Pomoc w identyfikacji rybki

Bryan
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 29 listopada 07, 21:37

Pomoc w identyfikacji rybki

Postautor: Bryan » 29 listopada 07, 21:42

Witam, mam mały problem który z chęcią mogę nazwać konkursem dla osób obytych w tematyce akwarystycznej. Jakiś czas temu spotkałem się z ciekawą rybką. Miała długość ok 10 cm duże wyłupiaste oczka na czubku głowy i co najfajniejsze przy pomocy płetw potrafiła się wspinać na kamienie gdzie si e wygrzewała. Z tego co wiem, to oddycha powietrzem atmosferycznym. Może ktoś z szanownych forumowiczów będzie wstanie powiedzieć mi co to za gatunek był. Pozdrawiam Bryan

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pomoc w identyfikacji rybki

Postautor: Broker » 29 listopada 07, 21:51

Zapewne poskoczek mułowy - co do oddychania powietrzem atmosferycznym, to są to narazie przypuszczenia ;) sa też niepotwierdzone teorie, że ryby te mogą oddychać za pomocą dobrze ukrwionego ogona zanurzonego w wodzie.

zibi2262
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 28 listopada 07, 21:40

Re: Pomoc w identyfikacji rybki

Postautor: zibi2262 » 6 grudnia 07, 18:19

chetnie bym zobaczył zdjecie tegoz oto zwierzatka podskoczki widziałem w telewizji ale u nas neiwidziałem zeby ktos miał go.

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pomoc w identyfikacji rybki

Postautor: Broker » 6 grudnia 07, 19:10

Zapewniam Cie, że mozna je zakupić w Polsce ;) Nawet w moim ( skromnym akwarystycznie - ehhh ) mieście były.

pyszczuś
Ryba
Ryba
Posty: 117
Rejestracja: 17 maja 07, 15:47

Re: Pomoc w identyfikacji rybki

Postautor: pyszczuś » 11 grudnia 07, 18:27

U mnie też są dostępne, ale cena nie jest przystępna no i nie wyglądają atrakcyjnie w akwarium :( ale mają ciekawy tryb życia to fakt:)

macioch
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 21 września 05, 20:05
Lokalizacja: Chmielowice k opola

Re: Pomoc w identyfikacji rybki

Postautor: macioch » 27 grudnia 09, 19:08

witam
odświeże nieco temat bo właśnie zainteresowałem sie ostatnio poskoczkiem od zawsze ta ryba brdzo mi
sie podbała a ostatnio gdy po roku znów je zobaczyłem dostępne w jednym z opolskich sklepów postanowiłem na 18 urządzić sobie jakiś niewielki baniaczek dla poskoczków niestety mam problem ze znalezieniem informacji na temat zasolenia wody czy ktoś mógłby mi pomóc?

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości