112 - Z nastawieniem na kąsacze

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Filip01
Ryba
Ryba
Posty: 208
Rejestracja: 28 listopada 06, 18:03
Lokalizacja: Piła

112 - Z nastawieniem na kąsacze

Postautor: Filip01 » 28 września 07, 20:18

Mam akwarium 112 litrów a w nim:

7x Bystrzyk ozdobny (2 samce, 5 samic - myślałem o kupnie jeszcze 3 samców)

12x Zwinnik Blehera

2x Apistrogamma cacatuoides (do oddania)

To na tyle. Chciałbym wrzucic coś jeszcze, coś na dno, coś do czyszczenia i moze ocś na strefę przypowierzchniową. Spójrzcie na to swoimi profesjonalnymi oczyma :D
Errare humanum est...

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: 112 - Z nastawieniem na kąsacze

Postautor: Tomek83 » 28 września 07, 20:20

W 112l ryb stadnych już Ci wystarczy. Proponuję coś większego, i jednocześnie zajmującego środkową i górną część akwarium, mianowicie harem prętnika karłowatego. Do tego na dno stadko 5 kirysków i takie samo otosków do walki z glonami. Jeśli lubisz możesz do tego dodać jeszcze jakieś krewetki.

Awatar użytkownika
Filip01
Ryba
Ryba
Posty: 208
Rejestracja: 28 listopada 06, 18:03
Lokalizacja: Piła

Re: 112 - Z nastawieniem na kąsacze

Postautor: Filip01 » 28 września 07, 20:27

Nie chce prętników. Już przerabiałem. Jeśli chodzi o stado to zgodzę się - stadnych już wystarczy.
Nie ma czegoś alternatywnego dla otosków - 5 sztuk mało łądnej i użytkowej ryby to hardcore na takie akwarium :D
Errare humanum est...

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: 112 - Z nastawieniem na kąsacze

Postautor: Broker » 28 września 07, 20:30

W sumie masz już troszke tych rybek w toni, jednak ja to bym do akwarium z kąsaczami na powierzchnie dał stadko pstrążenic marmurkowych :D Swietne ryby. Jezeli chciał bys je na powierzchnie to juz bystrzyków nie kupuj. Taki stosunek samców do samic jest dobry ;) Na dno to stadko jakiś kirysków, może jakieś mniejsze ciekawe zbrojniki?? Otoski równierz mógł byś mieć - super rybki. Jednak one bytują po calym akwarium, wiec nie polecam ich na dno, tylko do akwarium ;)

Awatar użytkownika
Filip01
Ryba
Ryba
Posty: 208
Rejestracja: 28 listopada 06, 18:03
Lokalizacja: Piła

Re: 112 - Z nastawieniem na kąsacze

Postautor: Filip01 » 28 września 07, 20:35

O pstrazenicy też myślałem ale w moim mieście widziałęm je tylko raz i poszły prawie od razu. Było to gdzieś z rok temu. Potem ani słuchy ani widu.

Otoski to naprawde tacy glonożercy za jakich sie uważa, ostatnio pojawiło mi sie troche pędzelków małych i chce sie pozbyc siłą mechaniczną /próbowalem ale nie jest proste zdrapywanie z korzenia nie w akwarium jak nei widac gdzeic holerstwo siedzi/ lub własnie sposobem "rybnym"
Errare humanum est...

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: 112 - Z nastawieniem na kąsacze

Postautor: Tomek83 » 28 września 07, 20:55

Glonów pędzelkowatych nie ruszą Ci żadne ryby. Można je usunąć jedynie ręcznie. Co do otosków to są znacznie bardziej skuteczne niż oklepane zbrojniki niebieskie i glonojady syjamskie.

Awatar użytkownika
Filip01
Ryba
Ryba
Posty: 208
Rejestracja: 28 listopada 06, 18:03
Lokalizacja: Piła

Re: 112 - Z nastawieniem na kąsacze

Postautor: Filip01 » 28 września 07, 21:01

A szkoda. Dobra. Dzięki za razy, zakręce sie może za pstrazenicami :D I moze sie pokusze o te otoski.
Errare humanum est...

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: 112 - Z nastawieniem na kąsacze

Postautor: Broker » 28 września 07, 21:03

Filip01 pisze:I moze sie pokusze o te otoski.

A warto. ja bardzo lubie te ryby, nie za to, ze zjadaja glony, tylko poprostu lubie je obserwować. Te ich "skoki" z miejsca na miejsce, ciekawy sposób pływania, zabawy :P

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: 112 - Z nastawieniem na kąsacze

Postautor: Tomek83 » 28 września 07, 21:05

To fakt, mam podobne zdanie co Ty Broker, gdy są w stadku ich zachowanie jest bardzo miłe w obserwacji podobnie jak kirysków.
A propos dziś zauważyłem, że moje pandy dochowały się potomstwa... ;-) nie wiem ile bo się kryją. Jestem ciekaw czy uda im się dorosnąć. Śmieszne takie maleństwa.

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: 112 - Z nastawieniem na kąsacze

Postautor: Broker » 28 września 07, 21:18

Jak w ogólnym to całkiem nieźle ;) Nie masz żadnych większych zbrojników w akwa??

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: 112 - Z nastawieniem na kąsacze

Postautor: Tomek83 » 28 września 07, 21:29

Tylko farlowella ale ona jest najłagodniejszą z ryb. Jednak i tak dziwię się, że ikra przetrwała przy rybach dennych, dwóch żarłocznych ampulariach, krewetkach, itd.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości