[840 l] - pomożecie wybrać? ;)

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

[840 l] - pomożecie wybrać? ;)

Postautor: Ren-Ai » 14 lipca 07, 19:10

Być może ma szanse spełnić się moje marzenie, akwarium o pojemności 840 l. I tutaj mam dylemat.... Chciałabym z jednej strony biotop Azji (bojowniki, prętniki karłowate, gurami dwuplamiste), a z drugiej fascynują mnie neonki, gupiki form ozdobnych, jeszcze inaczej - mam bystrzyki pięknopłetwe w za małym litrażu (których ja nie sprowadziłam do akwarium...). A na dodatek kuzynka zaraziła mnie miłością do niebieskooczków, babek. Z tym, że tych dwóch gatunków pewnie nigdzie nie dostanę, najwyżej zamówię, ale obsada jeszcze nie ustalona. Do takiego litrażu pasowałyby karasie ozdobne, ale obawiam się, rośliny się nie utrzymają. I ich wymagania co do temperatury... Wiem, wiem, powinnam sama wybrać. Ale nie mogę się zdecydować. Myśleć mi się nie chce :P I tu zwracam się z prośbą do Was - czy pomoglibyście mi ustalić obsadę z podanych wyżej gatunków? Oczywiście nie wszystkie naraz, bo niektóre nie pasują do siebie. Pomożecie?
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: [840 l] - pomożecie wybrać? ;)

Postautor: Monikaaa » 14 lipca 07, 19:14

:shock: :shock: I gdzie będziesz trzymać to akwa? W bloku chyba nie mieszkasz? :roll: Noo jak urządzisz takie "bydle" to gratuluje i ... zazdroszczę. :D Ja to bym skalary w nim trzymała <mmm rozmarzyła się>

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: [840 l] - pomożecie wybrać? ;)

Postautor: Locter » 14 lipca 07, 19:17

Zrobiłbym czarne wody, pielęgniczki różnej maści, Agassizi, Ramirezy, kakadu itp.
Do tego ze dwa egzotyczne zbrojniki i byloby cool.
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [840 l] - pomożecie wybrać? ;)

Postautor: Broker » 15 lipca 07, 00:06

A jesteś nastawiona na biotop, czy może być troche pomieszane :P?? W takim litrażu biotop azjatycki to świetna sprawa, zresztą jak i amerykański [ ja bym tam czarne, albo białe ( nie tak mętne jak w naturze ) wody zrobił :P ]. Możesz trzymać tam labiryntowce, z kąsaczowatymi spokojnie ;) Fajne są też zbiorniki słonowodne ( np. lasy namorzynowe ) i 840 litrów to już w miare odpowiedni litraż na taki biotop :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości