[13]Sałaciarnia

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

[13]Sałaciarnia

Postautor: Greek » 30 września 15, 10:14

Czołem!
Ostatnio się sporo bawiłem w akwarystę, więc wartałoby pokazać moje akwarystyczne wynurzenia. Zacznę od dupy strony, ale co tam ;-)

:arrow: wymiary: 32x19x22cm
:arrow: oświetlenie: paski led ca. 3.9W , 7000K
:arrow: filtracja: SunSun HJ-111B
:arrow: zwierzaki: obecnie brak
:arrow: zielsko:
Hygrophila difformis
Cryptoryne bullosa
Cryptocoryne
'chyba' nevilli
gałązka jakiegoś Peacock czy Christmass - chyba wywalę, wolę zwykłego "Jawioka" - przynajmniej szybko rośnie
:arrow: parametry wody:
temp: 22.5°C
reszta będzie znana jak zacznę je zmieniać
:arrow: podłoże:
Ziemia ogrodowa (podwędzona Mamie - nie wiem jaka, pierwsza lepsza), "jakiś" żwirek, trochę piasku z Białej Góry.
:arrow: nawożenie:
Wspomniana wyżej ziemia oraz CO2 w postaci octu "na oko".

Przygotowujemy dziurę na ziemię :)
Obrazek

I wypełniamy ją:
Obrazek

Oczywiście byłoby zbyt pięknie, gdyby wszystko szło ok, więc musiało braknąć tego żwirku. Na szczęście z pomocą przyszedł piasek, który zostawiłem sobie przy zasypywaniu 112. Elegancko udało się wszystko przykryć odpowiednią warstwą , no to zalewamy.
Tutaj rzecz jasna też nie mogło obyć się bez problemów. Mianowicie: w pewnym momencie nie celnąlem sobie strumieniem z węża i piękni wybiło mi ziemię na wierzch :D No to akcja odsysania nalanej wody i wybierania jak największej ilości ziemi. Trzeba było znowu dołożyć też nieco piasku (którego na szczęście wciąż miałem jeszcze trochę :) ).

Moja wspaniała pokrywa DIY, zrobiona z resztek jakiegoś pudła z tektury falistej - tego jeszcze nie grali :D
Obrazek
Pewnie trochę za mocne, w połączeniu z perypetiami z ziemią skończy się zapewne wysypem glonów. Chciałem z początku dać jeden pasek mniej, ale doszedłem do wniosku, że nie chce mi się rozdrabniać.
No i baniak:
Obrazek

Oczywiście nie byłbym sobą gdyby było porządnie. Jeszcze powinienem wyrwać tę drugą hygrophilę, żeby było bardziej "po mojemu" :D
Kamień pewnie wyrzucę i dam inny, bo chcę go pokryć mchem, a ten mi się za bardzo podoba :) Może znajdę też jakąś gałązkę i tam wrzucę, coby jednak trochę drewienka było.
Co do roślin to ma być to głównie sałata - szybko rośnie i to lubię. Będzie do przeszczepiania do innych zbiorników. Trochę pola zostawię zwartkom. Tej nevilli prawdopodobnie nie widać - i się nie dziwię, bo najdłuższy listek wraz z łodyżką ma może 3-4cm i leży na podłożu. Co ciekawe nie jest to młoda roślina - bardzo stara. Doświadczyła po prostu spartańskich warunków, ale i tak potrafiła wegetować w takim stanie baardzo długo. To pokazuje jak niezniszczalne są te rośliny.
Obsada zwierzęca to będą pewnie krewetki. Może w przyszłości para badisów, ale to ciężko dostać.


Mam nadzieję, że się (nie)podoba ;)
Ostatnio zmieniony 1 października 15, 19:33 przez Greek, łącznie zmieniany 1 raz.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [13]Sałaciarnia

Postautor: djmoniska » 30 września 15, 11:47

Oooo moja tematyka jeśli chodzi o krewetki :D będę bacznie obserwować i czekać na rozwój wydarzeń ;) Powodzenia!
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: [13]Sałaciarnia

Postautor: Fatty » 30 września 15, 17:55

Natka pietruszki, widzę natkę pietruszki :D
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: [13]Sałaciarnia

Postautor: Greek » 30 września 15, 18:09

Hmm, no istotnie :D Nie wiem czemu tak nazwałem, chyba dlatego, że się kiedyś natknąłem na taką nazwę tej rośliny.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: [13]Sałaciarnia

Postautor: Greek » 27 listopada 15, 20:48

Małe uaktualnienie. Zielsko zrobiło samo jak chciało i mnie się to spodobało - wyszła dżungla z lianami. Trochę to poprzerzucałem do innych baniaków. Doszły krewetki i mają się mnożyć. Takie polecenie zostało wydane.

Obrazek

Jestę kundelkię:
Obrazek

Klub dyskusyjny "Pod meszkiem"
Obrazek

Dyndam sobie:
Obrazek

Hygrophila difformis jak widać jest bardzo "difformis". Jedne liście porozgałęziane, a inne okrągłe, że niewiele brakuje do idealnej krągłości niczym u żabienicy ;) Co widać na fotce:
Obrazek
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [13]Sałaciarnia

Postautor: Dhuz » 27 listopada 15, 20:55

Nie no, grządki masz pierwsza klasa xD Krewetki się fajnie prezentują w tym wszystkim. Mocno na dziko wyszło, moim zdaniem na plus.

Tiger198585
Narybek
Narybek
Posty: 51
Rejestracja: 4 stycznia 16, 16:00
Lokalizacja: Oświęcim

Re: [13]Sałaciarnia

Postautor: Tiger198585 » 4 stycznia 16, 16:41

a te Ledy nie są za moce dla tego baniaka czasem ?

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: [13]Sałaciarnia

Postautor: Greek » 4 stycznia 16, 16:46

Może za mocne, może nie - w każdym bądź razie mimo tego, że mi wybiło ziemię przy zalewaniu, nie widzę ani krzty glona.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Tiger198585
Narybek
Narybek
Posty: 51
Rejestracja: 4 stycznia 16, 16:00
Lokalizacja: Oświęcim

Re: [13]Sałaciarnia

Postautor: Tiger198585 » 4 stycznia 16, 17:04

To trochę dziwne przy takim natężeniu światła 0 glona coś lejesz na glony czy może krótko świecisz :P

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: [13]Sałaciarnia

Postautor: Greek » 4 stycznia 16, 18:27

Świecę 12h, czasem i 15-16 jak zapomnę wyłączyć. Jak się dba o to żeby nie było glonów, a ładna roślinność to nic z tego nie ma. Jak mam to gdzieś to wszystko hula :)
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: [13]Sałaciarnia

Postautor: Greek » 5 stycznia 16, 16:20

Tak to wygląda chwilę po eksterminacji nadmiaru zmiennolubki nadwódkowej:
Obrazek
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
edwinski
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 18 grudnia 15, 21:26
Lokalizacja: Kraków

Re: [13]Sałaciarnia

Postautor: edwinski » 7 stycznia 16, 20:59

Fajny busz :mrgreen: Też mam tą pietruszkę ale nie chce mi rosnąć :cry:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości