280 litrow Wielogatunkowe ozdobne

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
detroiter
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 2 maja 07, 09:06

280 litrow Wielogatunkowe ozdobne

Postautor: detroiter » 2 maja 07, 09:17

W zasadzie to nie mam problemu z doborem ryb,ale z ich iloscia.
Czy moglby ktos skorygowac moje liczby??

Skalar 6/8
Gurami 6/8
Neon 15/20
Kirysy 3/4
Bocja wspaniala 2
Glonojad 2

Nie wiem jaki jest model i nazwa filtra ale jest to filtr kubelkowy z przeplywem 2200 litrow na godzine.

Awatar użytkownika
kamlot
Ryba
Ryba
Posty: 132
Rejestracja: 5 kwietnia 07, 09:22
Lokalizacja: Toruń

Re: 280 litrow Wielogatunkowe ozdobne

Postautor: kamlot » 2 maja 07, 09:25

Kirysy to spokojnie 4 szt nawet 6-8szt. Neony myślę, że też 20 szt. co do reszty nie jestem w stanie się wypowiedzieć.
AKWARIUM 54 litry

Awatar użytkownika
KIKUN
Ryba
Ryba
Posty: 289
Rejestracja: 5 lutego 07, 21:42
Lokalizacja: Toruń

Re: 280 litrow Wielogatunkowe ozdobne

Postautor: KIKUN » 2 maja 07, 10:24

Ja proponuję nie wybierać bocji, bo to są ryby stadne (jak by ktoś nie wiedział stado to min. 5 szt) i wymagają niebo większego zbiornika. Co do kirysków to możesz mieć jednogatunkowe duże stado np. 10 spizowych, albo 16 pand. A jakie masz zamiar kupować zbrojniki? Do twojego akwa to jedynie zbrojniki niebieskie się nadają. Jeżeli je masz zamiar kupić to pamiętaj, żebyś nie wybrał 2 samców, bo mogą się nieźle tłuc w akwarium. :twisted: Myślę, że skalary i gurami też by mogły być, gdzieś po 5-6 sztuk. No i neonków zrób sobie większą ławicę jak już kamlot wspomniał. :wink:

Kathinka

Re: 280 litrow Wielogatunkowe ozdobne

Postautor: Kathinka » 2 maja 07, 12:54

Propnowałabym raczej 2 pary skalarów. Do tego 20-25 sztuk neona czerwonego i 6-10 sztuk kirysów (np. Corydoras adolfoi) plus wspomniane zbrojniki niebieskie (2).

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: 280 litrow Wielogatunkowe ozdobne

Postautor: Broker » 2 maja 07, 15:13

KIKUN pisze:Do twojego akwa to jedynie zbrojniki niebieskie się nadają.


No z tym to się nie zgodze :D choćby same otoski, inne Ancistrusy, mniejsze Panaquy, Rineloricarie, Loricarie i wiele wiele innych e-Lek ;)

Awatar użytkownika
KIKUN
Ryba
Ryba
Posty: 289
Rejestracja: 5 lutego 07, 21:42
Lokalizacja: Toruń

Re: 280 litrow Wielogatunkowe ozdobne

Postautor: KIKUN » 2 maja 07, 17:29

Broker, ja napisałe tylko tak ogólnie, jeżeli chodzi o najpopularniejsze zbrojniki m.in plecostomusy i gibbicepsy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości