Problem z neonem innesa

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
marekg
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 16 stycznia 10, 12:09
Lokalizacja: Żory

Problem z neonem innesa

Postautor: marekg » 16 stycznia 10, 12:30

Witam
Jest to mój pierwszy post na forum dlatego na początku witam wszystkich serdecznie. Jak to często bywa, wizyta na forum jest spowodowana problemem i tak jest też w moim przypadku. Problem dotyczy innesa, dziś rano dopiero zauważyłem iż rybka ledwo co pływa, tzn stara się nadążyć za pozostałymi ale jej ruchy wyglądają jakby walczyła z samą sobą, często wykonuje wręcz bezwładne akrobacje. Wyraźnie poczerniał jej grzbiet a pasek fluorescencyjny nie tyle zniknął co miejscami ma przerwy. Ogólnie ryba schudła jeśli można to tak określić. Nie wiem jak jej pomóc...
Jeśli chodzi o akwarium to owszem mam trochę za dużo rybek (4 neony plus 6 małych glonojadów na akwarium ok 25 litrów) ale hodowla trzymała się ładnie od roku. Jedyne co zauważyłem, że od jakiegoś czasu przestały się mnożyć ślimaki a teraz już całkiem zniknęły. Nie wprowadzałem w akwarium żadnych zmian, roślinki mam od początku podebrane ze sprawdzonego akwarium bez chorób.
Proszę o jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę? trochę wody podmieniałem tydzień temu wcześniej ze względu na urlop była 3 tygodnie bez podmiany. Filtr mam raczej kiepski w zasadzie tylko mieli wodę

Awatar użytkownika
noovaa
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1556
Rejestracja: 8 września 09, 16:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z neonem innesa

Postautor: noovaa » 16 stycznia 10, 12:49

Przerybienie w za małym akwarium, za słaba filtracja, brak systematycznych podmian wody : sam sobie od powiedziałeś - rybki pływają we własnych odchodach i się przez to trują.

Do Twojego akwarium nie nadają się te ryby. Musisz koniecznie zmienić obsadę bo z czasem padną wszystkie.
"Cała superrzeczywistość przemieniła się w zupę grzybową"

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości