obsada 54l

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: obsada 54l

Postautor: Tomek83 » 17 stycznia 08, 21:58

Za małe akwarium na łupki w dodatku w połączeniu z bazaltem będzie to wyglądało okropnie nienaturalnie. Kamień stosuje się tylko w dużych akwariach. Pomijam to, że kompletnie nie pasuje do obsady i rodzaju akwarium.

makuvip1
Ryba
Ryba
Posty: 230
Rejestracja: 5 stycznia 08, 19:27

Re: obsada 54l

Postautor: makuvip1 » 18 stycznia 08, 18:48

Przepraszam was wszystkich bardzo :( Ale pocytalem sobie duzo w tył na forum o obsadach i doszłem do wniosku ze moja obsada będzie wyglądała tak:

harem pretnika karłowatego
parka pielęgniczke ramireza
5 kirysków(tylko jakich które są wytrzymałe, czytałem o każdej z ryb juz na google.pl ale wszedzie pisze co innego:()
3 krewetki(to samo pytanie które będą dobre dla początującego ja myślałem nad amano)
No i coś do góry myślę ciągle o neonkach bo czytałem o nich także i doczytałem sie że są one wrażliwe i wymagające ale niewiem co o tym myśleć więc wolę spytac na forum tutaj bo wiem że są tutaj osoby którzy napiszą mi całą prawde.

Teraz Mam takie pytanie jakie roślinki będą dobre dla tych rybek oświetlenie niestety 15w i odbłyśnik ale bedzie 2 świetlówka no ale narazie niemam funduszów.Jakie podłoże i jaką tapety normalną czy te takie niby skały.To tyle:)Wierze ze pomożecie i wkońcu wpuszczę rybki do mojego akwarium.Z góry dziękuję wszystkim osobą które mi już pomogły i mam nadzieje że teraz też niezawiodę się na was.Pzdr:)

Awatar użytkownika
Nimfadora
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 28 grudnia 07, 18:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: obsada 54l

Postautor: Nimfadora » 18 stycznia 08, 23:18

Neonki (domyślam się że Innesa) wcale nie są aż takie wymagające. Nie powinno być z nimi problemów. Jak będziesz regularnie podmieniał wodę to będzie ok. To bardziej o Ramirezy powienieś się martwić, one są bardziej wrażliwe.
Roślinki: anubiasy, żabienice, moczarka, mech...
Jeśli chodzi o tapetę to czarny brystol wygląda najładniej. Podłoże też najlepiej czarne :D
Alive in the Superunknown

makuvip1
Ryba
Ryba
Posty: 230
Rejestracja: 5 stycznia 08, 19:27

Re: obsada 54l

Postautor: makuvip1 » 19 stycznia 08, 08:30

No spoko, ale jak dam podłoże czarne to jak zrobić fajne akwarium ??Bo niewiem co dać do niego masz jakieś fotki akwarii z czarnym podłożem, ba ja niemoge znaleść :(A wogule to czarne podłożę będzie dobre dla tych ramirezek, kirysków i prętnika ?? Bo wiem że dla neonków tak.Macie jakieś pomysł na wnętrze mojego akwa z tymi rybciami ? Oglądam cale dnie akwaria i mi sie tak wszystko pomieszało że już niewiem jak to zrobic :(:(

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: obsada 54l

Postautor: Broker » 19 stycznia 08, 10:40

Ja tam jako podłoże polecił bym Ci albo drobny żwir kwarcowy, albo piach ;) Najnaturajniej wygląda i są to odpowiednie frakcje dla pielęgniczek i kirysków ;)

Awatar użytkownika
Nimfadora
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 28 grudnia 07, 18:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: obsada 54l

Postautor: Nimfadora » 19 stycznia 08, 12:05

Znalazłam fotki akwarium z czarnym podłożem. Oczywiście drodniejszy żwir byłby lepszy :D
Link 1
Link 2
Link 3
Alive in the Superunknown

makuvip1
Ryba
Ryba
Posty: 230
Rejestracja: 5 stycznia 08, 19:27

Re: obsada 54l

Postautor: makuvip1 » 19 stycznia 08, 12:16

Wezmę ten drobny żwirek kwarcowy bo piasek bedzie mi zasysał odmulacz.Ale mam pytanie jaki wziość 1mm 2mm ??? :(Nimfadora dzięki na linki sprubóję zrobić coś w tym stylu:) A co myślicie o obsadzie dobra będzie ??

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: obsada 54l

Postautor: Broker » 19 stycznia 08, 14:01

makuvip1 pisze:Ale mam pytanie jaki wziość 1mm 2mm ???

Proponuje albo 0,5-1,0 mm, albo 0,8-2,0 mm ;), osobiscie zdecydował bym sie raczej na ten pierwszy.

makuvip1
Ryba
Ryba
Posty: 230
Rejestracja: 5 stycznia 08, 19:27

Re: obsada 54l

Postautor: makuvip1 » 19 stycznia 08, 14:51

Chcę wiedzieć czy moja obsada do 54l jest dobra ??Kryjówek bedzie dużo mianowicie mały korzen przy rogu, kokos, a także na środku 3 łupki kamieni więc powstanie z nich jeszcze kilka kryjówek.A mianowicie chcę aby moja obsada wyglądała tak:
10 neonków
harem prętnika karłowatego
parka pilęgniczek ramireza
5 kirysków
2 krewetki red cherry

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości