Akwa HAITAUERA

woochack
Narybek
Narybek
Posty: 91
Rejestracja: 16 listopada 07, 18:45
Lokalizacja: W-wa

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: woochack » 25 listopada 07, 14:35

Jak tak patrzę na cały ten temat to mnie taka zazdrość bierze... :twisted: :mrgreen: (akwa rozwija się extra) i niecierpliwość... ale u mnie tydzień jeszcze i będzie stało wymarzone akwarium

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Broker » 25 listopada 07, 15:31

Mógł byś porobic zbliżenia akwa, zwłaszcza górnej części?? Pomysł ciekawy, dobrze się sprawdza?? ;)

Awatar użytkownika
Haitauer
Ryba
Ryba
Posty: 129
Rejestracja: 25 czerwca 06, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Haitauer » 25 listopada 07, 15:56

Mówisz i masz!
Obrazek

nawet krab po lewej stronie się złapał ;)

Wiesz.. sprawdza się dobrze jeśli chodzi o kraba i mech- rośnie jak szalony, natomiast reszta roslin- te, które rosłyby na dnie nie ma dostępu do światła, a co za tym idzie ginie... Niestety- coś za coś :) Musze jeszcze tylko zasłonić korzeniami ten filtr na środku...

A tutaj krab :)
Obrazek
www.krabownia.pl - Serwis poświęcony hodowli krabów, spora galeria i forum. Zapraszam gorąco!

www.hortusogrody.pl - usługi ogrodnicze Łódź.

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Broker » 25 listopada 07, 17:11

Noo bardzo ciekawe :D Krabik ma tam kawałeczek suchego lądu ( korzen ) i płycizne - nie myslisz nad dosypaniem żwiru aby stworzyć mu w miare suchy kawałek lądu ze żwirku??

Awatar użytkownika
Haitauer
Ryba
Ryba
Posty: 129
Rejestracja: 25 czerwca 06, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Haitauer » 25 listopada 07, 17:16

Czasem przegarnie sobie żwir na górze i robi z niego wysepkę. Ale im ja bardziej staram się mu ją zrobić, tym bardziej jemu się to nie podoba i rozgarnia ją. Nie podoba mu się do tego stopnia, że kiedyś nawet wyciągnął spod żwiru kamień... Jak chce być wyschnąć, to wychodzi na korzeń, co się niezwykle rzadko zdarza.
www.krabownia.pl - Serwis poświęcony hodowli krabów, spora galeria i forum. Zapraszam gorąco!

www.hortusogrody.pl - usługi ogrodnicze Łódź.

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Broker » 25 listopada 07, 20:14

:D Zastanawiam się nad hodowlą kraba ( ale pierw raczej bedzie jakis ptasznik :P ). Fajnie, ze mchu zabardzo nie rusza - można jakoś urozmaicic akwaterrarium. Jak duzy ma karapaks?? Wiesz jak to płeć?? Dodajesz soli do akwarium?? Jeżeli tak, to na kiryski ona za dobrze nie wpływa, podobnie na zb. niebieskie, ale one to lepiej znoszą ;)

Awatar użytkownika
Haitauer
Ryba
Ryba
Posty: 129
Rejestracja: 25 czerwca 06, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Haitauer » 25 listopada 07, 20:29

Szerokość karapaksu przy zakupie 4,5 cm. W tej chwili około 7 cm.
Całe życie Alberta u mnie na forum z podpisu

Płeć samiec- wąski odwłok o tym świadczy. Jeśli chodzi o sól, to sypę jej naprawde niewiele. 5 gram na 100 litrów wody, czyli około 1/10 dawki na słoną wodę. Przy podmianach daję jeszcze mniej. A wody jest koło 80 litrów.

[ Dodano: 2007-12-03, 19:28 ]
Chciałem zapytać o jedną rzecz:
Ostatnio włożyłem do akwa korzeń klonowy (moczony w solance, myty bieżącą wodą) i zobaczyłem, że pojawiła się na nim taka jakby mgiełka.. FOTO:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/92e ... f72c8.html

Co to moze być ?

I jeszcze jedno:
czy to jest krewetka Caridina cf. Babaulti?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/807 ... 293f1.html

Dzieki za odpowiedzi :)
Poczytałem trochę o krewetkach i stwierdziłem, że te się nadadzą ;) Mam ich 6 sztuk.
www.krabownia.pl - Serwis poświęcony hodowli krabów, spora galeria i forum. Zapraszam gorąco!

www.hortusogrody.pl - usługi ogrodnicze Łódź.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Tomek83 » 3 grudnia 07, 19:59

Co do korzenia to jest to zapewne taka jakby pleśń, często spotykana na korzeniach nowo włożonych do akwarium. Pisałem już gdzieś o tym, możesz poszukać ale jest to normalne. A jeśli chodzi o krewetkę to nie mogę potwierdzić ze względu na jakość zdjęcia, która nie ułatwia zadania...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: tetra » 6 grudnia 07, 20:53

Zgadzam się z Tomkiem, to pleśń. Pojawiła się na tym korzeniu chyba z powodu tego, że nie obrałeś go całkowicie z kory, która w naturalnych warunkach (np. powalone drzewo w rzece, jeziorze) ulega powolnemu rozkładowi, a w akwarium pleśnieje i zanieczyszcza wodę.
Co do krewetek to najlepiej zrób im wyraźne zdjęcie (np. przy jedzeniu, są raczej spokojnie i mało się ruszają bo są zajęte), wtedy będzie można dokładnie określić gatunek. Najlepiej żeby było to zdjęcie samca i samicy. Jeśli jednak nie możesz im dobrego zdjęcia zrobić to na www.akwaria.pl/krewetki (to nie jest kryptoreklama) jest ich opis (po lewej jest menu).
Tak przy okazji- masz pięknego kraba ;-)

Awatar użytkownika
Haitauer
Ryba
Ryba
Posty: 129
Rejestracja: 25 czerwca 06, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Haitauer » 6 grudnia 07, 23:07

Korzeń już wyjąłem z akwa- faktycznie zaczął pleśnieć i pleśń wchodziła już na szyby :| FAKT- nie obrałem go WCALE z kory, bo.. nie doczytałem nigdzie, że tak należy postąpić :( Źle szukałem?
Bez korzenia też nie jest źle- położyłem drugi filtr na dnie tak, że też go nie widać.

Krwetki są jeszcze chyba za młode na robienie jakichkolwiek wyraźnych zdjęć. Dodam jak tylko będą ładniejsze ;)

I dziękuję za komplement!
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2008-01-04, 12:02 ]
Mam problem. Otóż od pewnego czasu (mniej więcej 1,5 tygodnia) mój krab przestał jeść (ale nie o tym), a na wodzie pojawiła się biała pianka. I nie wiem czym jest to spowodowane. Przerybienie? Nie... Dodam, że rozmnaża się krewetka, więc chyba nie jest tak źle?
PH 7 innych testów nie mam i nigdy nie robiłem.
Niektóre świderki weszły na szyby, co bardzo rzadko się zdarzało- czy to przypadkiem nie są ich jaja? W ślimakach totalnie się nie orientuję.

Ryby zachowują się normalnie, młode gupiki są żwawe, jedzą... To samo ze zbrojnikami i kirysami. Nie wiem co jest przyczyną dziwnego zachowania kraba (które mnie niepokoi) i świderków.

temperatura w granicach 23-26 stopni.
Ostatnia podmiana tydzień temu, dzisiaj kolejna. Podmieniam około 18 litrów (ilość wody w akwa to ok. 80-90 l.)
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
www.krabownia.pl - Serwis poświęcony hodowli krabów, spora galeria i forum. Zapraszam gorąco!

www.hortusogrody.pl - usługi ogrodnicze Łódź.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Tomek83 » 4 stycznia 08, 20:16

Na krabach się nie znam, więc się nie wypowiem. Co do ślimaków, gdy podchodzą do powierzchni wody to znaczy, że wzrósł poziom związków azotowych, szkodliwych dla mieszkańców akwarium. Bąbelki na powierzchni to może być kożuch białkowy.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Haitauer
Ryba
Ryba
Posty: 129
Rejestracja: 25 czerwca 06, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Haitauer » 4 stycznia 08, 21:00

Dziękuję za odpowiedź!
Ślimaki już zeszły na dno. Piana, która jest to nie jest typowy korzuch. Jest ona tylko na granicy wody i szkła i to też tylko w kilku miejscach po kilka cm.
Zauważyłem, że druga krewetka ma jajeczka (w akwa mam tylko 3 samiczki i 2 samce, więc jest to 2/3 :) )

Czy nadmiar związków azotowych może miec związek z tym, że gupiki rozmnożyły się i młode produkują dużo "syfu" ? Jeśli tak, to najzwyczajniej odłowię stare gupiki, a zostawię tylko młode, żeby sobie wolniutko rosły. Dotąd było ok, więc... Coś musiało się stać. Ostatnio podmieniłem mniej wody niż zwykle -około 10%.

[ Dodano: 2008-01-04, 21:01 ]
Dziękuję za odpowiedź!
Ślimaki już zeszły na dno. Piana, która jest to nie jest typowy korzuch. Jest ona tylko na granicy wody i szkła i to też tylko w kilku miejscach po kilka cm.
Zauważyłem, że druga krewetka ma jajeczka (w akwa mam tylko 3 samiczki i 2 samce, więc jest to 2/3 :) )

Czy nadmiar związków azotowych może miec związek z tym, że gupiki rozmnożyły się i młode produkują dużo "syfu" ? Jeśli tak, to najzwyczajniej odłowię stare gupiki, a zostawię tylko młode, żeby sobie wolniutko rosły. Dotąd było ok, więc... Coś musiało się stać. Ostatnio podmieniłem mniej wody niż zwykle -około 10%.
www.krabownia.pl - Serwis poświęcony hodowli krabów, spora galeria i forum. Zapraszam gorąco!

www.hortusogrody.pl - usługi ogrodnicze Łódź.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Tomek83 » 4 stycznia 08, 21:02

Na pewno to, iż przybyło ryb spowodowało wzrost poziomu związków azotowych. Podmiana wody i redukcja obsady powinny pomóc.

Awatar użytkownika
Kamil 17
Ryba
Ryba
Posty: 258
Rejestracja: 7 listopada 07, 15:55
Lokalizacja: Wręczyca

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Kamil 17 » 5 stycznia 08, 18:01

Skoro ślimaki podchodzą do powierzcni przy skokach azotów w wodzie to to że schodzą na dnot to znak że z azotami jest ż okej czy nie?
Request is simple, he needs something that prompt his inspiration ;)

Tłumaczenie z j. ang. na j. pol.

Prośba jest prosta, on potrzebuje czego ś co pobudzi jego natchnienie ;)

misio
Ryba
Ryba
Posty: 254
Rejestracja: 25 stycznia 08, 19:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: misio » 26 stycznia 08, 11:21

Akwa jak najbardziej na plus a jak udało ci się utrzymać taki czysty biały żwirek ??

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości