63L - Narazie troche biednie :D

Adam91PL
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 4 czerwca 06, 23:07

63L - Narazie troche biednie :D

Postautor: Adam91PL » 17 czerwca 06, 22:32

Witam!
Jestem tu po raz pierwszy i chciałbym, abyście powiedzieli czy wszystko się u mnie w akwairium zgadza (dobór rybek itp)
Obrazek

Akwarium:
- 63L (wymiary: 60x30x35)
- filtr (mechaniczno-biologiczno-chemiczny) Akwael TurboFilter 350 (akwa od 30-150l) 350l/h z napowietrzaczem
- oświetlenie: brak
- podłoże (gryzik) :P

Obsada:
- 5 gupików + 10 narybku :D
- glonojad (zbrojownik)
- 3 neonki (czerone)
- 2 danio (pręgowate)

Roślinki:
- narazie 2x szutczne jakieś badziewie ale mam już od kolegi taki mech pływający na powierzchni wody i jakąs roślinke. Zrobie fotke jak dorwe aparat :D

Wiem że danonków i neonków powinno być więcej ale chce je rozmnożyć bo nie mam zbytnio kasy na kupno większej ilości :D wole uzbierać troche na roślinki ;)
W akwarium mam jeszcze zamek (narybek się w nim chowa) i dębowy kawałek drewna dla zbrojownika (w środku wywierciłem dziure, gotowałem ponad godzine z solą tak jak pisało w jakims poradniku ale niestety troche mi barwi woda (jest żółta) tak już mam chyba od tygodnia, mam wyciągnąć i jeszcze raz wygotować?

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: 63L - Narazie troche biednie :D

Postautor: Rama » 18 czerwca 06, 08:05

Chlopaki i kobietki forum Cie zjedza... Ja jakos nie mam sumienia...
Ale mysle tylko ze Neonow nie rozmnozysz wiec sobie od razu odpusc i albo dokup... albo oddaj to co masz... Dotyczy tez to Danio.
PS. Fotki nie szloby mniejszej wkleic... Przy rozdzielczosci 1280x1024 forum mi sie rozlazlo :)

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: 63L - Narazie troche biednie :D

Postautor: Jakus » 18 czerwca 06, 08:58

Jeżeli chodzi o akwarium to niema się czym zachwycać, ale przynajmniej nie zacząłeś od przerybienia więc jesteś na dobrej drodze żeby stworzyć coś ładnego. Trochę poczytaj, trochę pooglądaj inne zbiorniki a napewno coś fajnego wymyślisz. Bez oświetlenia niema co myśleć o jakichkolwiek roślinach więc chyba najpierw pomyśl o oświetleniu. Ja do swojego pierwszego akwa pokrywę z oświetleniem robiłem sam ze względu na brak kasy więc i Ty możesz popytać po znajomych czy ktoś niema oprawy od świetlówek i sam coś zmajstrować. Co do Rybek to nie będę powtarzał po Ramie i przyłączam się tylko. Drewno będzie barwiło wodę ale to raczej dobrze.
Pozdrawiam
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

Awatar użytkownika
sylwia14
Ryba
Ryba
Posty: 233
Rejestracja: 12 sierpnia 05, 11:40
Lokalizacja: Gorlice

Re: 63L - Narazie troche biednie :D

Postautor: sylwia14 » 18 czerwca 06, 11:13

eh... no szczerze mówiąc to mi sie nie podoba. Koniecznie zainwestuj w światło bo bez niego rzadna roslinka ci nie bedzie rosła. No a odnosnie akwa to zamiast tego zamku i tego "czegoś" drugiego ja bym jakiś ładny korzeń dała. I jak bedziesz miał zywe roslinki to wyrzuć ten plastik który powinien przypominać roslinkę. A i naoey oraz danio to rybki stadne. Albo ich dokup albo oddaj. Nio to tyle zmian jak dla mnie.
45l aqua sarny [teraz nowe fotki!!] ---> http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=31838#31838 --->wypowiadajcie się ;)

Awatar użytkownika
paranormalny
Ryba
Ryba
Posty: 157
Rejestracja: 14 maja 06, 11:45
Lokalizacja: Chocznia/ k.Wadowic

Re: 63L - Narazie troche biednie :D

Postautor: paranormalny » 18 czerwca 06, 11:39

Koniecznie jakieś roślinki, tło też by nie waziło. Nie widze grzałki, jest tam wogóle?

macioch
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 21 września 05, 20:05
Lokalizacja: Chmielowice k opola

Re: 63L - Narazie troche biednie :D

Postautor: macioch » 18 czerwca 06, 18:00

a może zbrojnik nie zbrojownik :wink:

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: 63L - Narazie troche biednie :D

Postautor: A-kara » 18 czerwca 06, 20:57

Adam91PL pisze:glonojad (zbrojownik)


ZBROJNIK a nie zbrojownik tak po pierwsze.
Obsada beznadziejna. widac ze nie amsz pojecia o hodowli ryb i o warunkach jakie trzeba im zapewnic.
Adam91PL pisze:Wiem że danonków i neonków powinno być więcej ale chce je rozmnożyć


To jedne z najtrudniejszych ryb do rozmnozenia. To powodzenia, szczegolnie majac takie warunki i taka wode :shock:

Adam91PL pisze:oświetlenie: brak


Ryby potrzebuja oswietlenia, aby prawidlowo sie rozwijac.
Adam91PL pisze:dębowy kawałek drewna dla zbrojownika


Adam91PL pisze:ale niestety troche mi barwi woda (jest żółta)


To fajny "debowy" kotrzen kupiles. Dab nie barwi wody.


Adam91PL pisze:Roślinki:
- narazie 2x szutczne jakieś badziewie ale mam już od kolegi taki mech pływający na powierzchni wody i jakąs roślinke. Zrobie fotke jak dorwe aparat Very Happy


Napewno bez oswietlenia to ci bedzie wszystko rosnac.

W akwarium nic nie ma do oceniania, jedynie kicz jaki tu widac. Zamek??Gartulacje, gdybys przeczytal jakikolwiek artykul dowiedzialbys sie ze nie jest odpowiednia ozdoba do akwarium. Chyba zupelnie nic nie wiesz o rybach skoro zapewniles im tak spartanskie warunki. Zabierajac sie do hodowli ziwerzat, kupujac je powinienes miec chociaz jako takie pojecie o warunkach jakich wymagaja. Powinienies przeczytac chodz troche o nich. Z tego forum gdybys raczyl je przejzec dowiedzialbys sie wiele rzeczy.Trzeba tylko chciec. Teraz moge jedynie ocenic twoja glupote, bo raczej z wystroju to moge tylko powiedziec ze dla mnie beznadziejny i nijaki.
Nie zniechecam cie do akwarystyki. Uswiadamiam tylko ze nabywajac zwierze (szczegolnie przy takiej dostepnosci informacji jaka jest teraz) powinienes wiedziec o nich chocby podstawy. Rpzumiem brak pieniedzy itp. Ja rowniez mialalm ten problem. Ale naprawde chciec to moc i nawet przy takim akwa przy odrobinie cierpliwosci mozna stworzyc np. pieknego roslinniaka. Wybaczcie jesli bylam zbyt ostra.
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Gdiju
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 24 czerwca 06, 07:38

Re: 63L - Narazie troche biednie :D

Postautor: Gdiju » 30 czerwca 06, 07:49

Niewiem jak obecnie wygląda Twoje akwa ale jeżeli nic niezmieniłeś do tej pory to zainwestuj koniecznie w prawdziwe rośliny i jakąś "tapetke" za akwa , fajnie też by wyglądał jakiś zmyślny korzeń z licznymi wyrostkami . Rybki będą miały więcej kryjówek. Gratuluję narybku

[ Dodano: 2006-06-30, 09:00 ]
Zapomniałem dgdać kup obowiąskowo oświetlenie jest niezbęgne. ZBROJNIK (nie zbrojownik) nie będzie głodować z powodu małej ilości (lub braku) głonów, a pozostałe rybki będom się lepiej czuły

Bartekomen
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 6 maja 06, 21:44
Lokalizacja: Pagorzyna

Re: 63L - Narazie troche biednie :D

Postautor: Bartekomen » 5 lipca 06, 13:36

Akwarium to nie jest za piękne, mało roślin, brak tła, i nie właściwy dobór ryb. Dlatego mówie NIE i ocena zaledwie 2
Bartekomen!!!!!!!!!!!!

Adam91PL
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 4 czerwca 06, 23:07

Re: 63L - Narazie troche biednie :D

Postautor: Adam91PL » 11 lipca 06, 11:56

A więc tak:
- grzałki nie posiadam bo narazie mi nie jest potrzebna - 28 stopni mam w akwarium :D
- sory za zbrojnika to byla pomylka
- zamek jest wlozony tylko chwilowo zeby ryby sie w nim schowaly teraz jak urosly juz jest nie potrzebny
- tlo niedlugo bede mial
- rosliny juz ida (zamówiłem na allegro)
- oswietlenia narazie nie ma bo musze zrobic lub kupic sobie pokrywe (a to ze mowicie ze mi rosliny nie beda rosly to jest mowienie bledne mam jedna rosline i mi znakomicie rosnie!)
- neonki dokupie a danio zlikwiduje
- nie mam 10 narybku tylko 15 :D
- nowe foto dam jak wsadze nowe roslinki :D
- to drewno (dębowe które nie kupilem tylko sam sobie zrobilem! Poszedłem do lasu i z dolnej czesci wyciałem sobie :D) wywaliłem bo barwilo wode (tzn lezy w starym 8,5L akwarium :D)
- nie piszcie ze nie czytalem artykułu bo czytalem i to bardzo dużo

[ Dodano: 2006-07-11, 13:02 ]
A więc tak:
- grzałki nie posiadam bo narazie mi nie jest potrzebna - 28 stopni mam w akwarium :D
- sory za zbrojnika to byla pomylka
- zamek jest wlozony tylko chwilowo zeby ryby sie w nim schowaly teraz jak urosly juz jest nie potrzebny
- tlo niedlugo bede mial
- rosliny juz ida (zamówiłem na allegro)
- oswietlenia narazie nie ma bo musze zrobic lub kupic sobie pokrywe (a to ze mowicie ze mi rosliny nie beda rosly to jest mowienie bledne mam jedna rosline i mi znakomicie rosnie!)
- neonki dokupie a danio zlikwiduje
- nie mam 10 narybku tylko 15 :D
- nowe foto dam jak wsadze nowe roslinki :D
- to drewno (dębowe które nie kupilem tylko sam sobie zrobilem! Poszedłem do lasu i z dolnej czesci wyciałem sobie :D) wywaliłem bo barwilo wode (tzn lezy w starym 8,5L akwarium :D)
- nie piszcie ze nie czytalem artykułu bo czytalem i to bardzo dużo
- jak bede mial zywe rosliny szutczne wywale
- wkur...za mnie takie pie.... mówienie ze ktos nie przeglądał forum i mówi ze moze oceniac tylko moją głupote - ty chyba ślepa jestes nie widzisz jakie jest pierwsze zdanie mojego posta? Chodziło mi o to czy danio+gupik+neonek+zbrojnik nie beda sie gryzly itp ale teraz juz danio nie bedzie wiec tylko zbrojnik+gupik+neonek narazie prosze nie komentowac najlepiej usunąć ten temat napisze go jak zrobie wszystko pożądnie :D

Awatar użytkownika
sylwia14
Ryba
Ryba
Posty: 233
Rejestracja: 12 sierpnia 05, 11:40
Lokalizacja: Gorlice

Re: 63L - Narazie troche biednie :D

Postautor: sylwia14 » 11 lipca 06, 16:07

Adam91PL pisze:a to ze mowicie ze mi rosliny nie beda rosly to jest mowienie bledne mam jedna rosline i mi znakomicie rosnie!

Z pewnoscia :shock: Może chwilowo bedzie rosła ale potem napewno przestanie i albo zgnije albo bedzie wegetować. Światło roslinom jest naprawde potrzebne, a raczej koniecznie więc nie zgadzam się z twoim zdaniem
45l aqua sarny [teraz nowe fotki!!] ---> http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=31838#31838 --->wypowiadajcie się ;)

Awatar użytkownika
RYBIARZ
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 11 sierpnia 06, 08:03
Lokalizacja: Białystok

Re: 63L - Narazie troche biednie :D

Postautor: RYBIARZ » 13 sierpnia 06, 15:57

Moja ocena to 6
Akwa 60 l.

1x Sum Rekini , 2x Brzanki Rekinie , 2x Skalar , 1x Glonojad.

Sprzęt : Filtr Aquael Fan Mini 260l/h , Grzałka Aquael AQ - 100 , Światło : LF 18 W

Topek
Ryba
Ryba
Posty: 188
Rejestracja: 3 listopada 05, 21:57
Lokalizacja: Podlasie :)

Re: 63L - Narazie troche biednie :D

Postautor: Topek » 13 sierpnia 06, 16:16

A może napisz coś jeszcze, czemu taka ocena a nie inna? A ja czekam na kolejne zdjęcia akwa, lepszego akwa, mam nadzieję :wink:

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: 63L - Narazie troche biednie :D

Postautor: ciosek » 13 sierpnia 06, 17:52

Ej... czy tylko ja nie widze tutaj żadnych zdjeć? Hmm... chyba jestem ślepy..........trzeba zacząć pić alkohol z banderolą chyba ;).

Pozdrawiam.

Adam91PL
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 4 czerwca 06, 23:07

Re: 63L - Narazie troche biednie :D

Postautor: Adam91PL » 13 sierpnia 06, 21:30

Witam ponownie. Zaczęrpnąłem troche wiedzy i prosze -> www.aqwa.cba.pl wszystko o moim zbiorniku. Nie ma tylko zdjęć najnowszych z przed paru dni jak kupilem mecha jawajski. A i mam pytanie nie wie ktoś dlaczego moje prętniki karłowate nie chcą się rozmnożyć? Mam kotnik 10L a w nim 2 prętniki. Temp. 30*C woda bardzo miękka bo deszczówka :D i samiec non stop buduje gniazdo a później gniazda nie ma. Co jest grane dziś rano było a pod wieczór nie ma. Samiec traci kolor wieczorem (ten pasek zielony pod okiem co świadczy ze powinno dojść do tarła) może mam zrobić im jakieś oświetlenie?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości