[126] artur_89

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

[126] artur_89

Postautor: artur_89 » 20 lipca 07, 10:29

Dzień założenia: 10.06.2007
Objętość: 80x35x45 [126l]
Oświetlenie: 18W (T8 Sylvania Aquastar 10000K) + 18W (T8 Leuci Dayligt 6500K) + 2x13W (T5 Leuci Dayligt 6500K) + odbłyśniki z folii lustrzanej (oświetlenie max 12 godzin)
Nawożenie: Planta Gainer: Classic (5 ml. przy każdej podmianie), PG Pro Ferro+ (1 ml. codziennie), PG Pro Macro (1 ml. codziennie)
CO2: jak na razie brak
Podłoże: Sera Floredepot (tylko w miejscach gdzie rosną rośliny około, 2,4 kg.), kulki gliniano- torfowe Fiultus i Filtus Premium, na wierzchu grys bazaltowy około 32kg.
Wystrój: 2 korzenie
Parametry wody: nie mierzę
Temperatura: 26-30 stopni C
Ogrzewanie: grzałka z termostatem Aquael 100W
Filtracja: Filtr wewnętrzny Aquael typ: FAN 3 (700l/h)
Podmiana wody: około 20l. co tydzień

Flora:
- Hygrophila polysperma
- Bacopa caroliniana
- Bacopa monnieri
- Ceratophylum demersum
- Echinodorus grandiflorus
- Eleocharis parvulus
- Cryptocoryne x willisii "Lucens"
- Cryptocoryne willisii
- Rotala indicia (
- Cryptocoryne wendtii brown
- Cryptocoryne wendti green
- Anubias barteri var. nana
- Nymphaea lotus "zenkeri" (na razie go nie widać bo jest bardzo mały)
- Echinodorus bleheri


Fauna:
- Aequidens maroni (Akara z Maroni) 4 szt.
- Crossocheilus siamensis (Kosiarka) 2szt.
- Hyphessobrycon herbertexelrodi (Neon czarny) 15 szt.
- Thayeria boehlkei (Hokejówka Amazońska) 11 szt.
- Ancistrus sp. „Long Fin” (Zbrojnik niebieski weloniasty) 1 szt.
- Gyrinocheilus aymonieri (Glonojad Syjamski) 1 szt.
- Otocinclus affinis (Otosek) 4 szt.

Oczywiście akwarium, nie wygląda tak jak należy, bo wszystko jest jeszcze nie rozrośnięte, ale zmierza ku lepszemu. A zresztą kiedyś zrobię aktualizację więc sami zobaczycie :) co się zmieniło. W planach mam jeszcze dołożyć, jakieś ciekawe gatunki roślin, ale muszę na takie poczekać. Z góry przepraszam za jakość zdjęć, ale fotograf ze mnie bardzo kiepski, to był mój debiut :wink: . Czekam na wasze opinie. Pozdrawiam.

Obrazek


Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 lipca 07, 10:58 przez artur_89, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: [126] artur_89

Postautor: Tomek83 » 20 lipca 07, 11:17

Akwarium bardzo mi się podoba :)
Artur zmiana i przeróbka Ci się niezaprzeczalnie udała, zdecydowanie na duży plus. Roślinki bardzo ładne, na pewno się rozrosną to efekt będzie jeszcze ładniejszy ale już robi wrażenie. Jedyne co bym zmienił w ułożeniu roślin to przesadził tą roślinkę z przodu po środku(tą o jaśniejszych liściach, echinodorus chyba...) na prawą stronę w róg. Obsada ładnie się prezentuje i widać, że wszystko gra. Wszystko pięknie się prezentuje.
Drobna uwaga, przeniósł bym gdzie indziej termometr :wink:
Pozdrawiam :)
P.S. Jakie masz tło?

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [126] artur_89

Postautor: artur_89 » 20 lipca 07, 11:43

Dziękuje za komantarz :D Hmmm, z roślinami jest ten problem, że tam gdzie one są jest i pełno nawozu, natomiast z przodu akwarium, jest go bradzo mało, albo wogóle go nie ma. Żal jest mi ją trochę przesadzać, bo jak ją przyniosłem do domu to niedość że prawie żadnych liści niemiała, to na dodatek miała ogromne braki w nawożeniu, ale jak ją posadziłem w moim podłożu to odrazu się rozrosła, i nie wiem czy jak ją przesadzą tem gdzie nie ma nowu to może zmarnieć :| A mam pewne plany co do niej, mam nadzieję że zacznie się jakoś rozmanżać i utworzę taką grupkę tych roślin. A co do prawego boku akwarium, to jest taki zamiar, że będzie on zarośnięty, przez Eleocharis parvulus, który bardzo dobrze się czuje przy moim oświetleniu i go coraz więcej przybywa. A może zaproponujecie mi jakąś niską rośliną (nie trawnik), która nie przysłoni Eleocharisa??. Termometr jest z tej strony, bo w tamtym rogu mam grzałkę, i chce widzieć bardziej rzeczywistą temperaturę. Tło, jest zrobione przezemnie własnorecznie ze styropianu w którym wypalone sa różnego rodzaju zaglębienia, i pomalowny jest czarnym spray'em. pozdro

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: [126] artur_89

Postautor: Tomek83 » 20 lipca 07, 11:49

Co do rośliny na przód akwarium to może glossostigma elatinoides.

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [126] artur_89

Postautor: artur_89 » 20 lipca 07, 11:53

Miałem ją zakupić, ale nie wiem czy da ona radę u mnie. Tylko jest jeszcze jeden problem :twisted: Akary. Te potworki to nieraz mnie doprowadzają do szału, zwłaszcza na początku z Eleocharisem, kiedy nie był dobrze ukorzeniony, caly czas go wyrywały, i boję się że glossostigma elatinoides, nie będzie miała łatwego życia u mnie na początku :| może coś innego? pozdro

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: [126] artur_89

Postautor: Tomek83 » 20 lipca 07, 11:55

Pozostaje Ci jakiś mech ewentualnie ale z każdą rośliną w takim razie będziesz miał ten sam problem jeśli chodzi o zachowanie akr...

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [126] artur_89

Postautor: artur_89 » 20 lipca 07, 11:58

One tylko ruszają te trawiaste, bo szukają tam pokarmu i jak się nie moga dostać to demolują, natomiast innych roślin, nie tkną. Mech..... odpada, moje Kosiarki go zjedzą, raz już miałem piękny Jawajski.......... i go nie ma. pozdro

dzidu
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 28 marca 07, 09:34
Lokalizacja: Sląsk

Re: [126] artur_89

Postautor: dzidu » 20 lipca 07, 13:15

Widać, że jeszcze świeżo, ale ładnie się baniaczek zapowiada. Zobaczymy co z tego wyrośnie.
Pozdrawiam, dzidu

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [126] artur_89

Postautor: Broker » 20 lipca 07, 21:08

Akwarium całkiem fajne :D przemiania na duży plus ;) Moim zdaniem lepiej by się prezentowało z jednolitym czarnym tłem, ale tak jak jest też jest spoko. Na drugim zdjęciu fajnie wyszedł ten korzen wśród eleocharisu. Dałoby rady porobić jakieś zbliżenia?? Bystrzyki sie często trzymają razem, z hokejówkami?? Kosiarki są u Ciebie chwilowo, czy na stałe?? Czemu nie mierzysz parametrów??

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [126] artur_89

Postautor: artur_89 » 20 lipca 07, 21:29

Dzięki za komentarz :D Wiec tak tło jest tutaj najmniej ważne, bo za jakiś czas mam je zamiar całe przysłonić wysokimi roślinami. Na początku wszystkie Bystrzyki pływały razem, teraz to wszystkie pływają gdzie chcą i nie zawsze razem, tylko w chwili gdy mam ręke w akwarium, wzbijają się jedną ławicę. Kosiarki są na stałe już od 2 lat. Parametrów nie mierzę, bo wierzę w swój 6 zmysł :wink: , a tak na serio, to jakoś niechce mi się z tym bawić, poprostu wiem kiedy się coś dzieje niedobrego, a jeśli się przestrzega podmian wody i jeśli mam się większą ilość roślin w akwarium, to dla mnie jest to zbędnę. A zresztą to wiarygodne testy to tylko JBL, na które nie mam pieniędzy, bo wole je wydać na rośliny, jedzenia, nowozy. Jak bedę miał czas to zrobię parę zdjęć moim pupilkom, ale bedzie ciężko :wink: pozdro

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: [126] artur_89

Postautor: piteri » 21 lipca 07, 08:52

Widać , że to młody zbiorniczek. Na razie wszystko jest poukładane, rośliny równo posadzone. Pewnie za kilka tygodni ziele przejmie kontrolę nad zbiornikiem :twisted:

Ogólnie bardzo mi się podoba, jest jakaś kompozycja, jakiś pomysł. Nie mogę się doczekać fotek za kilka tygodni.
Pozdro
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [126] artur_89

Postautor: Broker » 21 lipca 07, 09:19

artur_89 pisze:Kosiarki są na stałe już od 2 lat.

Troche przymała ich liczba ;) oglądając ich zachowanie, widzi się, że lubią swoje towarzystwo. Masz tam troche przymało miejsca na jeszcze jakieś sztuki, no ale z jedną mogł byś jeszcze trzymać.
artur_89 pisze:poprostu wiem kiedy się coś dzieje niedobrego, a jeśli się przestrzega podmian wody i jeśli mam się większą ilość roślin w akwarium, to dla mnie jest to zbędnę.

A twardości, pH?? To jest moim zdaniem ważne i widze, że masz ryby lubiące wodę w miare miekką i kwaśną. Są zapewne już jakoś przyzwyczajone, ale zawsze może być lepiej.

Kathinka

Re: [126] artur_89

Postautor: Kathinka » 21 lipca 07, 10:10

Prezentuje się bardzo ładnie. :) Ze względu na osiągane przez Gyrinocheilus aymonieri i Crossocheilus siamensis wielkości pomyślałabym o większym akwarium.

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [126] artur_89

Postautor: artur_89 » 21 lipca 07, 11:27

Broker, miałem już kiedyś więcej Kosiarek, ale niestety padły i zaniechałem ich dokupowania, te jak urosną to je oddam, i wymienie na młode osobniki, ale jakoś nie rosną w zastraszającym tempie u mnie, więc narazie jest dobrze. Z tą wodą to dobrze mówisz, ryby które kupujemy, w życiu swoim wogóle nie były pewnie w odpowodnio kwaśnych i miekkich wodach, i dlatego nic im nie szkodzi jeśli mają troche inne parametry, już wiele razy się spotkałem z doświadczonymi akwarystami którzy wogóle nie mierzą parametrów, no ale to tylko moje zdanie. A wody idelane sa potrzebne najbardziej tylko wtedy, gdy chcemy coś rozmnażać, a w tej wodzie udało mi się nawet rozmnożyć Nannacare Anomala, więc chyba nie jest tak źle.

Kathinka, tak jak wcześniej pisałem co do kosiarek, jak urosną większe to je oddam i kupie młode osobniki i tak w kółko, ryba ta jest bardzo ładna i pożyteczna, aż żal jej nie mieć u siebie w akwarium. Co do Glonojada Syjamskiego, też go oddam, jak będzie duży i zbyt agresywny, ale jak narazie nie narzekam na niego, ponieważ dobrze zjada glony, bo jest młody.

Dziękuje za komentarze i pozdrawiam.

[ Dodano: 2007-07-25, 17:02 ]
Tak jak obiecałem, zapodaje zdjęcia, niektórych moich podopiecznych. Proszę mnie nie winić za jakoś tych zdjęć, ale jak się nie ma statywu to niestety tak to jest.

Oto one:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam.

Skaral
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 23 sierpnia 07, 13:10

Re: [126] artur_89

Postautor: Skaral » 23 sierpnia 07, 19:41

Co mogę powiedzieć. Zapowiada się bardzo dobrze. Ładnie wszystko ułożyłeś i jest tam dużo roślin co bardzo lubię. :ok:
Jak zmiękczyć wodę??? Proszę o pomoc! http://aquaforum.pl/viewtopic.php?t=8600 Wejdźcie i odpowiedzcie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości