[24l] Akwa Monki

Awatar użytkownika
Monka00
Ryba
Ryba
Posty: 114
Rejestracja: 4 stycznia 06, 17:43
Lokalizacja: Radzionków

[24l] Akwa Monki

Postautor: Monka00 » 9 lutego 06, 16:18

poj. 24l
wym. 40x22x28
filtr Aqua Szut Mini

Fauna:
3 gupiki: 2 samice i 1 samiec (zaniedlugo będzie trochę więcej- w osobnym akwa mam narybek :wink: )

Flora:
Moczarka, Żabienica Blehera, Lobelia purpurowa,Hygrofila zmienna

Fotki:
7.Lutego'06
Obrazek
Widok ogólny (ta fotka jest już nie aktualna. Aktualne fotki są na dole strony :wink: )
Ostatnio zmieniony 4 marca 06, 08:59 przez Monka00, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: tetra » 9 lutego 06, 20:06

Akwarium ładne , ale to nie jest napewno to do czego dążysz :wink: . Jakie masz tam oświetlenie , bo chyba zapomniałaś napisać :) , dolej wody , a termometr przyklej na szybę boczną . Widzę że twoja bleherka ma niedobory , nawozisz ? Najlepiej dać jej coś pod korzonki , poprawi jej stan , np. kulki gliniane do podłoża , polecam bo sama stosuję , a dla moczarek , np. ferro-aktiv (w płynie i nie drogi) . Ile akwarium ma ? Bo wygląda na świeże , dobrze zrobiłaś wybierając gupiki , są to bardzo wdzięczne rybki i dobre na start :) . Sama teraz zakładam gupikarium , a raczej już założyłam i mam tam jedną samiczkę gupika . Masz ładne gupiki :wink: , zmień tapetę na ciemno niebieską , albo tą doklej , ale ładniejsza była by ciemna , a nie tam żadna badziewna fototapeta . Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Monka00
Ryba
Ryba
Posty: 114
Rejestracja: 4 stycznia 06, 17:43
Lokalizacja: Radzionków

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: Monka00 » 9 lutego 06, 20:37

no rzeczywiscie zapomnalam paru rzeczy napisac, wiec... oswietlenie 8W (dodatkowo folia aluminiowa). Nawozę Aqua Plant Tropicala. no a roslinka jak ją kupiłam to była w jeszcze gorszym stanie niz jest teraz, ale powoli dochodzi do siebie, a co do kulek to jak bede kiedys w poblizu zoologicznego to moze kupie. co do tapety to nie jest to fototapeta (moze na zdjeciu tak wygląda) tylko piasek naklejony na kartkę bloku technicznego i w rzeczywistosci wyglada to lepiej niz na fotce. myslam nad niebieską albo czraną, ale w koncu zdecydowalam sie na tą co mam teraz. a akwa rzeczywiscie jest swierze- zalalam 24.stycznia, natomiast rybki wpuscilam 3.lutego. to tyle.
czekam na dalsze komentarze!

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: A-kara » 9 lutego 06, 22:47

O kurcze. :wink: pusto... Ja bym zmienila zwir i dala tlo rosliny ,bo lyso w akwa :wink:
Dolej tez wody Przy takim oswieleniu watpie ,czy cos bedzie ci dobrze roslo... no i moze jakas obsada czysczaca? :) 4 otoski ,lub 5 krewetek?
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: Behemoth » 9 lutego 06, 23:34

Witam. Jedyny plus jaki tu widzę, to to że obsada jest powiedzmy dobra.
Żwirek jest paskudny, pomieszany kolorystycznie co psuje efekt całego akwarium.
Tło ...
Flora ... bogato
Fauna - no musze przyznać że rybki ładne choć nie lubie gupików.
Kokos bardzo urozmaica ten jakże gustowny wystrój akwarium.
Jeśli już dajesz zdjęcie do Galeri to wydaje mi się, że jako tako powinno być ładnie urzadzone. przykro mi to stwierdzić, ale twój zbiornik ocieka sztucznością i z naturalnością nie ma nic wspólnego. Pozdrawiam i czekam na efekty Twojej pracy w dążeniu do pięknego, zadbanego akwarium.
Pozdrawiam :wink:

Awatar użytkownika
Monka00
Ryba
Ryba
Posty: 114
Rejestracja: 4 stycznia 06, 17:43
Lokalizacja: Radzionków

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: Monka00 » 10 lutego 06, 09:22

Behemoth pisze:Żwirek jest paskudny, pomieszany kolorystycznie co psuje efekt całego akwarium.
Tło ...


zwirek... no a moze pasowalby caly czarny?
tlo. hmm... niebieskie? czarne?

Behemoth pisze:Jeśli już dajesz zdjęcie do Galeri to wydaje mi się, że jako tako powinno być ładnie urzadzone.


dalam zdjecie do galeri zeby ktos mi podpowiedzial co mogla bym zmienic zeby akwa lepiej wygladalo, bo wiem ze nie jest ono zbyt... fajne :oops:

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: Behemoth » 10 lutego 06, 11:34

Witam :) A więc na Twoim miejscu dałbym na dno drobny szary, jednolity żwirek.
Kupił fajny dosyć duży korzeń żeby zajmował sporą część akwarium.
Wokół korzenia posadzić Anubiasy, Microsorium i bolbitis. Na powierzchni wody posadzić Salvinie i odrobinke rzęsy wodnej. Dodałbym także powykręcaną gałązke korzenia i ustawił tak by jej części wystawały ponad lustro wody. Obsade wzbogaciłbym o 2 Nerityny, i z 4 krewetki red cherry lub inne kolorowe. Kable i tym podobny sprzęt zamaskował, a jako tła użył najprościej czarnego brystolu lub na białym kartonie namalował szare kamienie i nieregularnych kształtach (ja tak mam :D), a jeśli kasa nie ma znaczenia kupiłbym gotowe tło w sklepie zoologicznym. Pozdrawiam serdecznie :wink:

Awatar użytkownika
Monka00
Ryba
Ryba
Posty: 114
Rejestracja: 4 stycznia 06, 17:43
Lokalizacja: Radzionków

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: Monka00 » 10 lutego 06, 12:31

hmm... z tym korzeniem to fajny pomysł. żwirku nie będe zminiać (ew wyciągne białe kamyki). jako tło mam teraz czarny brystol. dosadziłam jeszcze Hygrofile zmienną koło kokosa.

nowe fotki:
Obrazek
Widok ogólny

Obrazek
Gupik (samiec)

Obrazek
Gupiczka ;)

Obrazek
Hygrofila zmienna

Obrazek
całość ;)

to tyle. nadal czekam na komentarze!

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: Behemoth » 10 lutego 06, 17:10

A więc jak pozbędziesz się białych kamieni to będzie o wiele lepiej.
Rośliny sadź w większej ilości w kępach , to zwiększa walory dekoracyjne zbiornika.
Kokosa wyrzuć, po nic on tam,gdyz te ryby co masz nie wymagają tego typu kryjówek, a w dodatku jest on odwrócony na bok , na dodatek w stronę przedniej szyby zbiornika. Nie bardzo da sie tam schować. Rośliny, które ci podałem wymagają mało światła. W Twoim zbiorniku jeśli dobrze licze przypada 0,3 W na litr. A więc mało. Jest to dosyć spore ograniczenie i musisz liczyć się z tym, że kupując rośliny, które wymagają dużo światła, będą powoli wykruszały sie z flory akwarium. Polecam więc epifity, mchy, rośliny pływające, zwartki. Zbyt dużo sie nie zmieniło, żeby pochwalić, Cię za włożony w nie trud.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Monka00
Ryba
Ryba
Posty: 114
Rejestracja: 4 stycznia 06, 17:43
Lokalizacja: Radzionków

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: Monka00 » 14 lutego 06, 17:07

Wiele sie nie zmienilo :?. Dokupilam jeszcze 2 hygrofile zmienne- zajęła sporo miejsca, ale mi sie podoba ;) dobrze, że chociaż troszeczkę zakryła filtr :D.
akutalna fotka:
Obrazek

Moje plany przedstawiają się następująco: po prawej stronie akwa mniejwięcej pośrodku zamierzam dać korzeń (w zoologicznym dostawa korzeni będzie dzis albo jutro, dlatego wybiore się tam dopiero jutro/pojutrze i mam nadzieję, że coś znajdę ;)), na korzeniu zasadzę mech jawajski. co o tym sądzicie? cos dołożyć/wyciągnąć/przesadzić? jeżeli tak, to co? przzyjaciółka powiedziała mi, że może mi dać Anubiasa Niskiego. Dało by się go gdzieś wcisnąć czy nie bardzo? Nie chcę mieć w akwa zbytniego ścisku :?... czy lepiej zostawić tak jak jest? :?
aha, co do żwirku to nie zamierzam go zmieniać, ale przy najbliższym myciu wyciągnę białe kamyki. Podoba mi się poprostu ;)

PS. sorry za jakość zdjęcia :?

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: ciosek » 14 lutego 06, 18:44

nie no naprawde ;), twoje akwarium mozna dac za naprawde hmm... przyklad swietnej ewolucji w zadziwiajaco szybkim czasie :), naprawde podziwiam. Akwarium z hmm... dosc nieciekawego przemienilo sie w akwarium z któego naprawde mozna zrobic cos mocno ciekawego :D. Wiec tak... radzilbym wziac korzen (taki mi tu sie widzi cos jakby pniaczek z wystajacymi licznymi "odnóżkami", taki rozgaleziony" na nim umiescic anubiaska. A mech dac na kokosa, aha, i kokoska mozesz delikatnie wcisnac w podloze. Ogólnie lewa strona juz jakos wyglada... jeszcze tylko popracowac nad prawa i powinno byc niezle :d

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Monka00
Ryba
Ryba
Posty: 114
Rejestracja: 4 stycznia 06, 17:43
Lokalizacja: Radzionków

nowa fotka

Postautor: Monka00 » 15 lutego 06, 21:52

Aktualna fotka:
15.Lutego'06
Dolożyłam korzeń :). Rozważam dosadzenie Anubiasa Niskiego gdzies w okolicy korzenia, ale wydaje mi się, że wtedy chyba zrobił by sie taki... "bałagan" (inaczej tego nie umiem okreslic;))
Obrazek
Wydaje mi sie, że akwa wygląda lepiej niż na początku ;)
Piszcie co sądzicie!
ps.chyba juz skonczylam z 'ewolucją' akwa, mysle ze tak juz zostanie :)

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: Jakus » 15 lutego 06, 22:00

Moim zdaniem postępy idą w zastraszającym tempie. I to w odpowiednim kierunku!!!
tylko jak to ktoś już powiedział przełóż termometr gdzieś w inne miejsce bo psuje efekt.
Pozdrawiam
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: ciosek » 15 lutego 06, 22:49

ja to widze tak:
przesadź tą roslinke która jest "pod gupikami" na miejsce kamienia po prawej pod termometrem... weź ten kamien z pod termometru i ten kamien sprzed kokosa, umiesc je w miejscu roslinki "spod gupików", obsadź je mchem taiwan moss, a na tą odnoge któa jest "pod gupikami, przed nadwódka" umocuj anubiasa niskiego".
Taka jest moja osobista wizja, nie wiem jak to bedize wygladac w realu, ale nie podobaja mi sie te 2 kamienie jasne wiec obsadzilbym je zieloniutkim meszkiem :).

aha i wytnij ten brzydki lisc z echinodorusa bo bedzie ci gnił.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
sylwia14
Ryba
Ryba
Posty: 233
Rejestracja: 12 sierpnia 05, 11:40
Lokalizacja: Gorlice

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: sylwia14 » 2 marca 06, 15:40

no efekt jest niezły, no a wiem jak ciezko zrobić coś fajnego w tak małym akwa, moim zdaniem jest naprawdę ok :) Jedyne moja zastrzeżenie to te białe kamyczki, koniecznie je wyciagnij bo one poprostu nie pasują. Pozdrawiam :)
45l aqua sarny [teraz nowe fotki!!] ---> http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=31838#31838 --->wypowiadajcie się ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości