Jakie rybki?

dbaf
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 20 lutego 06, 22:34
Lokalizacja: Szczecin

Jakie rybki?

Postautor: dbaf » 22 lutego 06, 21:03

Mam problem bo nie wiem jakie rybki mam dokupic do akwarium z neonami, gupikami i molinezjami? nie chce miec zadnych problemowz doborem wiec prosze o pomoc! pozdrowienia

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Jakie rybki?

Postautor: Ren-Ai » 22 lutego 06, 21:32

ile masz litrów?
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

dbaf
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 20 lutego 06, 22:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie rybki?

Postautor: dbaf » 23 lutego 06, 15:03

30 l :wink:

Awatar użytkownika
Monka00
Ryba
Ryba
Posty: 114
Rejestracja: 4 stycznia 06, 17:43
Lokalizacja: Radzionków

Re: Jakie rybki?

Postautor: Monka00 » 23 lutego 06, 16:54

ja bym na Twoim miejscu tylko dokupiła kilka neonów, bo to ryby stadne. W 30l myśle to by był full. Chociaż nie wiem czy aby nie było by przerybione :? . Najwyżej mółbyś sie pozbyć gupików, bo jak się zaczną mnożyć to nie będziesz mieć co robić z małymi (wiem z własnego doświadczenia :wink: ) . A z Tego co wiem to molinezje chyba też są żyworódkami. Zróbisz jak zechcesz, ale wydaje mi się, że więcej gatunków ryb raczej nie upchniesz w tym akwa. Pozdrawiam.

ps. jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi ;)

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: Jakie rybki?

Postautor: Jakus » 23 lutego 06, 17:01

Moim skromnym zdaniem to najmniej tu pasują molinezje bo te ryby potrzebują słonawej wody a pozatym jak na 30l to są trochę za duże. Reszta może być tylko tak jak Monika00 powiedziała gupiki są jak króliki i mnożą się na potęgę więc weż to pod uwagę!!!
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Jakie rybki?

Postautor: Ren-Ai » 26 lutego 06, 17:10

starczy z takiego akwarium
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

MaciekPl
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 4 stycznia 07, 00:16
Lokalizacja: W-wek, Phila,

Re: Jakie rybki?

Postautor: MaciekPl » 10 stycznia 07, 01:23

Witam do 30l polecilbym male stado neonkow, (ok7-8) ciemne podloze (moim zdaniem konieczne do neonkow). Gupiki sobie podaroj, bo albo chodujesz ladne, segregujesz i z 100szt zostawiasz 5-10, albo trzymasz wszystko i po 3miesiacach masz tego full. Ostatnio zalozylem u mojego bratanka male 10galonowe akwarium z 8 neonkami, ciemne podloze i wyglada naprawde fajnie. Polecam filt kaskadowy Aqua 30, jakies oswietlenie ok 15W (fajne by bylo jakies Flora) , grzaleczka i do dziela. Jak sie postarasz i wyjdzie cos fajnego dawaj fotke. Czekam z niecierpliwoscia. Jak masz wiecej pytan to dawaj.

Pablo23
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 22 stycznia 07, 10:57
Lokalizacja: Tychy

Re: Jakie rybki?

Postautor: Pablo23 » 22 stycznia 07, 11:49

Słuchajcie - nie wiem jak wy, ale ja uważam, że powinno się mieć po kilka rybek z każdego rodzaju (oczywiście odpowiednią ilość do wielkości akwrium). Kupowanie po 2 - 3 sztuki nie bardzo odpowiada rybkom, ponieważ ciężko dobierają się w pary i później narzekamy, że nie ma młodych albo rybki padają. A do molinezji, mieczyków neonów pasują jeszcze gupiki, prętniki, danio..
A co do ilości ryb jednego gatunku to najlepiej wyglądają w stadzie (np. neon czerwony bądź inessa okolo 10szt.)

Awatar użytkownika
Filip01
Ryba
Ryba
Posty: 208
Rejestracja: 28 listopada 06, 18:03
Lokalizacja: Piła

Re: Jakie rybki?

Postautor: Filip01 » 24 stycznia 07, 13:21

Pablo23 pisze:Słuchajcie - nie wiem jak wy, ale ja uważam, że powinno się mieć po kilka rybek z każdego rodzaju (oczywiście odpowiednią ilość do wielkości akwrium). Kupowanie po 2 - 3 sztuki nie bardzo odpowiada rybkom, ponieważ ciężko dobierają się w pary i później narzekamy, że nie ma młodych albo rybki padają.

Nie zgodzę się. Fakt, ze większośc rybek jest stadnych nie jest wcalę prawdą. Niektóre są samotnikami, niektóre muszą być w haremach czy parkach, inne muszą być tylo i wyłącznie w akwarium jednogatunkowym. Po prostu kupując ryby czy planując obsadę należy wziąc pod uwagę parametry wody, ale równie ważne są wymagana "siedliskowe"
Errare humanum est...

Pablo23
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 22 stycznia 07, 10:57
Lokalizacja: Tychy

Re: Jakie rybki?

Postautor: Pablo23 » 25 stycznia 07, 14:19

Jasne że masz rację, że niektóre rybki są samotnikami, a inne żyją w parach!! chciałem tylko podkreslić jaka jest większośc! Należy też wziąść charakter ryb przy zakupie pod uwagę, a najlepiej sięgnąć po opinię doświadczonego hodowcy!!

Awatar użytkownika
Filip01
Ryba
Ryba
Posty: 208
Rejestracja: 28 listopada 06, 18:03
Lokalizacja: Piła

Re: Jakie rybki?

Postautor: Filip01 » 25 stycznia 07, 20:24

Wątpie że ryby stadne to większość. Jeżeli chcesz się pokuśic możesz zrobić obliczenia. Ja uważam, że po prostu należy poczytać a nie kupować ryby ot tak.
Errare humanum est...

Pablo23
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 22 stycznia 07, 10:57
Lokalizacja: Tychy

Re: Jakie rybki?

Postautor: Pablo23 » 26 stycznia 07, 08:24

I w tym się właśnie zgadzamy!! Trzeba poczytać!!! Często jest to błąd początkujących akwarystów - kupują rybki bez konsultacji i odpowiedniej lektury!! pozdrawiam

Awatar użytkownika
Filip01
Ryba
Ryba
Posty: 208
Rejestracja: 28 listopada 06, 18:03
Lokalizacja: Piła

Re: Jakie rybki?

Postautor: Filip01 » 26 stycznia 07, 21:38

Widocznie albo źle przeczytałem, albo przeczytałem bez zrozumienia. Literatura to dla początkujących podstawa, potem doświadczenia ;). Sorki jeżeli wyglądało to jak sprzeczka ;) :)
Errare humanum est...

Pablo23
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 22 stycznia 07, 10:57
Lokalizacja: Tychy

Re: Jakie rybki?

Postautor: Pablo23 » 29 stycznia 07, 09:16

A gdzie tam sprzeczka:)) wymiana informacji!! pozdrawiam

Awatar użytkownika
Filip01
Ryba
Ryba
Posty: 208
Rejestracja: 28 listopada 06, 18:03
Lokalizacja: Piła

Re: Jakie rybki?

Postautor: Filip01 » 29 stycznia 07, 18:02

No to dobrze że nie odebrałeś tego jak "napad z bronią w ręku" ;)
Errare humanum est...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość