Zdychające rybki!!!!

mylenca
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwietnia 08, 11:48

Zdychające rybki!!!!

Postautor: mylenca » 12 kwietnia 08, 13:34

Witam. Mam akwarium 70 litrowe, przez jakiś czas miałam w nim tylko skalara, suma i glonojada<--Miały ok 5 lat. Dwa tygodnie temu postanowiłam dokupić rybki, 6 Gurami dwuplamistych i 4 Brzanki sumatrzańskie. Niestety tydzień po kupnie zaczęły mi padać, najpierw 1 Gurami później co kilka dni dwie. W ten czwartek zmieniłam około 50% wody, i dzisiaj rano zdechły mi prawie wszystkie rybki. W nocy glonojad, rano skalar później sum i 1 Gurami. Nie wiem co sie dzieje i co gorsza nie wiem co robić. Jak narazie reszta rybek nieźle sie trzyma. proszę o rade!!
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zdychające rybki!!!!

Postautor: Jaro69 » 12 kwietnia 08, 13:41

mylenca pisze:Mam akwarium 70 litrowe, przez jakiś czas miałam w nim tylko skalara, suma i glonojada<--Miały ok 5 lat. Dwa tygodnie temu postanowiłam dokupić rybki, 6 Gurami dwuplamistych i 4 Brzanki sumatrzańskie.
Obrazek
Nawet nie ciągnij tego tematu dalej, bo wybuchnie wojna.

Poczytaj najpierw na Forum i w necie o wymaganiach dla tych ryb.
Ja powiem tylko, że cały skład nie nadaje się do 70-u litrów. No może naciągając dla małego stadka brzanek tak, ale reszta... Obrazek

mylenca
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwietnia 08, 11:48

Re: Zdychające rybki!!!!

Postautor: mylenca » 12 kwietnia 08, 14:02

Nie rozumiem twojej postawy. te trzy ryby już dawno miałam a resztę polecił mi typek ze sklepu. Myślałam ze wie lepiej ode mnie wiec postanowiłam sie go posłuchać, jednak nie wierze żeby rybki zaczęły tak nagle zdychać tylko dlatego ze do siebie nie pasują. W każdym razie dzięki za POMOC

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zdychające rybki!!!!

Postautor: Jaro69 » 12 kwietnia 08, 14:10

"Typek" w sklepie jest "zielony jak dolar" lub to właściciel sklepu, czyli tzw. naciągacz.
Na przyszłość nigdy nie słuchaj sprzedawców.

Co do Twojej pierwszej obsady. Rybki żyły, owszem przemęczą się 5lat czy więcej, ale skarłowacieją. Skalar wymaga zbiornika 50cm wysokości i 50l na sztukę, co nie znaczy, że możemy je trzymać w 50l, broń Boże. Min. akwarium dla niego to 100l. Zbrojnik (glonojad) rośnie w akwariach do 15cm, sama rozumiesz, a sum, to wielka ryba, nie będę wnikał w szczegóły jaki to był, ale na pewno nie do takiego akwarium, sumy trzyma się w wielkich akwariach.
W momencie kiedy wpuściłaś dodatkowe ryby, załamała się równowaga biologiczna (poczytaj na Forum co to takiego) i myślę, że amoniak NH3 lub azotyny NO2 wykończyły ryby.

mylenca
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwietnia 08, 11:48

Re: Zdychające rybki!!!!

Postautor: mylenca » 12 kwietnia 08, 15:54

Teraz rozumiem, wielkie dzieki

Awatar użytkownika
Mechanic
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 3 czerwca 08, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Zdychające rybki!!!!

Postautor: Mechanic » 14 czerwca 08, 14:57

Mialem podobny problem, gdy wpuscilem 6 czy 8 gurami do 70l... Drugi raz nie popelnie tego bledu i nie bede przerybial zbiornika... :roll:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości