co mogę jeszcze dodać do obsady? [akwarium 75l]

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
monika123
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 24 listopada 05, 14:46

co mogę jeszcze dodać do obsady? [akwarium 75l]

Postautor: monika123 » 24 listopada 05, 14:53

Mam 5 danio w zbiorniku 75 litrowym. Jeszcze sobię ich trochę dokupie ale nie wiem jakie ryby do nich jeszcze dodać. Proszę o rady.


.::MOD ciosek::. po 1. przeniosłem temat do obsady po 2. zmieniam temat, tu prośba.... proszę wystrzegaj sie tematów typu "co jeszcze?", temat ma byc tresciwy i dajacy pewien obraz tego co jest zawartego w poscie. Pzdr.

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: co mogę jeszcze dodać do obsady? [akwarium 75l]

Postautor: Behemoth » 24 listopada 05, 16:57

Cześć. Na początku chciałbym Cię uświadomić że ,,danio" to nie tylko jeden gatunek. Jest ich troche :wink: Jednak moja męska intuicji podpowiada mi, że masz danio pręgowane, gdyż one najczęściej są tak nazywane, przez jakże fachowych sprzedawców, w jeszcze bardziej prosfesjonalnych sklepach. Biorąc pod uwage że danio to ryba/y pochodząca z Azji, to także poleciłbym ci ryby z tego kontynentu. Rybki te najlepiej czują się w dużych stadkach dlatego proponuję ci około 15-20 szt danio. Ryby, które nie wchodziły by zbytnio w parade danio to moim zdaniem: Prętniki, ,,Cudaczki" , Razbory , Brzanki , Mniejsze, łagodne bocje, Półdziobki i inne mniejsze rybki. Oczywiście nie wzystko naraz bo 75 litrów to nieduży baniak. Zobacz co dostępne jest u Ciebie w mieście i ew potem zapytaj jakie i ile ryb może być w tym akwarium. A i pamiętaj, ze nie liczy sie tylko litraż, lecz także ważne są wymiary zbiornika. Pozdrawiam, jesli będziesz miała jakieś pytania to pytaj. Napewno ktoś udzieli ci rady :) Pozdrawiam

monika123
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 24 listopada 05, 14:46

Re: co mogę jeszcze dodać do obsady? [akwarium 75l]

Postautor: monika123 » 24 listopada 05, 17:17

Wymiary to 90 cm długości, 24 cm szerokości i 35 cm wysokości. Są to dano pręgowane. Jeśli chodzi o ryby w sklepach to z tym nie ma najmniejszego problemu. Jak się dobrze poszuka to się znajdzie. Więc ile sztuk i jakie by były dobre?? I czy danio z neonkami inessa pasowałyby??
Ostatnio zmieniony 24 listopada 05, 21:21 przez monika123, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: co mogę jeszcze dodać do obsady? [akwarium 75l]

Postautor: Behemoth » 24 listopada 05, 20:43

Hmm, głównie mi chodziło o to jakie Tobie się podobają z wyżej wymienionych :)
Ale tak schematycznie to :

20x Danio pręgowane
8x
Brzanka pięciopręga albo 15x
Razbora hengela
5xBocja syjamska albo Bocja pręgowana albo Bocja karłowata albo 3x Cierniooczek sumatrzański
1x Przylga chińska

No i to na tyle :wink:

monika123
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 24 listopada 05, 14:46

Re: co mogę jeszcze dodać do obsady? [akwarium 75l]

Postautor: monika123 » 24 listopada 05, 21:20

a co z neonkami inessa?? mogły by być zamiast któryś z tych rybek??

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: co mogę jeszcze dodać do obsady? [akwarium 75l]

Postautor: Behemoth » 25 listopada 05, 20:32

Jakoś zapomniało mi się :) Ja nigdy nie miałem takiego zestawienia w akwarium, ale wydaje mi się, że neonki ,,dogadają się" z danio. Może się ktoś wypowie, kto ma taką obsade i ewentualnie mnie poprawi. Pozdrawiam

rafik_kce
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 26 listopada 05, 17:11

Re: co mogę jeszcze dodać do obsady? [akwarium 75l]

Postautor: rafik_kce » 26 listopada 05, 17:23

poleciłbym ci gupiki pawie oczko sa ta miłe i łagonde ryby akwariowe dobre dla początkujacych :)

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: co mogę jeszcze dodać do obsady? [akwarium 75l]

Postautor: ciosek » 26 listopada 05, 18:37

Uważam że danio i neony to nienajgorsze połączenie... miedzy innymi dlatego, że zajmują nieco inne strefy akwarium (neony bardziej srodek zas danio bardziej ku powierzchni). Ja bym radzil jakies kiryski dac na dno... tak z 4-5

monika123
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 24 listopada 05, 14:46

Re: co mogę jeszcze dodać do obsady? [akwarium 75l]

Postautor: monika123 » 27 listopada 05, 11:02

Dzięki za radę.
Pozdrawiam
Monika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości