[12] "Two stones among the green"

aWu
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 25 grudnia 14, 12:40
Lokalizacja: Łódź

[12] "Two stones among the green"

Postautor: aWu » 25 grudnia 14, 16:12

Witam,

Korzystając z tak bardzo wyczekiwanych wolnych chwil pierwszego dnia świąt znalazłem w końcu czas, żeby coś napisać. Jako nowy na forum pomyślałem, że chyba najlepiej będzie jako pierwszy post zaprezentować mój słoik.
Powstał tak naprawdę z braku czasu, jakkolwiek głupio to brzmi. Moja 112-stka powędrowała na razie do komórki i czeka na reaktywację, bo naprawdę nie miałem aktualnie czasu przy niej chodzić. A że szkiełko w domu musi jakieś być, to powstał pomysł stworzenia czegoś kompaktowego.

Dane techniczne zbiornika:

Wymiary: 30x20x20
Oświetlenie: 2 x kompakt Aquael 6W
Filtracja: Hailea SL-100 ( wcześniej był HBL-501, ale okazał się za silny )
Technika Co2 - butla 1,5 kg + dyfuzor ze spiekiem
Nawożenie: seria Easy-Life
Podłoże: torf + żwir
Dekoracje: Scenery stones

Rośliny:
- Glossostigma elatinoides
- Eleocharis parvula
- Pogostemon helferi
- Cryptocoryne wendtii brown
- Christmass Moss
- Bolbitis heudelotii

Życie:
- Poecilia wingei tiger (samiec + 3 młode)
- Neocaridina heteropoda red (Red Cherry) x 4

Akwarium stoi jakieś trzy miesiące, wszystko, co się w nim znajduje, oprócz redek, zostało praktycznie przeniesione ze starej 112-tki.
W planach, po dogłębnych obserwacjach i wyobrażeniach, jest zaszczepienie Hydrocotyle sp. japan, żeby ładnie zwieszała się po drugiej stronie większego kamulca. Ale to już w nowym roku.
Glony, nie licząc lekkich skupisk przy granicy podłoża z Glossostigmą i na kamulcach, brak. Ale te zeskrobuje manualnie przy podmianach wody. Parametrów już dawno nie mierzę. Przy tak małym litrażu stworzenia nawożą praktycznie same, a więc dozuję tylko potas i leciutko mikro, a azot i fosfor praktycznie "na oko", jak zauważę jakieś niedobory.
No i to na tyle - zbiorniczek umila mi życie jak siedzę przy kompie i oświetla mały pokój w pochmurne, zimowe dni.

Zdjęcia jak zdjęcia, na konkurs fotograficzny bym ich nie wysłał, ale może choć po części oddadzą stan faktyczny:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam forumowiczów i życzę spokojnej końcówki świąt.
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 14, 11:19 przez aWu, łącznie zmieniany 1 raz.

pepik93
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 23 grudnia 14, 19:22

Re: [12] "Two stones among the green"

Postautor: pepik93 » 25 grudnia 14, 17:48

bardzo fajne, prawie jak nano akwarium :)

Awatar użytkownika
Em
Ryba
Ryba
Posty: 153
Rejestracja: 22 grudnia 14, 14:23
Lokalizacja: Gdynia

Re: [12] "Two stones among the green"

Postautor: Em » 25 grudnia 14, 20:23

przyjemny dla oka maluch :)
[shadow=white]Posiadanie akwarium, nie czyni Cię akwarystą[/shadow]

Awatar użytkownika
vader300
Ryba
Ryba
Posty: 464
Rejestracja: 19 grudnia 14, 16:48
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [12] "Two stones among the green"

Postautor: vader300 » 29 grudnia 14, 16:49

kurde kiedyś dziwiłem się wszystkim co oni widzą w takich małych zbiorniczkach ale jak ogladam co poniektóre kompozycje to zaczynam rozumieć bardzo fajnie to wyglada i podoba mi się super :ok:
Roślinne 450L na modułach LED. http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=40264

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości