[15,75] Moje pierwsze akwarium

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [15,75] Moje pierwsze akwarium

Postautor: Broker » 15 lutego 09, 12:58

Gdy widzę coś takiego:
Oddaj sadysto te biedne rybki.

Bohdan pisze:O Jezu....
Może jeszcze włożysz tam Gurami...!?
kreciasty napisał/a:
Bardzo mile widziane twórcze komentarze


Tak? To: osama napisał/a:
Oddaj sadysto te biedne rybki.


x2

x3

Jak dla mnie akwarium śmiech na sali... musisz dużo popracować nad kompozycją ;P
I muszę przyznać racje Osamie

te ryby tam się strasznie męczą ;p powinieneś znaczą część oddać do sklepu lub osobą z fajnymi akwariami.

to mnie cos trafia... Już nie mówiąc o tym, że jest to powielanie tego samego i po prostu śmierdzący spam, bo tu nic merytorycznego w tym nie ma, tylko chamski przytyk i unoszenie się. Tylko nie brońcie się tu tekstami w stylu "mamy dość pisać po raz n-ty to samo". Skoro Ci się nie chce, to nie pisz - proste. To nie jest żaden wyścig licznika, zostawcie odpowiedź kompetentnej osobie, jak Francuz. Zanim pojawiła się jego odpowiedź (jedyna elegancka tutaj), pojawiło się 8 postów praktycznie :cons: , bo oprócz zwrócenia (w nie za ciekawy sposób) uwagi na nie właściwy rozmiar zbiornika dla obsady, reszta to z deczka chamskie pierdoły (sadysto? tragedia...).
Pozdrawiam wszystkich miłośników rybek i przepraszam za mały OT....

kreciasty, jeżeli chcesz zatrzymać całą obsadę jaka teraz masz, musisz zaopatrzyć się w większy zbiornik, dobra była by już 112, albowiem mieczyki to całkiem spore ryby, żyjące stadnie, oraz bardzo ruchliwe i potrzebujące trochę miejsca do pływania. Pamiętaj, że zalany nowy zbiornik musi dojrzewać z włączonym sprzętem gdzieś z 3 tygodnie. Po takim czasie, bakterie nitrifikacyjne powinny już poradzić sobie z azotynami, a na pewno z amoniakiem Wystrój to sprawa gustu, jakąś koncepcje podał już Francuz, możesz zrobić takie coś, tylko w wersji maxi, albo coś zupełnie innego. Proponuje tez zaopatrzyć się w podstawowe testy do badania parametrów wody (pH, GH, KH, NH3, NO2, NO3). Informuj nas na bieżąco ;)

Alan, sorry, ale czymże jest Twój post jak nie OT, tyle że dłuższy?
Zwróć uwagę na treść u siebie i może jaki to dział.

Tak, może założę temat, na temat czyjejś obsady.... W ogóle to chyba jakas nowa zasada, bo kiedyś normalnym było, zwracanie uwagi i pomoc w prowadzeniu akwarium (czyli obsada, sprzet, wystrój itd.) w tematach pokazujacych zbiorniki. To nie jest dział, w którym ocenia i pomaga się tylko w wyglądzie akwarium...
A post może i jest OT (pierwsza część), ale PW nie bede rozsyłał...

Jaro69 pisze:Alan, Twój post niewiele się różni od wcześniejszych i jest również OT.

A to już jest przesada, nie ujednolicaj mnie z "tym czymś" z pierwszej strony. Pozatym z edytowałes mój post i napisałeś dodatkowy, nie wiem po co, to też jest spam...

Jak zdążyłeś zapewne zauważyć od pewnego czasu pełnię tu pewną funkcję, a to że napisałem post pod spodem o zakończeniu tej dyskusji OT wydaje mi się normalną rzeczą. Twoja rozszerzona wypowiedź na temat obsady jest tak samo OT jak pozostałe inne. Jaro69
Ostatnio zmieniony 15 lutego 09, 17:35 przez Broker, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: [15,75] Moje pierwsze akwarium

Postautor: Jaro69 » 15 lutego 09, 13:15

Dość już :offtopic:

Jeszcze jeden post odnośnie obsady i wątek zostanie zamknięty.
Alan, Twój post niewiele się różni od wcześniejszych i jest również OT.

Awatar użytkownika
kreciasty
Ryba
Ryba
Posty: 123
Rejestracja: 29 stycznia 09, 22:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: [15,75] Moje pierwsze akwarium

Postautor: kreciasty » 19 lutego 09, 22:11

Dzięki za rady. na ich podstawie wyszło rybkom na lepsze otóż:
w niedzielę 15 lutego dokupiłem roślin (mech jawajski, jakiś inny mech na kamieniu, trawkę i coś dziwnego rozłożystego - mam nadzieję że mi pomożecie w identyfikacji. zdjęcia w linku:
to ta trawka: Obrazek

a to TO COŚ w czym ponoć gupiki się dobrze czują: Obrazek


Ale w między czasie zmieniłem następujące rzeczy:
usunąłem sztuczne kolorowe kamyczki z dna(prawie wszystkie wyłowiłem :? )
jak wspomniałem mam 2 zbiorniki - 15,75L i 13,6L. do mniejszego przeniosłem gupiki a w większym została reszta. Brzankę sumatrzańską złotą która miałem w małym akwarium oddałem, a raczej zamieniłem na samiczkę gupika.
dodałem roślinki - choć nie bardzo mam pomysł jak to zaaranżować i brakuje mi troszkę żwirku na dno

A oto plan na najbliższą przyszłość:
a) jak najszybciej pojechać do żwirowni po podłoże (mam dziadka który mieszka koło żwirowni w mietkowie :D)
b) już zaplanowałem z ojcem zakup akwarium ok.100L więc rybkom nie będzie ciasno.
c) nie planuje zwiększenia obsady jakościowo, ale ilościowo to chyba się gupiki rozmnożą bo jedna jest pękata i chyba "w ciąży"
d) w nowym akwarium (tym 100L) planuje założyć filtr kaskadowy bo ponoć jest tańszy. Jeszcze nie wiem, ale napewno będzie tam spooooro roslin, bo podoba mi się zajęcie podwodnego ogrodnika. nie znam się jeszcze na roślinach, ale czytam forum codziennie po kilkadziesiąt minut, czasem po 2h i oglądam dużo zdjęć, bazę roślin przejżałem z cztery razy, więc szybko staram się nadrobić zaległości.
e) jak wspomniałem mam glonojada, ale ciągle siedzi w sztucznym plastikowym "kamyku" dlatego postanowiłem mu sprezentować norę z kokosa, a docelowo (w dużym akwarium) glinianą rurkę - bo ponoć One to lubią. Może wtedy dokupię mu towarzyszkę.
f) i na koniec najważniejsze: jadąc do dziadka mam plan nie tylko zajrzeć do żwirowni, ale też z sadu dziadka wykopać jakieś ładne korzonki i spreparować do akwariów. potrzebuje jakieś 2-4 małe korzonki (bardzo małe) do tych akwariów ~15L i ze 2 większe do planowanego 100L
obiecuje zdawać raport z walk na froncie o polepszenie bytu moich rybek.
Ostatnio zmieniony 19 lutego 09, 23:03 przez kreciasty, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [15,75] Moje pierwsze akwarium

Postautor: Broker » 19 lutego 09, 22:55

I tak trzymaj!! :ok:
Bym Ci dał kopa na "powodzenia", ale odległośc nie pozwala :P

Awatar użytkownika
Francuz
Ryba
Ryba
Posty: 495
Rejestracja: 30 października 08, 19:57
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: [15,75] Moje pierwsze akwarium

Postautor: Francuz » 19 lutego 09, 22:57

Przeczytaj o dojrzewaniu akwa.
Korzonki se daruj muszą leżeć min rok zanim je zaczniesz preparować na allegro się szybciej doczekasz.
hmm ogrodnik powiadasz to ja bym Ci proponował dać jakiś czarny żwirek z zoo (np bazalt ale to jeszcze do dyskusji) bo na zwykłym pyle ciężko Ci będzie zrobić baniak roślinny(choć jest to możliwe ale taki pył sprawdza się w akwach BW malawi/tanganika).
Nie kupuj akwa profilowanego.
Pozdrawiam.
54 l WW
parka pielęgniczek ramireza
10 neon czarny
4 kirysek panda

Awatar użytkownika
kreciasty
Ryba
Ryba
Posty: 123
Rejestracja: 29 stycznia 09, 22:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: [15,75] Moje pierwsze akwarium

Postautor: kreciasty » 19 lutego 09, 22:58

dzięki :grin:

a zapomniałbym:
zrobiłem oświetlenie mieszane bo ponoć jest lepsze niz jeden rodzaj światła.
teraz mam halogen (jAK wcześniej) który pełni również funkcję grzałki (podgrzewa o 3 st.) ale dałem też świetlówkę i widzę że chyba jest lepiej rybkom.

Awatar użytkownika
Francuz
Ryba
Ryba
Posty: 495
Rejestracja: 30 października 08, 19:57
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: [15,75] Moje pierwsze akwarium

Postautor: Francuz » 19 lutego 09, 23:05

To ty już masz te 100l czy dalej mówisz o tych 15l?
54 l WW
parka pielęgniczek ramireza
10 neon czarny
4 kirysek panda

Awatar użytkownika
kreciasty
Ryba
Ryba
Posty: 123
Rejestracja: 29 stycznia 09, 22:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: [15,75] Moje pierwsze akwarium

Postautor: kreciasty » 19 lutego 09, 23:12

Francuz pisze:Przeczytaj o dojrzewaniu akwa.
Korzonki se daruj muszą leżeć min rok zanim je zaczniesz preparować na allegro się szybciej doczekasz.
hmm ogrodnik powiadasz to ja bym Ci proponował dać jakiś czarny żwirek z zoo (np bazalt ale to jeszcze do dyskusji) bo na zwykłym pyle ciężko Ci będzie zrobić baniak roślinny(choć jest to możliwe ale taki pył sprawdza się w akwach BW malawi/tanganika).
Nie kupuj akwa profilowanego.
Pozdrawiam.


zatem tak: o dojrzewaniu na razie czytam, nie chce się porywać z motyką na słońce, tym razem poczytam najpierw co i jak i dopiero zajmę się tym profesjonalnie.
korzonki to bym chciał spreparować sam, więc pokombinuje, ale na początek może jakiś kupię, a tamte będą leżakować pare miesięcy.
czarny żwirek mnie kusi, ale nie wiem czy nie ma ostrych krawędzi taki bazalt bo moje kiryski sobie pocharatałyby wtedy dziubki, a tego nie chcę ani ja ani one. Planuje dać w tym dużym akwa (100L jakoś) troszkę ziemi ogrodniczej, na to żwirku, czytałem co i jak i myślę że to może być to.
i teraz przepraszam za pełne laictwo - co to jest akwarium BW? bo malawi i tanganika to wiem - chodzi o te akwaria z ekosystemem z jak w tych jeziorach. Ale ja na skrótach na tym forum jeszcze się nie znam. przepraszam naprawdę bo głupio mi o to pytać, ale kogo jak nei Was mogę bez żenady pytać??? :?:
a co do akwa profilowanego to ja nie jestem chętny na takowe - zdecydowanie wolę normalne - nie wiem czemu - ale tak jest i już.

PS. narazie rozrysowałem na kartce plan mojego akwa 100L (tym razem planuje, a nie robię na hurra! ) więc jak tylko go przerysuje do wersji cyfrowej to prześlę jako zdjęcie i poczekam na Wasze opinię, doradzicie coś prawda??
z góry dzięki

[ Dodano: 19 Luty 09, 23:17 ]
narazie mam wciąż 15 i 14 litrów, ale najpóźniej za miesiąc planuje 100L kupić i urządzić, potem dojrzeje ze 3 tygodnie, więc za około 1,5 m-ca będzie gotowe.

Awatar użytkownika
Francuz
Ryba
Ryba
Posty: 495
Rejestracja: 30 października 08, 19:57
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: [15,75] Moje pierwsze akwarium

Postautor: Francuz » 19 lutego 09, 23:22

kreciasty pisze:czarny żwirek mnie kusi, ale nie wiem czy nie ma ostrych krawędzi taki bazalt bo moje kiryski sobie pocharatałyby wtedy dziubki, a tego nie chcę ani ja ani one.
dlatego napisałem do dyskusji, ale jest tego mnóstwo w zoolach z łagodnymi krawędziami ;-) .
BW oznacza Black water wody o kolorze herbatki, duuuużo korzeni, lisci dębu, prawie bez roślin. Piękny klimacik dla apisto.
Wiesz nie wiem czy ta trawka Ci nie zgnije kiedyś miałem podobną to potrzebuje ona błotka i nie może być w pełni zanurzona. Przez pewien czas rośnie normalnie, ale potem gnije. W naturze przez porę suchą jest nad wodą, a podczas pory suchej pod wodą.(ale nie jestem pewien na 100% czy to ta trawka.)
Pozdrawiam i aby tak dalej.

P.S niech Ci nie będzie głupio kto pyta nie błądzi. Tak zaczyna się kariera na forum najpier pytasz potem odpowiadasz:D.
54 l WW
parka pielęgniczek ramireza
10 neon czarny
4 kirysek panda

Awatar użytkownika
rynio
Ryba
Ryba
Posty: 309
Rejestracja: 11 maja 07, 15:27
Lokalizacja: Nowy Dwor mazowiecki

Re: [15,75] Moje pierwsze akwarium

Postautor: rynio » 21 lutego 09, 21:18

Francuz pisze:(ale nie jestem pewien na 100% czy to ta trawka.)

A ja jestem

polobis
Ryba
Ryba
Posty: 153
Rejestracja: 29 kwietnia 07, 12:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: [15,75] Moje pierwsze akwarium

Postautor: polobis » 24 lutego 09, 15:10

To pierwsze to ophiopogon, drugie paprotnica wąskolistna (drobnolistna). Pierwsze ci zgnije pod wodą, drugie potrafi zarosnąć 200 litrowy baniak, doskonała roślina na start, może pływać i pochłaniać azotany kilogramami. Na tym forum w dziale rośliny jest świetny temat o roślinach ziemnych sprzedawanych jako wodne. Popatrz tam najpierw, zanim dasz 5-10 zł za zielsko, które nie dość, że zgnije, to jeszcze może zatruć ryby (przykładem jest tu difenbafia).
300l, 250l, 25l

Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając...

Awatar użytkownika
jaszczurka
Ryba
Ryba
Posty: 199
Rejestracja: 10 grudnia 08, 17:58
Lokalizacja: wrocław

Re: [15,75] Moje pierwsze akwarium

Postautor: jaszczurka » 24 lutego 09, 15:39

Jeżeli chciałbyś kupić bazalt to bardzo tanio WROCŁAW UL PARAFIALNA 21 (RÓG UL. GROTA ROWECKIEGO) ok 0,80 za kg.
Na Forum nie piszemy wielkimi literami, ponadto takie informacje proszę podawać za pośrednictwem PW, do tego ono służy, a nie forum publiczne. Tomek83

[ Dodano: 24 Luty 09, 14:37 ]
Przepraszam. Chciałam pomóc.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 09, 15:40 przez jaszczurka, łącznie zmieniany 1 raz.
200L
haremik zbrojnika
ławica neonków
kilka kirysków
5xAmano
brygada dzikusków(Neocaridina heteropoda)
kilka RC
ampularie
helenki

Piszę poprawnie po polsku a przynajmniej się staram;)

Awatar użytkownika
kreciasty
Ryba
Ryba
Posty: 123
Rejestracja: 29 stycznia 09, 22:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: [15,75] Moje pierwsze akwarium

Postautor: kreciasty » 24 lutego 09, 20:57

O, wielkie dzięki :dzieki:

przejadę sie tam. bo w żwirowni maja głównie jasne kamyki... ;/

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości