biegunka??

TomAsh
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 05, 21:41
Lokalizacja: Wrocław

biegunka??

Postautor: TomAsh » 23 czerwca 05, 15:32

cos mi sie ostatnio ze skalarem dzieje; smozliwe zeby nagle tak bardzo skoczyla mu przemiana materii? wyglada jakby mial biegunke.. to normalne??
108L (60/30/60)
- 5 kirysków (2 albinoski 3 pstre)
- 13 neonków czerwonych
- 6 żałobniczek
- 4 ramirezki
- 2 skalarki

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: biegunka??

Postautor: ciosek » 23 czerwca 05, 19:18

chodzi ci o białę ciągnące odchody??? Może to być przyczyna złego karmienia... napisz jak karmisz czym i ile. W gorszym wypadku mogłybybyć to pasożyty jelit, z tego co wiem, możnaby było zastosować kuracje Discus septem... ale nie podejmujmy pochopnych decyzji.

TomAsh
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 05, 21:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: biegunka??

Postautor: TomAsh » 24 czerwca 05, 10:00

karmie je trzy razy dziennie - rano i wieczorem dostaja Tetra Menu suchy, a w okolicach 15 taki mrozony mix Kartinexu (ochotka, wodzień, czarny komar...); ostatnio pierwszy raz podalem im serca wolowe Karmex (tez mrozonka)..
108L (60/30/60)
- 5 kirysków (2 albinoski 3 pstre)
- 13 neonków czerwonych
- 6 żałobniczek
- 4 ramirezki
- 2 skalarki

Awatar użytkownika
Franca81
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 451
Rejestracja: 2 lutego 05, 14:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: biegunka??

Postautor: Franca81 » 24 czerwca 05, 10:54

Nie podawaj im zywego pokarmu przez kilka dni i zobacz czy sa jakies zmiany na lepsze. Z tego co wiem (moge sie mylic) to nie powinno sie karmic ryb codziennie zywym pokarmem.
Napisz tez czy od dawna karmisz je 3 razy dziennie i od kiedy karmisz zywcem codziennie i czy caly czas stosujesz ten sam pokarm zywy.

TomAsh
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 05, 21:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: biegunka??

Postautor: TomAsh » 24 czerwca 05, 12:49

no 3x dziennie karmie je od startu akwa, czyli od konca maja; mrozony pokarm daje im codziennie ok 15 (1/2 kostki);
108L (60/30/60)
- 5 kirysków (2 albinoski 3 pstre)
- 13 neonków czerwonych
- 6 żałobniczek
- 4 ramirezki
- 2 skalarki

Awatar użytkownika
Franca81
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 451
Rejestracja: 2 lutego 05, 14:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: biegunka??

Postautor: Franca81 » 24 czerwca 05, 13:37

to napisz jeszcze od kiedy zauwazyles dziwne zachowanie (biegunke), i kiedy podawales te serca wolowe. Moze one sa przyczyna.

TomAsh
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 05, 21:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: biegunka??

Postautor: TomAsh » 24 czerwca 05, 15:26

serca podalem dwa dni temu; wtedy tez zaczely sie te odchody (biale, ciagnace sie i bez przerwy praktycznie); co robi? jakies leki zastosowac? czekac?> nie karmic jakis czas? a moze odlowic tego skalarka i leczyc go gdzie indziej??
108L (60/30/60)
- 5 kirysków (2 albinoski 3 pstre)
- 13 neonków czerwonych
- 6 żałobniczek
- 4 ramirezki
- 2 skalarki

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: biegunka??

Postautor: lukasz » 24 czerwca 05, 15:33

TomAsh zastosuj preparat firmy zoolek o nazwie CAPIFOS służy ondo zwalczania nicieni.Według mnie to w swoim akwarium masz nicienie.Zastosuj ten lek i jak co to odpisz.
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
Franca81
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 451
Rejestracja: 2 lutego 05, 14:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: biegunka??

Postautor: Franca81 » 24 czerwca 05, 16:15

Lukasz zanim nie rozpoznasz choroby to nie proponuj lekow!!!
Ja tak zrobilam i po kapifosie zdechly mi glonojady!!!!

TomAsh zrob im dzien lub dwa glodowki. Potem podaj tylko pokarm suchy.I wtedy zobacz, jezeli nadal bedzie tak samo to to choroba, jezeli bedzie ok to juz nie dawaj tych serc z tej firmy.

TomAsh
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 05, 21:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: biegunka??

Postautor: TomAsh » 26 czerwca 05, 08:25

no i po dniu glodowki bez zmian :(

co podac??
108L (60/30/60)
- 5 kirysków (2 albinoski 3 pstre)
- 13 neonków czerwonych
- 6 żałobniczek
- 4 ramirezki
- 2 skalarki

Awatar użytkownika
Franca81
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 451
Rejestracja: 2 lutego 05, 14:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: biegunka??

Postautor: Franca81 » 27 czerwca 05, 09:30

Najpierw przeczytaj objawy (zamiescilam je nizej) a potem przypatrz sie rybom i zobacz ktore objawy bardziej pasuja do tych jakie maja twoje ryby.

Albo to sa wiciowce a choroba sie zwie SPIRONUKLEOZA jej objawy:Nagły brak apetytu. Rybki wydalają rzadkie, białe, kleiste odchody. Brzuszek jest spuchnięty, mogą występować ubytki skórne w okolicach głowy oraz wytrzeszcz oczu.
Leczenie: 1) Stosujemy Metronidazol (dostępny w aptece na receptę). Podajemy 500 mg/100L (2 tabletki 250 mg). Podczas karmienia podajemy pokarm rozmaczamy w rozpuszczonej połowie tabletki metronizadolu. Po tygodniu powtarzamy kurację, podmieniając przed powtórką ok. 40% wody.
2) Można również (w miarę możliwości) podnieść temp do 37*C na 3-4 dni, lub też 35*C na czas jednego tygodnia, gdyż wiciowce w temp powyżej 31*C nie wykazują rozwoju. Czynność tą również należy powtórzyć.
3) Można również spróbować kuracji gotowym preparatem firmy Tropical - Discus Sept, który zawiera zubożoną wersję metronidazolu.
UWAGI DODATKOWE: Metronidazol jest bezpieczny dla bakterii nitryfikacyjnych.

Albo moze to byc przez nicienie. Nazwa choroby to KAPILARIOZA.
Objawy:Brak apetytu, chudnięcie, nitkowate, śluzowate odchody.
LECZENIE: Stosujemy kąpiel długotrwałą w głównym zbiorniku w r-rze Capifosu (Zoolek) wg zaleceń producenta. Następnie po 4-5 dniach robimy dużą podmianę wody, resztę filtrujemy przez węgiel aktywny. Można zastosować również inny gotowy preparat - Discus Sept firmy Tropical.

UWAGI DODATKOWE: Capifos jest lekiem bardzo kontrowersyjnym, nie zaleca się stosowania go przy zbrojnikach (Ancistrus). Ja tak stracilam glonojady!!!!

Nie jestem jednak calkowicie pewna.


Niech sie wypowiedza bardziej doswiadczeni!!!

mirsto
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 29 grudnia 08, 15:36

Re: biegunka??

Postautor: mirsto » 16 marca 09, 13:54

W jakiej ilości wody rozpuścić pół tabletki Metronidazolu i moczyć w nim pokarm przed podaniem?

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: biegunka??

Postautor: Jaro69 » 16 marca 09, 14:25

mirsto, nie wiem w jakim celu zakładasz nowy wątek i tu pytasz o to samo.

mirsto
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 29 grudnia 08, 15:36

Re: biegunka??

Postautor: mirsto » 16 marca 09, 14:26

Pytam bo tutaj ta sprawa została poruszona. A nowy wątek dotyczy więcej informacji.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości