jak zbudować regał akwariowy? help

baczekiszym
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 16 listopada 06, 18:28
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

jak zbudować regał akwariowy? help

Postautor: baczekiszym » 14 lutego 07, 23:16

witam.
a wiec na wstępie...
chciałbym założyć regał akwarystyczny, i dlatego proszę o jakiekolwiek informacje z budową takiego czegoś. jak wygląda sprawa filtrowania i oświetlania akwarium. i mniej więcej ile takie coś kosztuje miesięcznie w użyciu.
no i chciałbym miec na samym dole duze akwarium, wyzej z dwa akwaria a na górze cztery albo 6.
moze ktos z was ma taki regał i opisze jak wygląda utrzymanie takiego czegos.
najbardziej interesuje mnie sprawa filtracji i ogrzewania.
z gory dziekuje
200l panorama,
zewn. Fluval 203,
wewn. Aquael Fan 3 - 700l/h,
Grzałka z termostatem Tetra,
2x świetlówka 30w

maksio667
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 26 listopada 06, 10:30

Re: jak zbudować regał akwariowy? help

Postautor: maksio667 » 15 lutego 07, 22:22

witam sam mam taki regal na samym dole nie musisz robic półki tylko polozyc jakąs
deske i akwarium 40 cm wyzej mam akwarium 54l jeszce wyzej 2*30 i buduje 3 połke na 2*30
piltracje mam tak w mniejszych akwariach np.kotnikach proponowal bym brzęczek
i gabki w tych większych posiadam turbiny co do ogrzewnia mam w domu dosyc wysoką temperatuje i w akwariach panuje okolo 24 *c oswietlenie mam swietlówki
tam gdzie rosliny a w akwariach bez roslin złykle zarówki podwieszone pod półka
najlepiej kupic sobie listwe lub przedluzacz na 8 10 gniazdek ja posiadam na kazdej półce 3 gniazdka a cale oswietlenie podlączyc do 1 gniazda z wyłącznikiem
czasowym i to chyba wszystko na materialy wydalem około 50 zl deski klej sruby i to chyba wszystko pozdrawiam :mrgreen:
240, 112, 50, 30 ,30, 15 ,10, 6 zmiana obsady w 50 w czwartek zamieszcze zdjęcia

baczekiszym
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 16 listopada 06, 18:28
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: jak zbudować regał akwariowy? help

Postautor: baczekiszym » 21 lutego 07, 18:46

a cos zbudowane z katowników??? jak takie cos wyglada?? ma ktos foty swoich regałów... prosiłbym o wstawienie...
200l panorama,
zewn. Fluval 203,
wewn. Aquael Fan 3 - 700l/h,
Grzałka z termostatem Tetra,
2x świetlówka 30w

Wróć do „Zrób to sam”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości