Chodowla Gurami czekoladowych

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Chodowla Gurami czekoladowych

Postautor: lukasz » 14 czerwca 05, 20:14

Witam was
Niedługo planuję kupno gurami czekoladowych i tu moje pytanie:
Może wiecie jak chodować te rybki?
Słyszałem że są trudne do chodowli ale chcę poprosić was o pomoc.
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
Farod
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 24 sierpnia 04, 07:34
Lokalizacja: Kalisz

Re: Chodowla Gurami czekoladowych

Postautor: Farod » 25 czerwca 05, 11:45

Gurami czekoladowy- osiąga 6 cm, są to ryby bardzo delikatne więc nie dla początkujących :) woda w akwa dla tych rybek musi miec parametry pH6-6,5, filtrowana przez torf. temperatura 26-28 . nalezy miec akwa min. 80l. na grupke 5-6 sztuk, co do pokarmu to przyjują tylko pokarmy żywe

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chodowla Gurami czekoladowych

Postautor: lukasz » 25 czerwca 05, 12:12

Dzięki Farod za pomoc.Już wiem mniejwięcej jak chodować te rybki.
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: Chodowla Gurami czekoladowych

Postautor: Behemoth » 12 lipca 05, 16:13

Hej :) Około miesiąca temu zakupiłem do swojego akwarium Czekoladowce malajskie, czyli nazwane w tym topicu Gurami czekoladowe. Fakt na poczatku tzn przez pierwsze dwa dni jadły tylko żywe. Potem zacząłem podawać cyklopa mrożonego i . . . zaczęły go jeść :)
Jakby tego było mało to, podaje też rybom pokarm Hikari Cichlid Excel (rozkruszony żeby był łatwiej przyswajalny dla ryb) i Cichlid Color. I tu moje Czekoladowce mnie ździwiły bowiem zaczęły i to jeść :) Dodam że nie głodze ryb żeby jadły co popadnie. Następna sprawa z ich płochliwością. Fakt nie sa to ryby które żucają sie jak szalone w trakcie podawania pokarmu ani nie szaleja po akwarium w zawrtonym tępie :), ale nie sa płochliwe. Moje czekoladowce często sa ,,na widoku" i nie chowają się. jednak z tego co widze ih ulubionym zajęciem jest pływanie i podskubywanie glonów ze ścianek akwarium oraz skubanie korzenia :) Nie wiem w jakich celach, ale im ani mi to nie przeszkadza. Pozdrawiam :) I zaczęcam do hodowli tych rybek , bo jak widac nie taki diabeł straszny jak go malują :lol:

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chodowla Gurami czekoladowych

Postautor: lukasz » 19 lipca 05, 10:55

Tobie też dziękuję Behemoth za pomoc nioe wiem może kiedyś w moim akwarium zamieszkają gurami czekoladowe. :mrgreen:
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Wróć do „Azja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości