Jakie rybki do Razbor Klinowych?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Monka00
Ryba
Ryba
Posty: 114
Rejestracja: 4 stycznia 06, 17:43
Lokalizacja: Radzionków

Jakie rybki do Razbor Klinowych?

Postautor: Monka00 » 4 stycznia 06, 17:52

Zamierzam kupić sobie akwa o pojemności ok. 40-50 l (jeszcze nie jestem pewna). I chciałabym "wrzucić" tam stadko Razbor Klinowych (ok. 10 szt). Jakie rybki moglabym do nich dać? Chodzi mi o ryby, które nie są zbyt trudne do hodowli, są ładne i można je łatwo kupić :). Proszę o propozycje!

Awatar użytkownika
Giusss
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 8 stycznia 05, 14:54
Lokalizacja: London/Dąbrowa Gór.

Re: Jakie rybki do Razbor Klinowych?

Postautor: Giusss » 4 stycznia 06, 18:36

Jak na taki litraż to prócz Razbor możesz dać na dno z 4 kiryski i finito. Co do Razbor to ja bym zmniejszył do max 8 sztuk to stadko.
Jak poszperasz w tym dziale forum to znajdziesz również inne możliwe obsady na taki litraż
Przed wyjazdem
45 l
3x Apistrogamma cacatuoides
2x Otocinclus
3x Krewetka

Obecnie: Jedynie Bóg wie !

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Jakie rybki do Razbor Klinowych?

Postautor: ciosek » 4 stycznia 06, 18:37

no wiec... jezeli chcesz dać do 50 litrów 10 razbor to juz raczej w toni nie powinno nic wiecej plywac (razborki to dosc ruchliwe rybki i potrzebuja przestrzeni. Napewno daj kiryski (bardzo sympatyczne rybki) w ilosci ok 4 sztuk (pamietaj ze to ryby stadne i źle sie czuja jezeli jest ich za mało). Jezeli chodzi o wystrój, to staraj sie o bsadzac raczej boki zbiornika zostawiajac w srodku nieco miejsca do plywania, aha no i jakies korzenie by sie przydaly :).

pozdrawiam

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie rybki do Razbor Klinowych?

Postautor: A-kara » 4 stycznia 06, 18:58

Ja bym do tych rasbor dala krewetki lub otoski albo jedno i drugie po 4 sztuki otoskow i 5 sztuk krewetek :)
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Jakie rybki do Razbor Klinowych?

Postautor: Dave » 5 stycznia 06, 17:49

Nie zmniejaszaj stadka do 8 sztuk, wtedy nie wygladaja ładnie. Ja dodałbym jeszcze 4 kiryski i 3 otoski lub krewetki Amano. Nie trzeba przesadzać, że w 50 l może być tylko 8 razbór i kiryski. To są malutkie, spokojne rybki, w mojej obsadzie nie będą miały tam ciasno.

Awatar użytkownika
hydrofil
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 3 maja 05, 10:07
Lokalizacja: zabrze

Re: Jakie rybki do Razbor Klinowych?

Postautor: hydrofil » 5 stycznia 06, 19:59

Dave pisze:Nie zmniejaszaj stadka do 8 sztuk


to czy 8 sztuk wygląda ładnie zależy czy pływają w ławicy czy też nie. w tak małym słoiku jak 50 litrów nie sądzę żebyś przekonał się o ich walorach estetycznych.

W większych zbiornikach trzeba eksperymentować z obsadą ryb. To czy będą tworzyły ładną ławicę zależy od ich poczucia bezpieczeństwa.

Na twoim miejscu trzymałbym razbory z krewetkami, i nic więcej:)
"szkoda, że na forach jest tak dużo guglofobów"

"""""""""""""""""""""""""""""""
240l
azja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości