obsada 45l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
respire
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 24 sierpnia 05, 11:12
Lokalizacja: Włodawa

obsada 45l

Postautor: respire » 9 kwietnia 06, 17:58

Witam jutro biore od kolegi akwarium 45l. zachciało mi sie drugiego wiec co byście proponowali. chodzi mi o takie lekko mroczne akwarium, oswietlenie 8w (bo tyle mam teraz w kotniku z pyszczakami) oczywiście bez roślin lub jakieś bardzo mało wymagające. myślałem o muszlowcach wielopręgich ale niemam skad ich wziąć.... może czarne wody.... juz sam niewiem. Jeśli czarne wody to co nadawało by się do 45l?

Awatar użytkownika
Monka00
Ryba
Ryba
Posty: 114
Rejestracja: 4 stycznia 06, 17:43
Lokalizacja: Radzionków

Re: obsada 45l

Postautor: Monka00 » 9 kwietnia 06, 18:03

jeżeli czarne wody to może stado neonów? Podobno bardzo fajnie wyglądaja w 'czarnej' wodzie. Do tego kirysy i może jeszcze coś... (taka pospolita obsada). No nie wiem... Niech się wypowie jeszcze ktoś kto się bardziej zna ;)
Pozdrawiam

Mokun
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 26 marca 06, 14:52
Lokalizacja: Kraków

Re: obsada 45l

Postautor: Mokun » 10 kwietnia 06, 17:23

Jesli wezmiesz muszlowce to bedziesz mial super akwa. Tylko uwazaj mnoza sie jak gupie!!

M.A.V.E.R
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 4 kwietnia 06, 09:32
Lokalizacja: bo ja wiem...?

Re: obsada 45l

Postautor: M.A.V.E.R » 11 kwietnia 06, 14:13

Ja bym zrobił czarne wody tak
piasek na dnie
dużo kożeni
liście dębu i szyszki olchy.
ryby
10-neon inessa
3-SAMCE gupika
5-otosków
pzdr :ok:

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: obsada 45l

Postautor: A-kara » 11 kwietnia 06, 15:55

M.A.V.E.R pisze:3-SAMCE gupika



Gupik jest stadny, wiec samcow przydaloby sie sie z 8 conajmniej. Tylko 10* neon + 8 razy gupik, to na 45l jednak ciut za duzo. Wiec lepiej tylko jeden gatunek. Hmm nie wiem, ale raczej na 45l to zadne Apisto nie wchodza w gre :( ...A moze pstrazenice Male? Albo kilka Tetr ?
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

respire
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 24 sierpnia 05, 11:12
Lokalizacja: Włodawa

Re: obsada 45l

Postautor: respire » 11 kwietnia 06, 18:47

dzieki. pomyśle zobacze. te czarne wody fajne :) tylko skad ja tyle kozeni nabiore. mam tyle wizji jednak fundusze....

Awatar użytkownika
sylwia14
Ryba
Ryba
Posty: 233
Rejestracja: 12 sierpnia 05, 11:40
Lokalizacja: Gorlice

Re: obsada 45l

Postautor: sylwia14 » 18 kwietnia 06, 13:39

ja bym zrobiła czarne wody tak:
Obsada:
10 neonów czarnych
5 otosków lub kirysyów padna (zależy co kto woli)
Kilka kożeli o nietypowych kształtach
piasek na spód
z tył czarne tło lub takie tło który wygląda jakby z tył były skały (takie są czesto w sklepach)
45l aqua sarny [teraz nowe fotki!!] ---> http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=31838#31838 --->wypowiadajcie się ;)

Bystry
Ryba
Ryba
Posty: 161
Rejestracja: 30 lipca 05, 18:56
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: obsada 45l

Postautor: Bystry » 18 kwietnia 06, 14:10

sylwia14 pisze:z tył czarne tło lub takie tło który wygląda jakby z tył były skały (takie są czesto w sklepach)


To sie nazywa Tło Strukturalne...

Na twoim miejscu bym zrobił tak:
piasek na dół, korzenie jak nie masz kasy poszukaj przy jakimś jeżiorze bajorze w lesie i wymocz wygotuj itd..:) z rybek to moze Para Pielęgniczki Ramireza?? a jak cie to nie bawi to 10 Neonów i jakies kiryski na dno:) :wink: Jescze liście dębu...szyszki olchy i masz spoko akwa:)...:)
Tetra Tec Ex 1200...:) nowy nabytek:D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości