[45l] Neon tetras stream

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

[45l] Neon tetras stream

Postautor: Broker » 18 października 08, 20:13

No to trzeba coś dziś pokazać - się kilka nowych zbiorniczków pojawiło, to i mój wam pokaże :P

Trochę danych:
Wymiary: 50 cm x 30 cm x 30 cm
Filtracja: Aqua Szut Turbo 3W - wata filtracyjna i torf włóknisty; deszczownia (niebawem chce go wreszcie zmienic na kaskadę, ale 3W dobrze hula, na związki azotowe nie mogę narzekać :P)
Ogrzewanie: Aquael Comfort Zone 50 W
Oświetlenie: Sun Glo 1x 14W + odbłyśnik
Podłoże: Piasek
Podstawowe parametry wody:
pH ~6,0
Gh ~3 n
Kh ~1 n
NO3 nie mierzalne
Temp 23-24 st.

Fauna:
1+1 Mikrogeophagus ramirezi
6x Paracheirodon innesi
5x Corydoras paleatus
2x Otocinclus huaorani
1x Nannostomus eques
1x Neritina natalensis
4x Caridina multidenta
2x Caridina cf. propinqua Orange(?)
xxx Melanoides tuberculata
I inne ślimaki

Flora:
Anubias heterophylla
Anubias barteri var. nana
Anubias barteri var. nana ”bonsai”
Anubias barteri “short & sharp”
Anubias barteri var. glabra
Taxiphyllum alternans Taiwan Moss
Vesicularia sp. Creeping Moss

Baniaczek został pierwszy raz zalany w grudniu 2005 roku. Od tamtego czasu był restartowany dwa razy. Ostatni restart (związany z wymianą podłoża z drobnego żwiru kwarcowego na drobny piach) został zrobiony w lutym 2008, akwarium dojrzewało kilka tygodni, po czym zostali wpuszczeni w większości starzy mieszkańcy - był to początek obecnej aranżacji. Na początku były jeszcze rośliny ukorzenione w podłożu, jednak w końcu zrezygnowałem z nich na rzecz samych cieniolubnych epifitów i mchów (szkoda tylko, ze to Afryka i Azja) - nie chciało mi się porostu przy tym moim oświetleniu z nimi babrać, baniaczek ma być "ala" biotopowy i nie chcę zwiększać oświetlenia :P Co do mojej fauny, i pojedynczej sztuki ukośnika, to sprawa wygląda tak, że jest on u mnie dopiero kilka dni. Otóż ostatnio zobaczyłem ją (samica) w pewnym sklepie, osamotnioną pływającą w zbiorniku z kakadu i kirysami, siedzącą w rogu akwarium i chowającą się przy filtrze. Pierwszy raz zobaczyłem ten gatunek u mnie w mieście. No żal mi się zrobiło, nie wytrzymałem i pojechałem po nią na drugi dzień (rybki te od zobaczenia pierwszego zdjęcia mi się podobały :P). Co dalej będzie - nie wiem. Albo znajdę jej jakiś nowy dom (w co wątpię), lub będę szukał dla niej kilku towarzyszy. Niema tez wielu zdjęć kirysków, bo gdy przed chwile robiłem ta sesje, to kiryski udały się na "przed nocny" odpoczynek. Dałem im trochę nawet granulatu przedwcześnie (zwykle dostają w nocy), to tylko jeden samiec wypłynął. Ale samice mają prawo być zmęczone, bo wczoraj znowu tarło było i samce nie odpuszczały (przedwczoraj robiłem pomiar moich samic, które sa u mnie już długo, jedna od początku - mierzą 6,2 i 6,5 cm) :P Otosy też się pochowały, mimo, że są u mnie dość długo i porosły już całkiem ładne sztuki, to jednak dalej bywają płochliwe rzadko widuje je wszystkie naraz (no nie licząc nocy, ale zdjęć sie nie da zrobić ;)).

Zdjęcia:

18.10.2008.
Obrazek

05.02.2009.
Obrazek

10.06.2009.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 września 09, 13:06 przez Broker, łącznie zmieniany 21 razy.

Lil Jon
Fish Master
Fish Master
Posty: 1229
Rejestracja: 18 listopada 07, 14:17
Lokalizacja: Sułkowice/Myślenice

Re: [45l] Neon tetras stream

Postautor: Lil Jon » 18 października 08, 20:22

No mi brakło słów... Baniaczek kapitalny! ! I ten piasek świetnie ułożony normalnie rewelacja. Tylko pozazdrościć :dzieki:
I super mieszkańcy ;-)
Gratuluje! ;-)
Ostatnio zmieniony 18 października 08, 20:39 przez Lil Jon, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda wdeptana w ziemię odrośnie...

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [45l] Neon tetras stream

Postautor: artur_89 » 18 października 08, 20:30

Bardzo fajnie, prosto, a zarazem ładnie.

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [45l] Neon tetras stream

Postautor: Broker » 18 października 08, 20:36

Dzięki dzięki chłopaki ;) Daje więcej zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Za szybcy, za wściekli
Obrazek
Obrazek
Wdzięczny obiekt :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tu się na chiwilę ujawniła moja największa ;)
Obrazek
Samiec się skusił na Welsi Gran
Obrazek
Creep
Obrazek
Obrazek
Bonsai
Obrazek
Sysunia :P
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 9 czerwca 09, 23:43 przez Broker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
przemekkmmz
Fish Master
Fish Master
Posty: 1356
Rejestracja: 2 kwietnia 08, 22:20
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: [45l] Neon tetras stream

Postautor: przemekkmmz » 18 października 08, 21:03

No Broker, akwa super, świetny mrok, ja bym tu jeszcze chętnie zobaczył więcej szyszek i może jakieś liście :)

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: [45l] Neon tetras stream

Postautor: Tomek83 » 18 października 08, 21:05

A więc tak: ja sobie spokojnie z oceną poczekałem na wszystkie zdjęcia.
Pierwsze słowo, które mi się nasuwa to: nareszcie...czekałem z dużym zaciekawieniem na prezentację Twojego zbiornika, były obietnice i nic więcej i kiedy już straciłem nadzieję...ot miła niespodzianka. No i doczekałem się i warto było czekać tak powiem.
Wiesz Alan, że różnie tu nasze stosunki się na Forum układały, bardzo często się nie zgadzaliśmy. Zawsze Cię ceniłem za Twoją wiedzę teoretyczną i choć różnie między nami bywało to w tym zawsze Ci rację przyznawałem teraz mogę do tego dorzucić jeszcze kolejne stwierdzenie. Mianowicie masz talent do przekładania wiedzy teoretycznej na praktykę, a to bardzo wiele. Widać to najlepiej na przykładzie tej pięknej aranżacji, która bardzo mi się podoba i której szczerze Ci gratuluję. I nie ma w tej mojej wypowiedzi żadnej ukrytej ironii, tudzież czegoś podobnego, od razu uprzedzam, bo co poniektórzy zapewne by mi takie intencje przypisali. Otóż nie. Piękna aranżacja. Gratuluję, podziwiam i tyle ode mnie. :dzieki:
P.S. Do tego jesteś świetnym fotografem.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [45l] Neon tetras stream

Postautor: Broker » 18 października 08, 21:47

przemekkmmz pisze:ja bym tu jeszcze chętnie zobaczył więcej szyszek i może jakieś liście

Były liście dębu, ale jakoś mnie denerowwaly ;P Byly wizualnie duże, starałem się wybrać jak najmniejsze, ale i tak kirysy je cały czas zasypywały - mam ich jeszcze troche zapasu ale poczekam jak przyrmozi i sprubuje z bukiem lub brzozą ;)

Tomek83, spokojnie i tak sie lubić dajemy :D Dzięki za dobre słowo ;)

clockens
Ryba
Ryba
Posty: 117
Rejestracja: 11 września 08, 23:07

Re: [45l] Neon tetras stream

Postautor: clockens » 18 października 08, 22:11

Akwarium rewelacyjne, piękne foty.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: [45l] Neon tetras stream

Postautor: osama » 18 października 08, 23:04

Broker, naprawdę przyjemnie się patrzy na tak kapitalnie urządzony baniaczek. Gratuluję :)
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Hero
Ryba
Ryba
Posty: 461
Rejestracja: 23 lipca 07, 08:58
Lokalizacja: Poznań

Re: [45l] Neon tetras stream

Postautor: Hero » 19 października 08, 00:30

Aj jaj jaj :D miód. Jak to wszystko ze sobą harmonijnie gra. Nie można się po prostu napatrzyć. A foty iście profesjonalne. Nawet nie wnikam jakim aparatem je robiłeś ;-) gratuluję baniaka.

btw w końcu jakieś akwa naszej szarej eminencji :D
.: Old loves they die hard, old lies they die harder :.

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [45l] Neon tetras stream

Postautor: Broker » 19 października 08, 00:41

Hero pisze:Nawet nie wnikam jakim aparatem je robiłeś

Hehe to tylko Kodak EasyShare DX7630, już można powiedzieć, że staruszek, niema też żadnych soczewek, tylko niektóre fotki były lekko wyostrzone.
Jeszcze raz wielkie DZIĘKI :roll:

btw w końcu jakieś akwa naszej szarej eminencj

Eeeee... kogo? :P
Ostatnio zmieniony 19 października 08, 00:47 przez Broker, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: [45l] Neon tetras stream

Postautor: Jaro69 » 19 października 08, 05:52

Broker pisze:Były liście dębu, ale jakoś mnie denerowwaly ;P Byly wizualnie duże, starałem się wybrać jak najmniejsze, ale i tak kirysy je cały czas zasypywały - mam ich jeszcze troche zapasu ale poczekam jak przyrmozi i sprubuje z bukiem lub brzozą ;)

Daj na siebie namiar na PW (do wysyłki) i masz za free liście ketapang. Połamiesz je sobie i będzie git, a zapłacisz mi tylko koszty wysyłki + 1zł coby nie zapeszać. Zostało mi ich 8szt. Obrazek
Baniaczek śliczny.Obrazek
Gdzieś mnie prostowałeś odnośnie równego podłoża piaskowego z kiryskami, a jak widzę to się nie sprawdza zbytnio. :ok:

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [45l] Neon tetras stream

Postautor: lukasz » 19 października 08, 08:45

Jak dla mnie szkoda,że nie ma tutaj żabienic :( E.bleheri dała by sobie radę. Ogólnie to zbiorniczek bardzo przyjemny i miło jest go oglądać. Oczywiście zdjęcia są wyborne,jak już koledzy wcześniej określili ;-) Nie myślałeś może o jakichś Apisto na dno zbiorniczka?
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
kolacz
Ryba
Ryba
Posty: 423
Rejestracja: 15 czerwca 08, 17:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [45l] Neon tetras stream

Postautor: kolacz » 19 października 08, 08:59

Przede wszystkim moją uwagę przykuł ten korzeń,który wygląda jak korzenie rosnącego nad brzegiem drzewa.Świetnie to wymyśliłeś i cała aranżacja wygląda naturalnie.Nic tylko pogratulować i brać przykład.
lukasz pisze:Podaj nazwę cudeńka,którym robiłeś fotki. Bardzo mnie ciekawi model aparatu.

EasyShare DX7630 i masz to w komentarzu wyżej.

Akwarium oceniam na 6+ :ok:

Pozdrawiam

Edit:
lukasz-nie ma sprawy ^^.
Ostatnio zmieniony 19 października 08, 09:06 przez kolacz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [45l] Neon tetras stream

Postautor: lukasz » 19 października 08, 09:04

kolacz dzięki za pomoc. Zwykłe niedopatrzenie :).
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości