Pielęgniczki Kakadu

Cerbinka
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 28 stycznia 05, 19:09

Pielęgniczki Kakadu

Postautor: Cerbinka » 28 stycznia 05, 19:38

Miałam kakadu, ale bardzo szybko wykonczyły kilka neonków i pielęgniczke ramirezkę... Czy one zawsze tak robią? Czy są aż tak agresywne? A zwinnikowi wydłubały oczko :cry: Było ich 2

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Pielęgniczki Kakadu

Postautor: Dave » 28 stycznia 05, 21:02

A czy to nie byly przypadkiem dwa samce :?: W dodatku widzialem, jak masz strasznie przerybione akwarium, wiec sie nie dziw, ze rybi ci zdychaja. :zly:

michal111
Ryba
Ryba
Posty: 342
Rejestracja: 7 grudnia 04, 16:55

Re: Pielęgniczki Kakadu

Postautor: michal111 » 28 stycznia 05, 21:36

Cerbinka, Daruj sobie zakładanie tematów o tym, że Ci ryby zdychajš :zly:

Ono jest tak przerybione, że się nie dziwie :zly: :zly: :zly:

poza tym ma pojemnoœć 50l a ty tam masz dwie pary pielęgniczek :zly: :zly: :zly:

Awatar użytkownika
Gurkin
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 2 października 04, 18:57
Lokalizacja: Głogów

Re: Pielęgniczki Kakadu

Postautor: Gurkin » 1 lutego 05, 19:39

Na akwa 50l co najwyzej moze przypadac jakis harem pielęgniczek. Pamietaj w takim akwa nie moze byc 2 samców!!! :zly:

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: Pielęgniczki Kakadu

Postautor: Dolphineq » 2 lutego 05, 16:46

A ja właśnie nabyłem 3 pielęgniczki kakadu ( 1m + 2f ). Te ryby są po prostu śliczne. Bez dwóch zdań !. ;)

Pozdrawiam.
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Pielęgniczki Kakadu

Postautor: Kornelia » 10 kwietnia 05, 17:25

Ja mam pytanie co do samic kakadu.
Mam 2 samce i 4 samiczki podział pół na pół (112L) ale ostatnio starszy samiec podbiera samiczkę młodszemu i co mnie dziwi to nie samiec walczy o samicę ale była samica starszego samca bardzo skutecznie ją odganiała a dziś z żółciutkiej stała się spowrotem szara i jakaś taka jakby przybita.
Co jej może być - czyżby straciła status samicy nr 1 - i z tego powodu jest załamana??
Czy ona może paść?? !!
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Pielęgniczki Kakadu

Postautor: jonasz78 » 16 kwietnia 05, 07:17

Jesli chodzi o pielęgniczki kakadu to jestem zaskoczony agresywnościa tak malych rybek. W chwili obecnej mam dwa samce i dwie samice w akwarium o wielkości 450 l i starszy bardziej dorodny samiec panuje niepodzielnie nad niemal całym akwarium. Szcześciem dla drugiegi samca jest fakt, że w zbiorniku znajduje się duża ilość roślin korzenie i inne kryjówki. Swoją drogą jestem ciekaw jaki bylby efekt wprowadzenia wiekszej ilości samcow. Czy możliwe byloby ich współzycie czy tez najsilniejszy samiec zdominowałby pozostale i doprowadzilby do ich rychlego zgonu?
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Pielęgniczki Kakadu

Postautor: aajaa » 17 kwietnia 05, 08:20

Mój kakaduś nie jest agresywny, już samiczki bardziej się przeganiały, a właściwie to tylko jedna była taka narwana, no ale ona w końcu złożyła ikrę i może to dlatego. Samiec patroluje cały baniak, ale nikogo nie zaczepia, spływa z drogi kosiarkom (są dwa razy większe od niego). Może trafił mi się inetligent :?:

Właśnie wpuściłam do akwa 1+2 borelki, mój kakaduś stroszy się przed samczykiem borelli, i pływa za nim wszędzie, ale żadnej agresji nie przejawia. Borelek też się stroszy i odpływa zwiedzając nowe mieszkanie, jest o połowę mniejszy.
Samiczka kakadu przeniosła ikrę gdzieś w krzaczory i przegania wszystkich bez wyjątku.
Do 20-stki wsadziłam nowego samczyka kakadu i samiczkę, tańczą przed sobą na wzajem , samiczka urządza się w kokosie, wypływa ponęcić samczyka , a on ją ogląda ze wszystkich stron. Może coś z tego wyjdzie...

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Pielęgniczki Kakadu

Postautor: Kornelia » 25 kwietnia 05, 22:49

Ja mam w 112 l, 2 samczyki i niestety już tylko 3 samiczki ( były 4 ale ta co z szarzała padła :( - chyba z rozpaczy samiec ja żucił)
Samce nie gonią się między sobą spokojnie pływają jedynie od czasu do czasu pokazują sobie który ma dorodniejsze kolorki na płetwach i to tyle. nie obgryyzają się nie straszą są bardzo spokojni mimo że starszy podebrał młodszemu panienkę.
Młodszy zbudowwał sobie domek w kokosie z panią kakadu i zgodnie bronią teraz gniazdka. Nie wiem czy jest w nim ikra czy nie ale siedzą tam jak gołąbki i tylko łebki wystawiają. Widać ze sie dobrali :) .
Mimo ze ostrzegali mnie że mam za dużo pielęgniczek w takim baniaczku to wszystkie żyja w zgodzie. Nie zauważam żeby się skarżyły. Wyglądaja na szczęśliwe.

Żal mi jedynie samiczki kakadu która została wykożystana, bo samiec był z ną długi czas sam na sam mieli ikrę - którą zresztą sam samiec skąsumował. Po wpuszeniu do dużego zbiorniczka znalazł sobie ładniej ubarwioną samiczkę i tamtą zostawił :x (brutal) wogóle sie nią nie interesował. I ta chyba z rozpaczy zrobiła sie szara pływała tak jeszcze z tydzień aż w końcu znalazłam ją :( na dnie zbiorniczka. Z tego wynika że rybki też mają uczucia
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Pielęgniczki Kakadu

Postautor: Dave » 26 kwietnia 05, 14:16

Niektorym z was moze wydac sie to dziwne, ale ja tez zaobserwowalem "zawal" rybi. Po smierci samca skalara, jego samica zdechla po kilku godzinach. Niczym sie nie przytryly, bo nie byly to jedyne ryby w zbiorniku. Ciekawe nie?

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości