woda RO

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: woda RO

Postautor: Hunter » 31 października 18, 13:39

Żadna sonda pH nie będzie działała wiecznie. Źle przechowywana padnie w przeciągu kilku tygodni. Są specjalne preparaty w których należy przechowywać sondy.
Podobnie jak te sondy do komputerów sterujących nam pH w akwarium tak i te w pHmetrach nie powinny wyschnąć, bo jest to jednoznaczne z wyrzuceniem sprzętu do śmieci. Droższe mierniki mają jeszcze możliwość wymiany sondy, tanie chińskie już nie.

pHmetr za 30zł to oczywiście chińszczyzna. Odpowiednio skalibrowana i konserwowana z powodzeniem posłuży długie miesiące.

Tarcza pisze:Jeśli NO2 jest prawdziwe to współczuje tym rybom. Azotyny podobno były stosowane w WW1

Czy możesz wyjaśnić?
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: woda RO

Postautor: barttsw » 31 października 18, 13:55

Hunter pisze:Żadna sonda pH nie będzie działała wiecznie. Źle przechowywana padnie w przeciągu kilku tygodni. Są specjalne preparaty w których należy przechowywać sondy.
Podobnie jak te sondy do komputerów sterujących nam pH w akwarium tak i te w pHmetrach nie powinny wyschnąć, bo jest to jednoznaczne z wyrzuceniem sprzętu do śmieci. Droższe mierniki mają jeszcze możliwość wymiany sondy, tanie chińskie już nie.

Rafal wiesz ze mialem przechowywana w odpowiednim preparacie i to nic nie dalo
po drugie te wieczne kalibracje potrafia doprowadzic do szalu :D
wiec olalem to gowno polecialo na hasiok :P

Awatar użytkownika
Tarcza
Ryba
Ryba
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 18, 17:17

Re: woda RO

Postautor: Tarcza » 31 października 18, 15:30

Hunter,, chodzi mi o to, że jeśli wskazanie testu 6in1 jest bliskie prawdy, a w akwarium są ryby, to wd mojej wiedzy powinny albo zdechnąć, albo przechodzą męczarnie.
Zasada PSS:
Zanim chcesz mieć akwarium musisz czytać, pytać i czekać!

Paski są do spodni: nie do wody :P

rawracer
Ryba
Ryba
Posty: 117
Rejestracja: 23 października 18, 15:37

Re: woda RO

Postautor: rawracer » 3 grudnia 18, 14:04

taka myśl mnie naszła właśnie:
czy gdyby zastosować taki np:
https://allegro.pl/wml2-mineralizator-w ... 38791.html
bo są także inne,a może coś specjalnego do akwarystyki jest a nie wiem,to napiszcie proszę.
można by pominąć mineralizację środkiem roztworu z minerałami??

taki wkład wtedy stosuje się na samym wyjściu już tak?

bobasxx
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 23 lutego 19, 12:31

Re: woda RO

Postautor: bobasxx » 9 maja 19, 15:31

A ja mam pytanko odnośnie mieszania kranówki z RO, podmieniam co tydzień 40 litrów wody (akwa 240 brutto), a mam dwie bańki po 20 litrów, czy chcąc mieszać pół na pół to muszę w każdej bańce mieszać po 10 litrów, czy mogę przygotować w jednej RO a w drugiej kranówkę?

zenek_8
Narybek
Narybek
Posty: 63
Rejestracja: 28 listopada 18, 23:58

Re: woda RO

Postautor: zenek_8 » 9 maja 19, 16:07

Ja mieszam. Na twoim miejscu zrobił bym sobie podziałkę na bańkach jak nie ma, wlał do jednej i drugiej po 10 litrów kranówy odstawił na noc i drugiego dnia dopełnił wodą RO.

kumpel
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 5 listopada 19, 11:07

Re: woda RO

Postautor: kumpel » 5 listopada 19, 11:21

Podpowiedzcie, czy dobrze robię. Wodę do podmian z RO przygotowuję w 120 litrowym zbiorniku - woda z domowego filtra w kuchni https://www.oriontecdladomu.pl/pl/c/Jonizator-wody-Odwrocona-Osmoza/113. Po jego wypełnieniu wodą z RO wlewam Hydro Mineral a następnie silnie napowietrzam. Dzięki przewietrzaniu zmętnienie mija po max. kilku godzinach a na drugi dzień wlewam do akwa (przy podmianie) wodę idealnie przezroczystą. Myślę, że nie ma znaczenia czy Hydro wlewa się od razu do baniaka czy do zbiornika gdzie przygotowuje się wodę do podmian. Jednak w moim przypadku nie mam w akwarium widoku mętnej wody.
Ostatnio zmieniony 10 listopada 19, 11:31 przez kumpel, łącznie zmieniany 1 raz.

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: woda RO

Postautor: jurkin » 5 listopada 19, 11:36

Każdy sposób jest dobry, twój też :)

rawracer
Ryba
Ryba
Posty: 117
Rejestracja: 23 października 18, 15:37

Re: woda RO

Postautor: rawracer » 13 listopada 19, 19:22

posiadając filtr RO już lepiej dać mineralizator niż mieszać z kranową wodą,gdyż sporo nie do końca zdrowych dla ryb pierwiastków i metali ciężkich się w mniej znajduje.mieszając jedynie je rozcieńczamy ale mimo wszystko dalej trafiają one do zbiornika.
Długi czas lałem czyste RO do akwarium bez mineralizatora,jedynie nawozy mikro i makro i ryby były w dobrej kondycji.
mankamentem było jednak niskie kh które wynosiło około 1 stopnia i gh około 3 stopni.
teraz jednak mineralizuje wodę i do bańki z RO dozuje odpowiednią ilość mineralizatora i kilka mililitrów co2 w płynie.(choć niekoniecznie zawsze) i bez co2 też się rozpuszcza w pełni i klaruje.
szybko się rozpuszcza aczkolwiek tydzień stoi do kolejnej podmiany.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: woda RO

Postautor: Hunter » 14 listopada 19, 13:43

A co to CO2 w płynie? :shock:
W jaki sposób upłynniasz dwutlenek węgla?
W jakim celu lejesz to do bańki z RO?
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

rawracer
Ryba
Ryba
Posty: 117
Rejestracja: 23 października 18, 15:37

Re: woda RO

Postautor: rawracer » 14 listopada 19, 16:38

Chodziło mi o carbo,nawòz węglowy.
Nie wiem do końca czy wspomaga on rozpuszczenie mineralizatora ale bez carbo też woda się klaruje.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: woda RO

Postautor: Hunter » 14 listopada 19, 16:58

Nie, nie wspomaga rozpuszczanie mineralizatora, ponieważ Carbo nie jest dwutlenkiem węgla.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości