Przetestuj swoje testy...

Awatar użytkownika
EyeQueue
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1372
Rejestracja: 9 lipca 08, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przetestuj swoje testy...

Postautor: EyeQueue » 17 grudnia 08, 20:13

Domyślam się, że firma Corning produkuje jakieś "vialsy", ale nie każdy korzysta z usług tej samej firmy. Tak więc nazwa "corningi" nie dla wszystkich będzie zrozumiała. Ale to OT. Tak czy inaczej o stronę logistyczną jakoś zadbam.
Pozdrawiam
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Awatar użytkownika
Swordfish
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 2 listopada 08, 20:01
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przetestuj swoje testy...

Postautor: Swordfish » 29 grudnia 08, 22:36

Zakupiłem dzisiaj walizkę JBL na allegro, jutro dzwonię do sprzedawcy, dogaduję szczegóły transakcji, wpłacam kasę oraz oczekuje na przesyłkę :ok:
200 litrów zalane 7.V.2010

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Przetestuj swoje testy...

Postautor: Broker » 30 grudnia 08, 19:47

Ojj przegapiłem troche całą akcje :roll: Oczywiscie zgłaszam z chęcia udział, posiadam jednak obecnie testy, które już w tabelce są tj: Zoolek pH 6,0-8,0 , JBL Gh i Kh, Sera NH3/NH4+, No2, No3 (że już tu dam wstawkę: od jakiegoś miesiąca czasu test na No3 nie wykrywa żadnego stężenia azotanów, oczywiście amoniak/jony amonowe i azotyny też są nie wykrywalne, czyżby bakterie beztlenowe pod piachem?? Przynajmniej ja tak obstawiam, co Ty na to Andrzej?). Jednak w imię nauki (:P), moge zakupić jakiś test, którego nie ma w tabeli ;)
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 08, 19:52 przez Broker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
EyeQueue
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1372
Rejestracja: 9 lipca 08, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przetestuj swoje testy...

Postautor: EyeQueue » 30 grudnia 08, 22:43

Broker jakiś czas temu pisze:gdyby akcja nie odbywała się 400km odemnie :P ehhh...
Nic się, nie bój, jakby przyszło co do czego, to bym Cię namierzył... A znasz jeszcze kogoś z Bydgoszczy?
Po nowym roku sprawdzę, czy odparowanie pod próżnią nie zmieni stężenie jonów amonowych i azotynowych. Jeśli będzie w porządku, wysyłał będę listy z paczuszkami do rozpuszczenia w 1L wody destylowanej. Tak będzie najprościej i najtaniej. Pozostałe komponenty można ważyć bezpośrednio, bo chodzi o większe ilości. W przypadku soli amonowych i azotynów odpowiednią dawkę muszę przygotować przez rozcieńczenie.
Pozdrawiam
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Przetestuj swoje testy...

Postautor: Broker » 30 grudnia 08, 22:57

EyeQueue pisze:A znasz jeszcze kogoś z Bydgoszczy?

Bo sie wkurzeeeee :twisted: ZIELONA GÓRA!! :zly1:
Hehe z Bydgoszczy akwarystów nie znam, z Zielonej niestety też... Prócz sprzedawców ze sklepów zoo ;)
To my czekamy na wyniki i dalszy rozwój całej akcji ;)

Awatar użytkownika
EyeQueue
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1372
Rejestracja: 9 lipca 08, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przetestuj swoje testy...

Postautor: EyeQueue » 30 grudnia 08, 23:03

prawie wkurzony Broker przed chwilą pisze:ZIELONA GÓRA!!

Coś mi się musiało pokiełbasić, wybacz...
Choć gdybyś napisał skąd jesteś jak człowiek, nie byłoby pomyłki :razz:.
Pozdrawiam
PS. To kto, do diaska, jest z Bydgoszczy????
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

dzierzka666
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 10 stycznia 09, 22:42
Lokalizacja: Jawor

Re: Przetestuj swoje testy...

Postautor: dzierzka666 » 11 stycznia 09, 23:57

Posiadam paski JBL 5 w 1, ale one nie mierzą wszystkich podanych w tabelce wartości, no i jeżeli chodzi o te wartości pH, to muszę uprzedzić, ze miałam w szkole trójkę z chemii tylko dzięki ściąganiu :czacha: więc proszę o wyjaśnienia ewentualnie na PW, o co chodzi; BTW mieszkam nieco mniej niż 70km od Wrocławia, ale mam nadzieję, że akcja ruszy szybko, nie żebym ponaglała, ale gdzieś w kwietniu wyjeżdżam za granicę na dłuższy czas...a akcja ciekawa :roll:
Akwarium 54L
gurami złoty x2, zbrojnik lamparci, neon czerwony + Innesa x6, otosek x2

lileopsis, zwartki, nurzaniec, moczarka, ceratopteris, kabomba, żabienice, mech jawajski, anubias, pistie, gałęzatka

160L w budowie

Arbiii
Narybek
Narybek
Posty: 49
Rejestracja: 26 grudnia 08, 19:07
Lokalizacja: Ząbki

Re: Przetestuj swoje testy...

Postautor: Arbiii » 23 stycznia 09, 22:49

Ja posiadam testy:
tropical
- Ph 4,5-9,5
- Gh/Kh
- No2
- 5 in 1
Tetra
- No3
- Nh3/Nh4

Awatar użytkownika
Swordfish
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 2 listopada 08, 20:01
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przetestuj swoje testy...

Postautor: Swordfish » 25 stycznia 09, 15:02

Walizka JBL jest już w moim posiadaniu :ok:
Czy zaczynamy Test Testów :?:
200 litrów zalane 7.V.2010

Awatar użytkownika
EyeQueue
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1372
Rejestracja: 9 lipca 08, 09:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przetestuj swoje testy...

Postautor: EyeQueue » 25 stycznia 09, 15:30

Cóż, Swordfish, w końcu czekaliśmy właśnie na Ciebie...

Co prawda w międzyczasie zrobił się koniec stycznia, ale to nic. Kolejny tydzień mam zawalony robotą (koniec semestru i sesja), a po nim, jeśli zdrowie pozwoli, wynoszę się na wieś. Jeśli uda mi się przed wyjazdem, wyślę listy z próbkami. Potrzebne będzie Wam jakieś naczynie o znanej (dokładnie) objętości, np. 200ml, 0,5L, 1L itp. Potrzebna będzie też woda destylowana, którą trzeba zdobyć samodzielnie w sklepie. Oczywiście potrzebne są też adresy do wysyłki.
Poproszę więc osoby, które wciąż są zainteresowane (spoza Warszawy, oczywiście), o te informacje poprzez PW, wraz z informacją o wielkości naczynia.
Szczegóły analiz podam wkrótce.
Uwaga! Nie podajemy na forum żadnych wyników (tylko PW do mnie!). Dopiero po uzyskaniu kompletu wyników od Was, a także z Warszawy i okolic, umieścimy wszystko tutaj. Chodzi o uniknięcie ewentualnego sugerowania się wynikami innych.
Pozdrawiam
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Przetestuj swoje testy...

Postautor: Tomek83 » 25 stycznia 09, 17:30

Dla pewności, żeby nikogo nie korciło temat zamykam. Andrzeju jak będziesz chciał coś dodać albo umieścić gotowe wyniki poproś któregoś z Moderatorów o otwarcie.

Awatar użytkownika
Swordfish
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 2 listopada 08, 20:01
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przetestuj swoje testy...

Postautor: Swordfish » 31 stycznia 09, 15:27

EyeQueue pisze:Jeśli ktoś ma kontakt z producentami, może potraktują to jako formę promocji i sami dostarczą testy do badań (szczerze wątpię, ale co szkodzi spróbować).


Mam kontakt z Panami ze sklepu:

http://www.zoologiczny.sklep.pl/

Tam też kupowałem swoje testy JBL. Panowie napisali mi maila z prośbą o napisanie komentarza na temat testów. Odpisałem im, że oczywiście wystawie komentarz ale po naszym Teście Testów. Na to Panowie odpisali mi coś takiego:

"...dziękuję za odpowiedź. Oczywiście taka opinia będzie po stokroć bardziej wartościowa. Przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Nie wiem dokładnie, w jaki sposób działa Wasza społeczność na forum, ale może udało by się połączyć "przyjemne z pożytecznym" czyli my dajemy coś do testów za darmo, a w zamian możemy wykorzystać wynik testu u nas na stronie produktu no i oczywiście gdzieś na forum też możnaby wspomnieć, kto udostępnił rzeczy do testów.

Oczywiście trzeba by wszystko dokładnie przedyskutować i uzgodnić szczegółowo formę. Co Pan na to?"

Więc ja się pytam co my na to, a dokładniej co na to nasz Pan Kierownik EyeQueue :?:
200 litrów zalane 7.V.2010

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przetestuj swoje testy...

Postautor: Jaro69 » 31 stycznia 09, 18:05

Z powodu wyjazdu urlopowego, wątek będzie kontynuowany za 2 tygodnie, o czym właśnie poinformował mnie EyeQueue jednocześnie z prośbą o zamieszczenie takiej notatki.

Miłego wypoczynku Andrzeju. Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości