Bocje mysie a kiryski

Awatar użytkownika
Martina
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 30 września 06, 11:41
Lokalizacja: z Księżyca...

Bocje mysie a kiryski

Postautor: Martina » 2 października 06, 17:11

Miałam kiedyś bocje mysie (botia morletti). Razem z nimi trzymałam kiryski panda i spiżowe. Bocje atakowały kiryski, czychały na nie z ukrycia, szarpały im pyskami płetwy, a kiryski już dłużej nie wytrzymywały. :cry: Akwarium miałam oddzielone szybą, za nią pływały dwa agresywne gurami marmurkowe. 8) Przeniosłam tam bocje. Na drugi dzień bocji za szybą nie było. :shock: :shock: Podejrzewałam, że przeskoczyły przez szybę. Gdy obniżyłam poziom wody, tym razem im się nie udało. :mrgreen: Podczas pobytu z gurami, jedna bocja odgryzła nitkowatą płetwę brzuszną jednego gurami. :zly: Tego było za wiele. :evil: :zly: Wkrótce, bocje zdechły i to wcale nie ja to spowodowałam. Nie uśmierciłam ich, choć w ogóle ich nie lubiłam.
Dlatego nie gwarantuję, że ryby te zawsze będą "grzeczne" :). Ja zrezygnowałam z ich hodowli i zostałam przy kiryskach. :D Kiedyś miałam piskorki. One są bardzo spokojne, chowają się w piach i nie lubią światła. Praktycznie cały dzień ich nie widać i żadnych współmieszkańców nie zaczepiają. :P :P

PS. Zmieniłem nazwę tematu, gdyż "bocje" kojarzą się z bocją wspaniała, która jest spokojna, a temat mówi o bocjach mysich.
Poszukuję limek czarnobrzuchych i żyrardynek metalicznych. Jeśli ktoś wie, gdzie można je kupić, widział je w jakimś sklepie, niech napisze mi e-maila. Mój e-mail: martina.85@onet.eu

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bocje mysie a kiryski

Postautor: Saiqpat » 2 października 06, 19:37

Bocje mysie slyna ze swoich awanturniczych mozliwosci. Ja mialem kiryski ze wspanialymi, striatami i rostatami i wszystko bylo w doskonalym porzadku.
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: Bocje mysie a kiryski

Postautor: Jakus » 3 października 06, 00:25

Mi bocje mysie na moich oczach wciągnęły kiryska pod skałę i go zatłukły. Następnego dnia wróciły do sklepu. Raczej polecałbym te ryby do zbiornika z większymi od nich rybami i bez zamiaru rozmnażania innych gatunków ryb.
Pozdrawiam
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

Awatar użytkownika
Martina
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 30 września 06, 11:41
Lokalizacja: z Księżyca...

Re: Bocje mysie a kiryski

Postautor: Martina » 3 października 06, 11:36

no, OK, dobrze, że zmieniłeś nazwe tematu. rzeczywiście, nie było wiadomo, o jaką bocje chodzi. Ja swoje mysie kupiłam w zoo hicie za 11 zł szt. :lol: Drogo, ale to wkońcu rzadki okaz piskorzowatych, chyba, nie? w sumie miałam 4 szt. i tata zapłacił 44 zł. no, ale ta sytuacja z wciągnięciem kiryska pod skałe przez "myszki", :lol: to już zgroza!! :cry: :cry:
Poszukuję limek czarnobrzuchych i żyrardynek metalicznych. Jeśli ktoś wie, gdzie można je kupić, widział je w jakimś sklepie, niech napisze mi e-maila. Mój e-mail: martina.85@onet.eu

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bocje mysie a kiryski

Postautor: Saiqpat » 3 października 06, 13:21

Martina pisze:Drogo, ale to wkońcu rzadki okaz piskorzowatych, chyba, nie?


No raczej nie, we Wrocku obok wspanialych i lochatych sa najpopularniejsze.
Jesli masz ochote poczytac sobie o nich cos wiecej to polecam strone p. Bogdana Janiczaka
www.bocje.com
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Martina
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 30 września 06, 11:41
Lokalizacja: z Księżyca...

Re: Bocje mysie a kiryski

Postautor: Martina » 3 października 06, 14:53

no, cóż akurat w moim sklepie są rzadkością, a w innych są może popularne... :niewiem:

[ Dodano: 2006-10-03, 18:51 ]
ale mi się teraz chce tym bocjom mysim przyłożyć i dać po pyskach!! :zly: :zly:
tyle złego moim kirysiom zrobiły!!!! :evil: Już więcej nie kupie tych mysz! :zly:
Kiryski kocham i dalej je bede hodować! Żadnych bocji, nawet tych spokojnych, teraz już wszystkie wydają mi się agresywne! Tylko piskorki mogą być. :wink: :wink:
Poszukuję limek czarnobrzuchych i żyrardynek metalicznych. Jeśli ktoś wie, gdzie można je kupić, widział je w jakimś sklepie, niech napisze mi e-maila. Mój e-mail: martina.85@onet.eu

Myszoskoczek
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 19 września 06, 17:44

Re: Bocje mysie a kiryski

Postautor: Myszoskoczek » 6 października 06, 14:19

Bocje mysie są agresywne ,a oprócz nich tygrysie i modesty.Resztę
możesz spokojnie kupować.

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bocje mysie a kiryski

Postautor: Saiqpat » 6 października 06, 17:27

Martina pisze:ale mi się teraz chce tym bocjom mysim przyłożyć i dać po pyskach!! :zly: :zly:
tyle złego moim kirysiom zrobiły!!!! :evil: Już więcej nie kupie tych mysz! :zly:
Kiryski kocham i dalej je bede hodować! Żadnych bocji, nawet tych spokojnych, teraz już wszystkie wydają mi się agresywne! Tylko piskorki mogą być. :wink: :wink:


Wniosek z tego jeden, najpierw poczytaj o danym gatunku a dopiero potem idz i kup a nie na odwrot.
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Martina
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 30 września 06, 11:41
Lokalizacja: z Księżyca...

Re: Bocje mysie a kiryski

Postautor: Martina » 7 października 06, 14:30

czytałam o nich, i bardzo mi się spodobały. było napisane, że to spokojny, warty uwagi, piękny gatunek bocji. Ale cóż mam poradzić, że często w leksykonach i poradnikach, w tym wypadku o rybach akwariowych, wypisują bzdury, że "rybki są spokojne i innym rybom wogóle nie dokuczają" . Później akwarysta kupuje ryby, a tu na drugi dzień podwodne cmentarzysko ryb i zadowolone ze zwłok ofiar, krwiożercze "botia morletti", :zly: rozszarpujące resztki mięsa!!! :zly:
Poszukuję limek czarnobrzuchych i żyrardynek metalicznych. Jeśli ktoś wie, gdzie można je kupić, widział je w jakimś sklepie, niech napisze mi e-maila. Mój e-mail: martina.85@onet.eu

Myszoskoczek
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 19 września 06, 17:44

Re: Bocje mysie a kiryski

Postautor: Myszoskoczek » 10 października 06, 13:14

Martina ,chyba raczej Yasuhikotakia morleti.

Awatar użytkownika
Martina
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 30 września 06, 11:41
Lokalizacja: z Księżyca...

Re: Bocje mysie a kiryski

Postautor: Martina » 10 października 06, 15:09

co to jest JASUHIKOTAKIA :?: :?:
Poszukuję limek czarnobrzuchych i żyrardynek metalicznych. Jeśli ktoś wie, gdzie można je kupić, widział je w jakimś sklepie, niech napisze mi e-maila. Mój e-mail: martina.85@onet.eu

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Bocje mysie a kiryski

Postautor: Ren-Ai » 10 października 06, 17:32

Yasuhikotakia morleti to nazwa bocji syjamskiej
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

Myszoskoczek
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 19 września 06, 17:44

Re: Bocje mysie a kiryski

Postautor: Myszoskoczek » 11 października 06, 17:58

Ren-Ai pisze:Yasuhikotakia morleti to nazwa bocji syjamskiej


Bocja syjamska = Bocja mysia

Awatar użytkownika
Martina
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 30 września 06, 11:41
Lokalizacja: z Księżyca...

Re: Bocje mysie a kiryski

Postautor: Martina » 11 października 06, 20:10

Wow!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
To przecież BOTIA morleti!!! Ta nazwa to jakaś japońska! YASUHIKOTAKIA! BUAHAHAHAHAHAHA!!!!!! :ok: :ok: :ok: :ok:

No cóż... :wink:

[ Dodano: 2006-10-11, 21:13 ]
eeee, czasem jedna ryba ma kilka nazw łacińskich. Podobno kirysek spiżowy, oprócz "corydoras aeneus" ma jeszcze jakieś corydoras m..., coś na "M"! NIE PAMIÊTAM. :o :o
Poszukuję limek czarnobrzuchych i żyrardynek metalicznych. Jeśli ktoś wie, gdzie można je kupić, widział je w jakimś sklepie, niech napisze mi e-maila. Mój e-mail: martina.85@onet.eu

Myszoskoczek
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 19 września 06, 17:44

Re: Bocje mysie a kiryski

Postautor: Myszoskoczek » 14 października 06, 14:33

Botia morleti to dawna nazwa bocji mysiej.Yasuhikotakia morleti
to nowa nazwa łacińska bocji mysiej. :lol:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości