[110l] Minimalistycznie

aquapsychol
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 548
Rejestracja: 11 stycznia 14, 17:26

[110l] Minimalistycznie

Postautor: aquapsychol » 30 stycznia 14, 21:12

Witam.
Chciałbym pokazac akwarium króre właśnie popełniłem. Proszę o wyrozumiałosc bo to moje pierwsze akwarium w takim klimacie.
Akwarium:
80x35x40
Filtracja:
Stary FAN-3 Aqaela z nową gąbką.
Ogrzewanie:
Elite 50W (21-22*C)
Oświetlenie:
Pokrywa DIY 1x 20W kompakt Leuci 6500K moge tam wkrecic trzy ale podoba mi sie efekt na jednej swietlówce
Podłoże:
4l piasku rzecznego
Dekoracje:
Kilka drewienek które własnie wywaliłem z roslinniaka, kilka szyszek Olchy, kilka otoczaków szlifowanych(chyba wywale, albo kupie jednokolorowe)
Woda:
50% starej wody z roslinniaka+50% RO lekko doprawione torfem+Aqa art hydro mineral
Gh 8, Kh 6, Ph 6,2 ( pewnie sie zmieni akwarium ma dopiero 1,5h)
Nawożenie:
Na razie wlałem tylko 30ml K2So4, raczej nie planuje nawozic
Rosliny:
Microzorium pteropus
Java moss
( myśle żeby roslin pozbyc sie całkowcie, tylko na powierzchni dac coś pływającego coś drobnego może Rzesa?)
Obsada:
brak, w planach 6-8 szt kirysków xxx( raczej nakrapiane jakies lub pstre)

Akwarium powstało bez idei, ostatnio uświadomiłem sobie że nigdy nie miałem kirysków to akwarium staneło specjalnie dla nich. Akwarium powstało na bazie starego akwarium i sprzętu z szuflady :D Oczywiscie bede je rozwijał jak tylko bede mógł sie ruszyc z domu :/

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ffdc2025f7f2d63b.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a50061e3c321a7ba.html
Sry za jakosc foty moge zwalac wine na aparat , ale najprawdopodobniej ja jestem kiepskim fotografem .

Wszelkie sugestie mile widziane
Ostatnio zmieniony 16 lutego 14, 10:02 przez aquapsychol, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: [110l] Minimalistycznie

Postautor: Fatty » 30 stycznia 14, 21:17

Jak dla mnie(i pewnie dla kirysków) mało piasku- usyp grubszą warstwę, będzie wiecej frajdy.
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [110l] Minimalistycznie

Postautor: Hunter » 30 stycznia 14, 21:17

Parametry sa OK, więc ocena tez OK ;)

Ten korzeń jak dla mnie taki trochę zbyt gładki i prosty :)

No i piachu więcej ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

aquapsychol
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 548
Rejestracja: 11 stycznia 14, 17:26

Re: [110l] Minimalistycznie

Postautor: aquapsychol » 30 stycznia 14, 21:22

Korzen był parchaty ale przez dwa lata heblowania przez glonojady troche sie wygładził, to miekkie drewno.

Jak tylko wydostane sie z domu chce kupic taki żwirek a dosypke, co sądzicie?http://www.youtube.com/watch?v=tPOvOije4vQ
Znalazłem na alledrogo barwiony kwarc

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [110l] Minimalistycznie

Postautor: Hunter » 30 stycznia 14, 21:26

Granulacja jest OK jak widać na filmie, ale czy barwiony kwarc jest w porządku? :roll:

Widzę, że idziesz w biotop BW/CW, więc pozostań przy naturalnych podłożach.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Gagatka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 580
Rejestracja: 1 października 13, 12:09

Re: [110l] Minimalistycznie

Postautor: Gagatka » 30 stycznia 14, 21:35

korzeń cudo!

w mojej wizji byłby cały w mchu :) muszę taki kiedyś sobie skombinować :ok:
skąd go masz :?:

aquapsychol
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 548
Rejestracja: 11 stycznia 14, 17:26

Re: [110l] Minimalistycznie

Postautor: aquapsychol » 30 stycznia 14, 21:49

No to poszukam grubszy żwirek do 1-1,5mm taki jak na filmie ale naturalny. Podoba mi sie jak one w tym ryją. Nazbiera sie drobnych smieci z olchy i lisci bedzie jeszcze fajniej. Zawsze olewałem kiryski bo uznałem że bedą robiły syf w roslinniaku. A to takie fajne ryby :grin:
co do CW/BW to zależy jakie kupie kiryski sie dostosuje. Korzen( a własciwie trzy) jest pusty w srodku tej grubej czesci. Kupa kryjówek z wieloma wyjsciami.
Motylkiem dziury robiłem :mrgreen: Mam jeszcze 250l beczke takich , ale jak na złosc troche zamarzła
-------
Gagatka pisze:korzeń cudo!

w mojej wizji byłby cały w mchu :) muszę taki kiedyś sobie skombinować :ok:
skąd go masz :?:

To zwykła wierzba tak cieta po staropolsku, wędkarze czesto obalają takie do wody żeby sie ryby tarły i żeby kłusole nie mogli siatek wstawic. Pozbierałem troche kiedys
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 14, 21:53 przez aquapsychol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Danquei
Ryba
Ryba
Posty: 264
Rejestracja: 10 listopada 13, 21:35

Re: [110l] Minimalistycznie

Postautor: Danquei » 30 stycznia 14, 21:49

Pewnie z lasu... bierzesz saperke i piłkę do drewna + gumowce i w las ;p

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: [110l] Minimalistycznie

Postautor: KAMYK32 » 16 lutego 14, 08:58

Całkiem całkiem się zapowiada ;-) ,fakt ten korzeń fajnie prezentowałby się obsadzony mchem, osobiście bym go zmienił na coś bardziej naturalnego(przede wszystkim to Tobie aranż ma się podobać).Co do pływających to nie myślałeś może o pistii lub Hiacyncie wodnym(podobno dość trudny w uprawie akwarystycznej)wizualnie lepiej będzie się komponowało z aranżem niż rzęsa.

aquapsychol
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 548
Rejestracja: 11 stycznia 14, 17:26

Re: [110l] Minimalistycznie

Postautor: aquapsychol » 16 lutego 14, 13:55

Myslałem o Pisti i Rzesie. Hiacynt troche za wielki do tego akwarium. Rzese chce nie żeby była ładna tylko widziałem kiedys że takie drobne latające cienia ośmielają płochliwe ryby. W tym tygodniu powinienem miec trzy rodzaje mchów.
Niestety jestem skazany na pobliski sklep a tam gnijący nurzaniec to jest wyczyn. Wiec wszystko musze sprowadzac
Ustawienie korzonka troche sie zmieniło dosypałem piachu i wpusciłem ryby
Para Ancistrus sp.+ 4 podrostki (z innego akwa)
6szt kirysek pstry ( było 7 szt ale jeden sobie rozbił łep, pierwszy raz widziałem rybe 2 cm z 1,5 cm raną)
Przy okazji zakupu ryb, zmieniłem też filtr na kaskade FZN-2 Aquaela. Zasypałem ja starą ceramiką z innego filtra.

aquapsychol
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 548
Rejestracja: 11 stycznia 14, 17:26

Re: [110l] Minimalistycznie

Postautor: aquapsychol » 22 lutego 14, 22:19

22.02.2014
Troche choc niewiele sie pozmieniało
1 zamieniłem filtr wewnetrzy na kaskade Aquaela FZN-2. Zasypałem ją ceramiką z innego filtra.
2.Zmieniłem ułorzenie kijaków i dodałem pare nowych. W tym układzie moge sobie sprawic jakies meszki. Oczywiscie dołoże światła .
3. Wpusciłem zbrojniki (Ancistrus Sp) para +4 podrostki. Złapane przy restarcie drugiego akwarium. Nawet nie kapłem sie kiedy staruchy złożyły ikre. Wiec teraz mam do tego X małych przecinków. No i na kaskadke musiała trafic spowrotem gąbka. Oczywiscie wszystkie młode i podrostki, znikną jak tylko znajde im nowe domy. Bedzie problem, chyba trafią do lodówki. :/
4. Kupiłem kiryski pstre. Jest 6 szt po jednym nieszczesliwym wypadku. Moje Pstre sa jakieś zboczone niby kirysek ryba denna nie, a te smigają po całym akwarium. Nie mówie o wycieczkach na góre tylko o normalnym pływaniu.
5. Mój pobliski sklep sie rozwija. Poszedłem tam zobaczyc czy może mają jakąś Rzese lub Pistie. A oni powiekszyli wybór roslin. Teraz poza gnijącym nurzancem mają jeszcze jedną trójlistną Żabienice "karłowatą "vel. Bleheri( jasnożółte liscie aż 5 cm i krecone) :D No nic poczekam na lepszą pogode i kupie coś wysyłkowo. Czy tylko mnie wydaje sie że kupowanie Rzesy w necie to debilizm?
Ogólnie zabawy kupa kiryski ryją i graja w piłke szyszkami olchy. Glonojady prowadzą prace archeologiczne. Można powiedziec że mam dynamiczne dno :D
A teraz pytanko:
Jak myslicie ile moge w tym układzie wpuscic jeszcze kirysków?
Zastanawiam sie też nad kupnem drugiego gatunku myslałem o Pigmejkach lub Sterby. czy lepiej wpuscic pełny skład samych K.Pstrych. Co myślicie?
Tu na sucho
http://zapodaj.net/4800c34b5c788.jpg.html
Obrazek
Tu przy karmieniu
http://zapodaj.net/9c09127774f93.jpg.html
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 lutego 14, 22:49 przez aquapsychol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: [110l] Minimalistycznie

Postautor: KAMYK32 » 22 lutego 14, 22:30

Jak byś preferował pistie to chętnie się podzielę jak będzie za dużo(ok.2 tyg)za free tylko przesyłkę trzeba opłacić ;-) .

aquapsychol
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 548
Rejestracja: 11 stycznia 14, 17:26

Re: [110l] Minimalistycznie

Postautor: aquapsychol » 22 lutego 14, 22:39

Ok dzieki , jak nic nie skołuje to sie zgłosze.

Awatar użytkownika
chabrasz003
Ryba
Ryba
Posty: 289
Rejestracja: 3 lutego 14, 23:45
Lokalizacja: Poznań

Re: [110l] Minimalistycznie

Postautor: chabrasz003 » 22 lutego 14, 22:57

Z tym przyciętym korzeniem tak fajnie naturalnie wygląda. Jeszcze lepiej będzie to myślę wyglądało z pistią :mrgreen:

Awatar użytkownika
Karol13
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1666
Rejestracja: 26 lutego 13, 19:46

Re: [110l] Minimalistycznie

Postautor: Karol13 » 23 lutego 14, 09:15

Fajne akwarium.
Najbardziej te korzenie (gałęzie) mi się podobają.
Moja pierwsza krewetka Red Cherry :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości