[212]Ogólniak roslinny

aquapsychol
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 548
Rejestracja: 11 stycznia 14, 17:26

[212]Ogólniak roslinny

Postautor: aquapsychol » 13 lutego 14, 21:46

Witam. I zaraz przejde do sprawy :)
Akwarium powstało 10.02.2014. Tym razem zrobiłem to na bazalcie :D . Podłoże jest nowe cała reszta w wiekszosci stara i nieczyszczona.
Akwarium: 120x40x50 owal
Filtracja:
Aquael Multicani 5 segmetów( biolog i mechanik)4 segmety ceramiki, górny segmęt gąbka. Robi też troche jako filtr osadnikowy, czyszczony był ponad 1,5 roku temu.
Tetra 700( filtr pomocniczy,raczej mechanik bo musze czyscic co 1,5 mies) od dołu ceramika ostatni kosz 200g torfu i gąbka.
W planach powolny bio filtr pojemnosci 18l z DSB. Odpale dopiero jak nazbiera sie troche syfku
Ogrzewanie:
150W Elite ustawione na 22*C temp w akwarium 23-24*C
Oświetlenie:
belka 3x54W T5 (Aqarelle+ 2xphilips 865) od początku świece 12h 10-22.
Podłoże:
6 pałeczek nawozowych Osmocote 2l gliny, 4l ziemi kompostowej z dodatkiem torfu 4,5-5,5 Ph, Bazalt piasek i 2-4mm 30kg
Woda:
Wiekszosc starej wody z tego akwarium+ 45l RO 1/3 przepuszczona przez armate torfową +hydro mineral Aqua Art.
+8 szyszek Olchy
Gh7 Kh 4 Ph 6,4-6,6
Na starcie NO2-0, NO3-0, PO4-0,1
Nawożenie:
Od drugiego dnia 4 psiki micro Aqua Art, 4 psiki macro+ K2So4 2ppm/24h .5 psików węgla w płynie. Po ustabilizowaniu dojdzie KNO3 lub bedzie stosowany zamiennie z K2So4. Oczywiscie są to dawki pomniejszone takie na start.
Musze sie troche doszkolic i chyba przejde na EI, narazie wykańczam te nawozy które mam
Podmiany:
brak, w poprzednim ustawieniu robiem 10-15%/tyg
Rośliny: same łatwe w uprawie
-Rotala Rotundifolia (zielona)
-Hygrophila polisperma(zielona)
-Heteratea zosterifolia
-Bacopa Australis
-Bacopa Monieri lub Carolinia
-Ludwigia Respens
-Hemiantus (wymieszany trudno już stwierdzic który to, mysle że duży)
-kabomba
Pojedyncze sadzonki lub mała ilosc.
-Anubias bateri var. nana
-Echinodorus Tropica
-Microsorium
-C. Condrata
-C. Wendetti Brown
-C. Wendetti
-C.Affansis (lub inna mała ciemna nie jestem pewien)
-Hygrophila Corymbosa/stricta
Ryby:
-Neon Innesa ok 20szt
-Żałobniczka ok 10szt
-Prystelka 7 szt
-Tetra Cesarska 1 szt
-Barwniak Czerwonobrzuchy -para
-Razbora klinowa 20-24szt( osobniki 3,5-5 letnie+kilka młodych ze spontanicznego tarła, wszystkie na dożywociu :) )
-Kosiarka 3 szt
Akwarium powstało bo musiałem cos zrobic po wywaleniu korzeni, opatrzyły mi sie już na amen. Stare ustawienie było nie do odratowania. No i miałem ochote spróbowac czegoś nowego.
Wiele sie mówi o bazalcie , ja w tej chwili moge powiedziec jedno. Dlaczego nikt nigdzie nie napisał że tak fajnie sie sadzi rosliny w tym podłożu.
Co do roslin, okazało sie że wcale nie miałem ich tak wiele jak mi sie wydawało. Ledwo dałem rade przykryc dno, niestety patrzac z góry i z przodu widac podłoże. Dlatego musiałem posadzic wszystkie resztki. Ale w ostatecznym rachunku i tak bedzie ich dosyc. Po wyrównaniu wygląda to troche jak zapałki powtykane wiecie w co. Własciwie to można poczekac ze zdjeciami bo narazie niewiele widac. Ale mam ochote raz w życiu zrobic dokumentacje od początku ;)
Przepraszam za jakosc fotek kiepski jestem w te klocki.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 lutego 14, 18:49 przez aquapsychol, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
kuba4410
Fish Master
Fish Master
Posty: 1333
Rejestracja: 30 grudnia 13, 11:36

Re: [212]Ogólniak roslinny

Postautor: kuba4410 » 13 lutego 14, 21:59

Zupa rybna taka, że masakra :P

aquapsychol pisze:okazało sie że wcale nie miałem ich tak wiele jak mi sie wydawało.

To dla Ciebie nie jest dużo roślin? Zielska tyle, że bajka :D
Ogólnie to ładnie się prezentuje ;)

aquapsychol
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 548
Rejestracja: 11 stycznia 14, 17:26

Re: [212]Ogólniak roslinny

Postautor: aquapsychol » 13 lutego 14, 22:12

Zupa bo musiałem połączyc dwa baniaki. Nawet nie planuje już odtwarzac Azji Rozbory stare ale żal oddac. W moim kiblu i w zoologiku woda ta sama :) Zresztą wiekszosc rozbór odwali kite w tym roku.
Roślin malutko bo miałem sporo korzeni. Normalnie tne co 2-3 tyg zawsze ok 1 cm nad poprzednim cieciem. Jak jestem 5 cm od powierzcvhni wtedy jest dopiero sporo :)

Androctonus
Ryba
Ryba
Posty: 155
Rejestracja: 18 marca 13, 11:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: [212]Ogólniak roslinny

Postautor: Androctonus » 15 lutego 14, 22:48

Szkło OW?

Pomijając faunę to flora się pięknie prezentuje.

Sam myślę nad zmianą swojego baniaka ze szkła float na OW.

Pozdrawiam.
Diversa 300L || Eheim Prof. III 2075 + Eheim Pick Up 2012 + Eheim Skim 350 + Tunze 6015 || 4x54W || Eheim-Jager 100W || Eheim Air Pump 200 || Fluval FX6 (zapas)...

54L || Fluval 206 + Eheim Pick Up 2006 || 2x24W || Eheim-Jager 25W || Graty...

aquapsychol
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 548
Rejestracja: 11 stycznia 14, 17:26

Re: [212]Ogólniak roslinny

Postautor: aquapsychol » 15 lutego 14, 22:54

Szkło float tyle ze 162W na 212l akwarium. Oswietlone aqarelle+ 2x philips 865. Fajna zmyłka nie? No i pucowałem szybe chyba z 15 min :D

Awatar użytkownika
Karol13
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1666
Rejestracja: 26 lutego 13, 19:46

Re: [212]Ogólniak roslinny

Postautor: Karol13 » 22 lutego 14, 15:09

Bardzo ładnie urządziłeś akwarium.
Trawnik wspaniały, tylko ja bym coś na tyły dodał.
Moja pierwsza krewetka Red Cherry :-)

aquapsychol
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 548
Rejestracja: 11 stycznia 14, 17:26

Re: [212]Ogólniak roslinny

Postautor: aquapsychol » 22 lutego 14, 15:29

A dziekuje. Wszystko już nasadzone wiecej już nie wcisniesz żebyś sie wsciekł. Musi urosnąc, bo jak sadzisz trzy rosliny na 1,5x1,5 cm to najlepiej sadzic małe kawałki żeby przy sadzeniu następnej, poprzedniej nie wypchnąc. Oczywiscie nie wszystkie sadziłem aż tak gesto, ale wiekszośc. Na drugim planie musiałem przyciąc gdzieś z połowe stożków wzrostu zaraz po posadzeniu. A na trzecim tylko pare stożków zostało reszta została wyrównana.
Na chwile obecną rosliny wypusciły już nowe stożki ale do przycinki jeszcze z tydzien dwa. Ale nadal wygląda to jak płaski placek:)

A trawnik jak trawnik nawtykane sadzonek i tyle . W dodatku rosnie zupełnie inaczej na bazalcie,wcześniej rósł na piasku z 1 cm warstwą mułu. Wiec teraz bardzo wrasta w podłoże i ma bardziej płaski pokrój . Wiec na efekty przyjdzie troche poczekac.

Awatar użytkownika
Karol13
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1666
Rejestracja: 26 lutego 13, 19:46

Re: [212]Ogólniak roslinny

Postautor: Karol13 » 22 lutego 14, 15:45

Jak długo masz już ta Kabombę?
Mi to zawsze gnije od środka.
Moja pierwsza krewetka Red Cherry :-)

aquapsychol
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 548
Rejestracja: 11 stycznia 14, 17:26

Re: [212]Ogólniak roslinny

Postautor: aquapsychol » 22 lutego 14, 16:15

Ta na zdjęciu jest nowo posadzona zaraz po wyklarowaniu. Ale rosnie bardzo predko, dzis prawie siega do powierzchni. Niedługo musze ją sciąc. Postaram sie wieczorem zrobic fotke poglądową.
A tak wogl to mam ją z dwa lata. To straszny chwast, na początku ładnie sie prezentuje, ale potem są z nią same problemy. Ostatnie pół roku tępiłem ją systematycznie a jednak i tak została :D
Trudno mi powiedziec dlaczego ci gnije zrób wątek ze swoim akwarium to zobaczymy co da sie zrobic/doradzic

Awatar użytkownika
Karol13
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1666
Rejestracja: 26 lutego 13, 19:46

Re: [212]Ogólniak roslinny

Postautor: Karol13 » 22 lutego 14, 18:16

Ja już się pytałem.
Po prostu mam za słabe oświetlenie i będę dokładać, tzn już wiem, jakie świetlówki dołożyć, ale muszę poczekać na tatę aż wróci z urlopu. (ja chodzę do gimnazjum to wiesz o co chodzi ;-) )
Moja pierwsza krewetka Red Cherry :-)

aquapsychol
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 548
Rejestracja: 11 stycznia 14, 17:26

Re: [212]Ogólniak roslinny

Postautor: aquapsychol » 22 lutego 14, 21:31

Choc nie chodze do gimnazjum wiem :D

22.02.2014
A wiec tak:
Ziemia pieknie ściąga Ph wody do swojego poziomu spadło mi o 0,4 :/ Wiec chcąc czy nie musze podnosic twardośc żeby zachowac jako takie warunki dla roslinniaka. Chwilowo do podmian bede używał Gh 12 . Może predko sie nażre węglanami. Armata też dostaje urlop, kolorek i tak już jest mocny. Z podniesieniem nawożenia jeszcze sie wstrzymam leje codzień niby zbilansowany nawóz wiec powinno wytrzymac jeszcze tydzień. Zwiekszenie masy roślin jeszcze nie nastąpiło ale już widac stożki wzrostu wiec musze uważac. Z uwagą obserwuje kumulacje , może wreszcie mam przełom w PO4/NO3. A może to tylko zmiana diety ostatnio jade bez żywca. Zresztą akwarium jeszcze młode wszystko może sie zmienic. Pojawiło sie kilka zielenic punktowych, i pyłek na szybach minimalny i tylko na tej na którą pada światło słoneczne.
Wyniki na dzień dzisiejszy
JBL NO3 40ml/l
Zoolek PO4 0,25ml/l
Zoolek Fe 0,5 ml/l
Zoolek Gh6, Kh3
Zoolek Ph 6,0-6,2 wynik drugiego testu Ph6,0
Wiec: podmianka 45l twardszej wody. Dwie krople Ti. Dodatkowe 5ppm/20ml K2So4, wole rozbic korekte na kilka dawek bo mi kiedys siarczan potasu z tytanem poscinał wierzchołki. Przynajmniej ja tak myśle ; ) Zresztą co ma mi w tej chwili tą korekte zrobic :D Nawożenie dzienne bedzie bez zmian.

Foty nawet nie wklejam tak słabo wyszła. Ale jako poglądowa może byc.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1c580b27abab82b4.html

ratel88
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 21 grudnia 13, 20:16

Re: [212]Ogólniak roslinny

Postautor: ratel88 » 23 lutego 14, 15:57

Karol ja tez chodzę do gimnazjum. ;-)

Awatar użytkownika
Karol13
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1666
Rejestracja: 26 lutego 13, 19:46

Re: [212]Ogólniak roslinny

Postautor: Karol13 » 23 lutego 14, 16:13

To już jest nas dwóch.
Mi chodziło o to, że ja sam nic droższego nie mogę kupić bez zgoty taty ;-)
Moja pierwsza krewetka Red Cherry :-)

Awatar użytkownika
FochJoker
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 5 lutego 14, 08:15
Lokalizacja: Żory

Re: [212]Ogólniak roslinny

Postautor: FochJoker » 26 lutego 14, 11:37

Dużo roślinek :P rybki sietnie się komponują, lubie "ogólniaki":P
Akwarium 72 L
Biotopowe: ameryka południowa
para Pielęgniczek ramireza: electric blue i zwykła
10 neonów inessa
4 kirysy
zbrojnik złoty
5 gupików

aquapsychol
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 548
Rejestracja: 11 stycznia 14, 17:26

Re: [212]Ogólniak roslinny

Postautor: aquapsychol » 21 lipca 14, 19:03

Minęło trochę czasu w akwarium niewiele sie zmieniło. Wyskoczyło z piec Rozbór i dwa neonki.
Zmieniłem troche nawożenie W tej chwili podaje KNO3,K2SO4, Carbo+micro. Kiedy uporam się już z fosforem wróce do nawozów Huntera bo świetnie sie spisywały.
A, filtra nadal nie czyściłem :D
Akwarium na dzien dzisiejszy wygląda tak.Akwarium 212L 2014.07.21 Troche zaniedbałem bo byłem 10 dni na wakacjach, ale jedna przycinka i małe odmładzanko powinno załatwic sprawe. Sry za jakośc, filmik z telefonu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości