[126] moje akwa

Awatar użytkownika
qwertyy
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 19 lipca 09, 10:38
Lokalizacja: Nysa

[126] moje akwa

Postautor: qwertyy » 20 lipca 09, 16:35

Witam. Oto moje skromne akwa. Zostało zalane 3 tygodnie temu.

Akwarium: proste 126 litrów (80x45x35)
Oświetlenie: 2x18W aquarelle + biolux 965 i 1x8W power-glo
Filtracja: filtr wewnętrzny aquaszut senior 700l/h oraz kaskada aquaszut 450l/h
Ogrzewanie: grzałka elite 100W
Podłoże: piasek kwarcowy
Dekoracje: 2xkorzeń, kamienie rzeczne, tło- czarny brystol
Nawożenie: ferro-activ, aquaplant, bimbrownia, podmiana wody co 10 dni ok 20 litrów
Flora: ludwigia repens, egeria densa, anubias barteri, echinodorus: horemanii, amazonicus, blecheri i coś tam jeszce.
Fauna: Hemichromis lifalili (1+1), Ancistrus multispinis (1+1), 4xCrossocheilus siamensis
Parametrów wody nie mierzę, temperatura 25-27*C. Czerwieniaki składają ikre co 1,5 tyg lecz są młode i za każdym razem ją zjadają grrr... Korzonek jest uparty i nie chce zatonąć dlatego jest na nim kamień, również nie jest zakryty filtr bo nie mam pomysłu jak to zrobić. Słaba jakoś zdjęć bo marny ze mnie fotograf.
Fotki:


Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
125 litrów:
2xHemichromis lifalili
2xAncistrus multispinis
4xCrossocheilus siamensis

Awatar użytkownika
marian9669
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 706
Rejestracja: 12 listopada 08, 13:57
Lokalizacja: Katowice

Re: [126] moje akwa

Postautor: marian9669 » 20 lipca 09, 16:40

ładnie. Może aniubasa przenieś bardziej na prawą stronę, to trochę przysłoni filtr.
"Cogito ergo sum" :D

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: [126] moje akwa

Postautor: Jaro69 » 20 lipca 09, 16:50

qwertyy pisze:Zostało zalane 3 tygodnie temu.

Dziś jest 20.07, kiedy zatem zostały wpuszczone ryby, bo na zdjęciach widzę datę 12.06? :?

qwertyy pisze:Fauna: Hemichromis lifalili (1+1), Ancistrus multispinis (1+1), 4xCrossocheilus siamensis

Jak na taki litraż to przesada z kosiarkami, chyba że w przyszłości masz zamiar je komuś oddać.

Co prawda to rzecz gustu, ale dekoracja zbiornika jak dla tego gatunku ryb, myslę tu o głównych mieszkańcach, trochę nie pasuje, ale jak wspomniałem to rzecz gustu.

Filtr do zasłonięcia.

Ogólnie zbiornik oceniam na taki sobie.

Awatar użytkownika
sajki
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 1 stycznia 09, 11:28
Lokalizacja: Elbląg

Re: [126] moje akwa

Postautor: sajki » 20 lipca 09, 16:54

Ja do powyższych uwag dodam, że zbiornik dla mnie wygląda bardziej na 50 litrów, niż 126. Nie patrząc oczywiście na wielkość ryb.

Awatar użytkownika
qwertyy
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 19 lipca 09, 10:38
Lokalizacja: Nysa

Re: [126] moje akwa

Postautor: qwertyy » 20 lipca 09, 17:01

Pierwsze zdjęcia były robione dziś, widocznie w aparacie jest ustawiona zła data, pozostałe 3 robiłem telefonem. Co do kosiarek to mieszkają w akwa od dziś, mam problem z glonami, zaciemnienie niewiele pomogło. Rzecz jasna podrosną - oddam. Z gustami się nie dyskutuje więc pomińmy to :-)Co do dekroacji to nie wiem o który gatunek ci chodzi, zgadnę: kosiarki? Zbiornik ma dokładnie 126 litrów, został sklejony przez mojego znajomego więc ma dziwne wymiary, co sprawia złudne wrażenie. Przyczyną może być również to że w akwa są spore żabienice. Pozdrawiam.
125 litrów:
2xHemichromis lifalili
2xAncistrus multispinis
4xCrossocheilus siamensis

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: [126] moje akwa

Postautor: Jaro69 » 20 lipca 09, 17:22

qwertyy pisze:Co do dekroacji to nie wiem o który gatunek ci chodzi, zgadnę: kosiarki?

Kosiarki nie są akurat dekoracją, chyba że włożyłbyś do zbiornika kosiarkę do trawy. ;)
Chodzi mi konkretnie o całą aranżację, jak dla Hemichromis lifalili wg mnie jest ona całkiem nie na miejscu. Dałbym tu jedynie motywy skalne i korzenie, z licznymi kryjówkami, jest to coś, w czym gatunek tych ryb się lubuje. Do tych dekoracji ewentualnie można przymocować jakieś anubiasy. To i tak dziwne, że jeszcze do tej pory rośliny nie zostały wykopane, prędzej czy później tak się jednak stanie.

qwertyy pisze:Pierwsze zdjęcia były robione dziś, widocznie w aparacie jest ustawiona zła data

Ale kiedy te ryby zdążyły złożyć ikrę, bo z tego co podajesz:
qwertyy pisze:Czerwieniaki składają ikre co 1,5 tyg lecz są młode i za każdym razem ją zjadają grrr...

Czyli jak się domyślam minimum 2 razy już złożyły, zatem kiedy udało się im to zrobić, skoro zbiornik został zalany 3 tygodnie temu?

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie:
kiedy zatem zostały wpuszczone ryby

Awatar użytkownika
qwertyy
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 19 lipca 09, 10:38
Lokalizacja: Nysa

Re: [126] moje akwa

Postautor: qwertyy » 20 lipca 09, 17:46

Zgadzam się, że to trochę nie ten klimat. Oczywiście rybki mają ułożone 2 groty z kamieni, jedną wiekszą koło filtra gdzie składają ikrę na dużym kamieniu, drugą z lewej strony akwa. Wiem że to mało ,ale musiałem pogodzić to że zostało mi dużo roślin po poprzedniej obsadzie (gupiki, mieczyki) szkoda było mi się pozbywać żabienic, a czerwieniaki jak narazie czują się dobrze. Owszem wykopują, wykopują, ale tylko mniej ukorzenione roślinki. Większe są obłożone kamykami i zasypane piaskiem. Akwarium zostało zalane yyy chyba 25.06 a ryby wpuszczone 29 - wiem, wiem że sporo za wcześnie. Dokładnie w ten sam dzień co wpuściłem ryby (rano) wieczorem już była ikra na kamieniu. Następnie po raz drugi złożyły ją 9.07 i 18.07, za każdym razem po upłynięciu ok 20-28h zjadały ją. Napisałem już temat z prośbą o pomoc i wygląda na to że to normalne przy pierwszych tarłach. Co do kosiarek to zakupiłem je dziś po to aby pozbyły się glonów. Chcę mieć w akwa tylko czerwieniaki i moje zbrojniki które mam już baardzo długo.
125 litrów:
2xHemichromis lifalili
2xAncistrus multispinis
4xCrossocheilus siamensis

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [126] moje akwa

Postautor: Broker » 20 lipca 09, 19:18

qwertyy pisze:Akwarium zostało zalane yyy chyba 25.06 a ryby wpuszczone 29 - wiem, wiem że sporo za wcześnie.

??? I po co tak wcześnie i po co?
Dobrze, że ryby dały rade... Był to całkowicie świeżak, czy miałeś coś, z jakiegoś dojrzałego akwarium (np. wkład do filtra itd.)?
Swoją drogą piękne te lifalilki - urzekły mnie one już dawno temu, gdy zobaczyłem stare akwarium jednego z userów i tego forum - Marcina Afrykomaniaka :P Nigdy ich na żywo nie widziałem. Gdzie je nabyłeś, jeśli można?

Awatar użytkownika
qwertyy
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 19 lipca 09, 10:38
Lokalizacja: Nysa

Re: [126] moje akwa

Postautor: qwertyy » 20 lipca 09, 19:27

Tak, tak miałem dwie gąbki z filtra kaskady i wewnętrznego. Umyłem tylko filtr a gąbki zostawiłem, dolałem również ok 18 litrów dojrzałej wody po wcześniejszych mieszkańcach. Tak ogólnie to jest moje 1 zetknięcie z pielęgnicami. Naczytałem się dużo o tych rybach i szczerze mówiąc wiele rzeczy ( a w szczególności zachowanie w stodunku do innych ryb ) jest nie prawdą, przynajmniej w moim przypadku. Z resztą długo by tu pisać o tych rybkach... :-) Kupiłem je u nas w sklepie zoologicznym, z początku trochę marnie wyglądały. Szczególnie samiczka, siedziała 2 dni pod filtrem bez kolorów. W zoologu trzymano ją z wiekszymi rybami i była poobgryzana. Teraz ma się świetnie, czasami jest tak czerwona że nie widać seledynowych łuseczek :mrgreen:
125 litrów:
2xHemichromis lifalili
2xAncistrus multispinis
4xCrossocheilus siamensis

Aquos
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 31 lipca 08, 15:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: [126] moje akwa

Postautor: Aquos » 30 lipca 09, 14:37

Wg mojej skromnej opinii akwarium jest OK. Mam małe pytanie czy odmulasz dno? Masz dosyć czysty piasek.

sith114
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 26 lipca 09, 20:54

Re: [126] moje akwa

Postautor: sith114 » 30 lipca 09, 15:28

W twoim akwa podoba mi się kontrast między rybami a roślinami , co do zasłonięcia filtra posadź jakąś szybko rosnąca drobnolistną roślinę , może zobacz w moim temacie jak posadziłem roślinę by zasłoniła filtr , a po za tym z lewej strony masz gąszcz roślin natomiast z prawej pusto na 2 planie :smile:
Pozdrawiam
Sith114
Ogólne 75l!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości