krab tęczowy, kotniki.
Daro

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Amerykańskie pielęgnice z pyszczakami

Postautor: Dave » 20 kwietnia 05, 14:02

Przykro mi, ale moim zdaniem, gdy dasz nawet do 450 l 4 pary tych doroslych pielegnic to sie pozbiaja, lub porania. Najlepiej daj pare pawiookich i pare salvina. To tego mozesz dac, jakiegos bardzo duzego zbrojnika, moze byc plecostomus. Naprawde nie chce ci robic problemow, ale nie chodzi o to, ze wymienione przez ciebie ryby sie nie lubia. Ono po prostu sa tak terytorialne i agresywne, ze predzej, czy pozniej, ktoras zostanie zmaltretowana, a tego Ty, jak akwarysta na pewno nie chcesz. Wiec masz wybor:
propozycja 1 450 l
-2 pawiooka
-2 salvina
-1 plecostmus
propozycja 2 450 l
-3 pary meeka lub 2 suwerum
-jakis duzy zbrojnik
propozycja 3 200 l
-1 para zebr
-duzy glonojad syjamski
To tylko przyklady, jesli zaden Ci sie nie podoba to podaj twoja planowana obsade, a ja jesli chcesz ocenie. Moje obsady sa dobre, jesli zamierzasz miec bezpieczne dla ryb akwarium.

Daro
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwietnia 05, 17:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Amerykańskie pielęgnice z pyszczakami

Postautor: Daro » 26 kwietnia 05, 21:56

Mam już pawie, więc pewnie z nich nie zrezygnuje i muszę dobrać do nich.
Ale mam inny problem. Coraz bardziej zastanawiem się nad zbiornikiem 200*60*50. (nominalnie 600l., a faktycznie wlać tam można ok. 480l.+ kamienie i żwir)
Nie znalazłem żadnej firmy która produkuje takie akwa (przy tej długości oferują 60 lub 70 cm wysokości, a to dla mnie za wysokie)
Czy zrobienie akwarium na zamówienie u szklarza z pewnym doświadczeniem w klejeniu akwariów jest bezpieczne? To znaczy, czy zrobi to dobrze i nie rozleci się? Czy szukać firmy zajmującej się tym profesjonalnie i czy ze mnie nie zedrą (bo kasa też jest ważna?)
9 zbiorników- pyszczaki, trofki, pawiookie, molinezje, krewetki, krab tęczowy, kotniki.
Daro

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Amerykańskie pielęgnice z pyszczakami

Postautor: Kornelia » 29 kwietnia 05, 01:32

Jak chcesz ładne akwa na zamówienie to zobacz na allegro - tam kiedyś był facet który oferował duże akwa wraz z pełnym wyposarzeniem szafką itp za dość przystępne pieniążki. Nie wiem czy nadal jest ale jego wizytówką jest on sam obok ogromnego akwa.
Zresztą z tego co pisał o sobie robi akwa od lat i to dla lokali klubów itp.
Facet sprzedaje pod nickiem kaniecha - ma bardzo duże akwa
Pozdrawiam

[ Dodano: 2005-04-29, 01:48 ]
zobacz sobie propozycje gościa
http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=2087831
to ten o którym pisałam
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości