gurami zloty - prosze o pomoc

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
jarasuk
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 16 stycznia 10, 11:46

gurami zloty - prosze o pomoc

Postautor: jarasuk » 16 stycznia 10, 12:04

witam wszystkich jestem nowy na forum nazywam sie jarek mam klopot z gurami zloty od kilku dni zauwazylem u niej obrzek kolo lewej pletwy bocznej ale po dwuch dniach w tym miejscu pojawila sie jakas narosl o wielkosci kilku milimetrow.Ryba jest bardzo zywa chetnie je pokarm (tetra pro colour)niebardzo wiem co mam jej podac.
akwarium to 240l
obsada 8 kiryskow-2 gurami mozaikowe 2 gurami zlote 2 gurami niebieskie i 3 glonojady
temperatura 24 filtry to zewnetrzny eheim professional 2 i zewnetrzny lifetech
wode uzupelniam regolarnie co 2 tygodnie tak samo czyszcze filtry do wody dodaje nawoz dla roslinek (plant gro).
dadam jeszcze ze reszta rybek nie wyglada na chore sa bardzo zwawe chetnie jedza naprawde nie wiem co mam z nia zrobic przosze o pomoc z gory dziekuje jarek..

Na forum obowiązuje język polski. Osama.
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 10, 12:38 przez jarasuk, łącznie zmieniany 1 raz.

NOD32
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 16 stycznia 10, 20:12
Lokalizacja: lipiny / pilzno

Re: gurami zloty - prosze o pomoc

Postautor: NOD32 » 17 stycznia 10, 19:53

daj blekitu metylenowego żeby odkazić wode może to jakieś pleśniawki, lub spażenie od grzalki ;-)
Pisz poprawnie. Tomek83
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 10, 22:48 przez NOD32, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości