Dziwne zachowanie rybek.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
KingPatryQ
Narybek
Narybek
Posty: 82
Rejestracja: 13 stycznia 11, 14:04

Dziwne zachowanie rybek.

Postautor: KingPatryQ » 23 lutego 12, 16:13

Witam.
Akwarium:
Litraż - około 110l.
Filtracja - Aquael FAN - MINI, Aquael FAN-1 plus (za jakiś czas pewnie kupię 'kubełek'
Obsada - welon, 6 molinezji, zbrojnik (chyba niebieski), 6 tetra color.
Pokarmy -Tropical pokarm wysoko proteinowy, dla wszystkich ryb akwariowych i Tropical VITABIN (takie pastylki, kupione może 1 mieś temu, dawane co jakiś czas, ostatni zacząłem dawać je częściej)
Temperatura wody - około 21*C
Opieka sprawowana nad zbiornikiem - podmiana wody (ok 5-10l) gdy filtr się 'zapcha' i jakieś 2-3 tygodnie temu (słabe) odmulanie.
Zmiany w zachowaniu ryby - Rybki, dokładnie molinezje nietypowo (według mnie) się zachowują. Gdy mam powieszone 2 filtry obok siebie to 2 rybki przebywają między nimi. Mam wrażenie,że gdy podejdę do akwarium to odpływają. Inna rybka leży na kamieniach. Kolejne gdy tak jakby 'odpoczywają' mam wrażenie, że mają głowę skierowaną w dół. Następna pływa przy powierzchni wody. Dzisiaj zobaczyłem że rybka tak jak by zdechła, pływała/unosiła się obok filtra ale gdy poruszyłem filtrem, zaczęła pływać.
I dodam, że mam takiego samczyka, który jak zobaczy innego samca to go (został dodany jako 2 do akwarium) gania.
Zmiany na ciele rybki - Niektóre rybki (chyba ta co pływa między filtrami) ma taką jakby złożoną płetwę grzbietową.

Co może być przyczyną takiego zachowania ryb?
Od razu dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Z Panem Bogiem.[/b]
Przyjmę roślinki, proszę o kontakt na pw...

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Dziwne zachowanie rybek.

Postautor: polak.krk » 23 lutego 12, 16:17

Za duza obsada do zbyt slabej filtracji. Masz ryby ktore non stop wydalaja i non stop brudza wode. Same sie zredukuja.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

KingPatryQ
Narybek
Narybek
Posty: 82
Rejestracja: 13 stycznia 11, 14:04

Re: Dziwne zachowanie rybek.

Postautor: KingPatryQ » 23 lutego 12, 16:42

Co mogę zrobić teraz? Ponieważ filtr dopiero gdzieś po 1 tygodniu marca będę miał.

[ Dodano: 23 Luty 12, 16:45 ]
Mam odstawione około 5l wody? Podmienić ją?
Przyjmę roślinki, proszę o kontakt na pw...

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Dziwne zachowanie rybek.

Postautor: polak.krk » 23 lutego 12, 16:50

Podmieniaj wode 10l-20l co 2-3 dni. I czysc gabki. Moze troche pomoc.
Karm ryby raz na 2 dni. Nie martw sie, z glodu nie umra. :)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: Dziwne zachowanie rybek.

Postautor: Doody » 23 lutego 12, 19:41

Ryby fatalnie dobrane pod względem temperatury wody. Molinezje 25-28 stopni a welony zimnolubne. Nawet jak polepszysz im warunki filtracji, coś trzeba będzie oddać.
440l - Roślinne

KingPatryQ
Narybek
Narybek
Posty: 82
Rejestracja: 13 stycznia 11, 14:04

Re: Dziwne zachowanie rybek.

Postautor: KingPatryQ » 26 lutego 12, 13:25

Mogą i państwo powiedzieć, jaką teraz mam ustawić temperaturę?
Przyjmę roślinki, proszę o kontakt na pw...

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie rybek.

Postautor: Hunter » 26 lutego 12, 13:40

KingPatryQ pisze:jaką teraz mam ustawić temperaturę?

Zmiana temperatury nic nie da. Po prostu masz ryby o różnych wymaganiach, dlatego dogadzając jednym, drugie na tym cierpią. Poczytaj o wymaganiach swoich rybek.

Jak nie zrobisz porządku z obsadą to ta choroba to dopiero początek wielkich problemów :roll:
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

KingPatryQ
Narybek
Narybek
Posty: 82
Rejestracja: 13 stycznia 11, 14:04

Re: Dziwne zachowanie rybek.

Postautor: KingPatryQ » 26 lutego 12, 15:03

Hmmm....

Z tego co zobaczyłem to te rybki mają wymagania takie:

-WELON 20-25*C ; pH 7 ; do 18*n
-TETRA COLOR - (nie wiem; prosiłbym aby państwo podali jak znają)
-MOLINEZJA OSTROUSTA 24-28*C
- ZBROJNIK NIEBIESKI 22-26*C ; pH ok.7 ; 4-18*n

Wydaje mi się, że jeżeli ustawię temperaturę 24*C ty chyba będzie dobrze. Można wiedzieć, co Państwo o tym sądzą? Proszę, aby Państwo mnie poprawili jeżeli się mylę.
Przyjmę roślinki, proszę o kontakt na pw...

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: Dziwne zachowanie rybek.

Postautor: Doody » 26 lutego 12, 16:46

Welony raczej 18-24 stopnie i to te 24 tylko w okresie letnim. a molinezje z kolei 24-25 to minimum najlepiej 26-27.
440l - Roślinne

KingPatryQ
Narybek
Narybek
Posty: 82
Rejestracja: 13 stycznia 11, 14:04

Re: Dziwne zachowanie rybek.

Postautor: KingPatryQ » 26 lutego 12, 17:31

Chmm.. Ale czy dla welona i molinezji będzie źle jeżeli teraz będzie taka temperatura?
I dziękuję za dotychczasową pomoc.
Przyjmę roślinki, proszę o kontakt na pw...

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Dziwne zachowanie rybek.

Postautor: Killifish » 26 lutego 12, 18:50

To moze ja wytlumacze. Obrazkowo.
Na stole masz kartonik lodow oraz ciepla herbate. Lody powinno sie jadac zimne a herbate pic goraca. Takie sa zasady. W akwarium masz welona ktory jest zimnolubna ryba i molinezje, ktora jest ewidentnie cieplolubna. Taka jest zasada naturalna. Zatem... Nie pij zimnej herbaty i nie jedz roztopionych lodow, takze nie trzymaj welona z molinezja. Zdecyduj sie co chcesz w tym akwarium.

Co do choroby - gdybys wyszedl nagi na -5 stopni, czulbys sie tak jak molinezja w twoim akwarium przy 21. Masz do tego zla filtracje, za slaba. Podnies juz do tych 23 ale mysl szybko jaka rybe chcesz zostawic. Bo albo sam welon albo inne ryby, plus natychmiastowe dolozenie filtra o odpowiedniej do litrazu i obsady mocy i mediach filtracyjnych.
Pozdrawiam i zycze milego zglebiania wiedzy.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Aublet
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 686
Rejestracja: 3 grudnia 11, 22:45

Re: Dziwne zachowanie rybek.

Postautor: Aublet » 26 lutego 12, 19:15

Killifish pisze:Nie pij zimnej herbaty


A Ice Tea? I teoria legła w gruzach ...

Nie mniej piękna metafora.

Jak dla mnie stres, złe warunki, za zimna woda i podtrucie NO2 ...

Podnieś temperaturę wody nawet do 25*C (welonowi nic nie będzie), daj soli akwarystycznej lub kamienniej niejodowanej nieważonej ! 1 płaską łyżeczkę na 20 litrów wody (czyli na swój zbiornik daj 5 płaskich łyżeczek od herbaty - rozpuść sól w szklance wody i powoli wlewaj ok kieliszka co godzinę). Dawaj rybym witaminy, urozmaić dietę.

Podmieniaj wodę codziennie ok 10 l. Dawaj do wody Tetra AquaSafe - zawiera witaminę B, która zmniejszy stres.

KingPatryQ
Narybek
Narybek
Posty: 82
Rejestracja: 13 stycznia 11, 14:04

Re: Dziwne zachowanie rybek.

Postautor: KingPatryQ » 26 lutego 12, 21:20

Ktoś mi pisał, że sól nic nie da, jeżeli się pytałem czy dodawać sól. Dodaję do wody Eskalarin firmy Tropical.
Z tego wychodzi, że będę musiał pożegnać się z welonkiem ze względu na jego wymagania i na to, że nie da się przy nim za bardzo hodować roślin. A czy może być temperatura około 24*C zamiast 23*C?

[ Dodano: 26 Luty 12, 21:35 ]
I jeżeli kupię nowy filtr, prosiłbym o pomoc, jak mam go przygotować do podłączenia do akwarium?
Przyjmę roślinki, proszę o kontakt na pw...

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Dziwne zachowanie rybek.

Postautor: Killifish » 26 lutego 12, 21:43

Tak moze. Ciesze sie, ze zrozumiales. Oddaj welona i lecz ryby wedle zalecen i pamietaj o lepszym filtrze, kubelek bylby super. Powodzenia

Aublet - herbata to herbata i musi byc ciepla :) Mrozonej i cieplym lodom w Klubie mowimy nie ;)
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Aublet
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 686
Rejestracja: 3 grudnia 11, 22:45

Re: Dziwne zachowanie rybek.

Postautor: Aublet » 26 lutego 12, 22:31

KingPatryQ pisze:I jeżeli kupię nowy filtr, prosiłbym o pomoc, jak mam go przygotować do podłączenia do akwarium?


Myślę, że możesz na nas liczyć :)

Powiedz jaki masz budżet na filtr i polecimy coś sensownego.

Killi ... ale ja lubię Ice Tea ... a jako vice prezes mam immunitet ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości