Towarzyskie 240L by maciej_ostrów

maciej_ostrow
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 26 stycznia 06, 11:51
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Towarzyskie 240L by maciej_ostrów

Postautor: maciej_ostrow » 18 lutego 07, 12:39

Bawię się w akwarystyke od grudnia 2005 roku.
Na początku miałem baniak 112 L, ale teraz mam większy 240L profil.
W moim akwa jest wiele kryjówek, sa dwie rury PCV obklejone kamyszkami, 3 korzenie, dwa kokosy


240L
Sprzęt:
- grzałka Aqua -EL 150W
- filtr TETRA TEC EX 700
- napowietrzacz Aqua - EL 300
- oświetlenie to 2x 36 W (jedna stantardowa świetlówka, jedna z widmem czerwieni, w planach wymiana zwykłej na świetlówke z niebieskim widmem)


Ryby i ślimaki:
- 2x Gurami Marmurkowe
- 1x Gurami Złote
- 4x Molinezja Ostrousta
- 3x Kirysek (Złoty, Panda, Pstry)
- 1x Zbrojnik Niebieski
- 10x Gupik Pawie Oczko
- 1x Mieczyk Hellera
- 2x Skalar
- 2x Plecostomusy
- 10 Ślimaków Ampularie

Planuje pozbyć się Gupików, i dokupić parke Pielęgiczek Ramireza. Co myślicie o tych zmianach???
Pewnie ktoś zapyta czemu tylko jeden mieczyk? Ano miałem trzy, ale tamte 2 nie wiem czemu zdechnęły, ale zauważyłem że mieczyk dogadał się z molinezjami, i teraz razem z nimi pływa, dziwna paczka.


Rośliny:
- wiele Hygfrophili
- dwie Cryptocoryny
- kilka większych Anubiasów
- multum Anubiasów Nana

FOTKI:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[shadow=blue]CZEKAM NA OCENE I PORADY.[/shadow]

Awatar użytkownika
mafia
Narybek
Narybek
Posty: 27
Rejestracja: 17 lutego 07, 15:42
Lokalizacja: JODŁOWA

Re: Towarzyskie 240L by maciej_ostrów

Postautor: mafia » 18 lutego 07, 12:46

Bardzo ładne akwarium podoba mi się :D

Awatar użytkownika
Wirginia
Ryba
Ryba
Posty: 409
Rejestracja: 4 lutego 07, 22:36

Re: Towarzyskie 240L by maciej_ostrów

Postautor: Wirginia » 18 lutego 07, 13:27

W pierwszej kolejności proponuję, żebyś dał tło najlepiej jednobarwne ( czarne albo niebieskie ) dzięki temu lepiej będziesz miał wyeksponowany cały zbiornik. Powinieneś również dodać więcej roślin, choć tu może być problem bo masz tylko 72W a w przeliczeniu na litraż zaledwie 0,35W/l. Dobrze by było zainstalować choć jedną świetlówkę więcej + odbłyśniki lub folią lustrzaną wykleić pokrywę ( do kupienia na allegro ). Oprócz anubiasów możesz dołożyć jeszcze microsorum pteropus ( mocuje się na korzeniu ) i jakieś mchy. Czy stosujesz jakieś nawozy, bo jakoś nie widać Twoich roślinek :wink: Obsada rybna i planowane przez Ciebie zmiany mogą być. Powodzenia :)

Awatar użytkownika
anarki
Narybek
Narybek
Posty: 75
Rejestracja: 12 lutego 07, 14:28
Lokalizacja: mrozowa Górka

Re: Towarzyskie 240L by maciej_ostrów

Postautor: anarki » 18 lutego 07, 13:40

Tak jak Wirginia radze tło to całkiem zmienia wygląd baniaka, awka wydaje sie puste w górnej partii powinienieś dokupic jakies wysokie rośliny oraz jak najbardziej to możliwe schować wszelki sprzet. Z grzałką napewno da sie coś zrobić. Ogólnie rzecz biorąc to spoko akwarium

Awatar użytkownika
Martina
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 30 września 06, 11:41
Lokalizacja: z Księżyca...

Re: Towarzyskie 240L by maciej_ostrów

Postautor: Martina » 18 lutego 07, 14:05

czy na tych zdjęciach oświetlenie jest włączone? Radze zrobić 120W/240l, sama bede mieć 240l i planuję właśnie takie oświetlenie. Ogólnie akwa mi sie podoba, gupcie takie maleńkie w stosunku do zbiornika :) acha, no i radze jeden gatunek kiryska tak ze 4 szt.
Poszukuję limek czarnobrzuchych i żyrardynek metalicznych. Jeśli ktoś wie, gdzie można je kupić, widział je w jakimś sklepie, niech napisze mi e-maila. Mój e-mail: martina.85@onet.eu

maciej_ostrow
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 26 stycznia 06, 11:51
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Towarzyskie 240L by maciej_ostrów

Postautor: maciej_ostrow » 18 lutego 07, 14:41

oświetlenie jest włączone, myśle nad zwiększeniem oświetlenia, ale narazie brak funduszy mi na to nie pozwala
kiryski mimoże są każdy jest inny, to chyba się świetnie dogadują, bo wszędzie pływają razem w trójke

Awatar użytkownika
Martina
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 30 września 06, 11:41
Lokalizacja: z Księżyca...

Re: Towarzyskie 240L by maciej_ostrów

Postautor: Martina » 18 lutego 07, 14:45

chmmmmmm... spotykałam się z czymś takim, że ktoś kogoś namawiał żeby kupił kilka kirysków tego samego gatunku, a miał kilka z różnych gatunków i mówił też, że się zakolegowały. Ja jestem za tym, żeby mieć kilka z jednego gatunku, ale cóż... jak się u Ciebie dogadują no to bardzo dobrze :D
Poszukuję limek czarnobrzuchych i żyrardynek metalicznych. Jeśli ktoś wie, gdzie można je kupić, widział je w jakimś sklepie, niech napisze mi e-maila. Mój e-mail: martina.85@onet.eu

andrzejkowac
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 609
Rejestracja: 26 października 06, 11:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Towarzyskie 240L by maciej_ostrów

Postautor: andrzejkowac » 18 lutego 07, 15:05

Kirysy różnych odmian to bliscy krewni i będą trzymały się razem /.

odnośnie akwa to daj deszczownie na drugi koniec kawa będzie lepszy obieg wody
napowietrzacz raczej zbędny wystrczy ruch wody
koniecznie jakiś tło, akwa stoi przy oknie to grozi problemami z glonami

Awatar użytkownika
Martina
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 30 września 06, 11:41
Lokalizacja: z Księżyca...

Re: Towarzyskie 240L by maciej_ostrów

Postautor: Martina » 18 lutego 07, 15:08

no wiem, ale niektórzy twierdzą że lepiej jest kiryskom w grupce jednogatunkowej, tzn. może być kilka grup kirysków w akwa ale żeby były to grupki po kilka osobników jednego gatunku.
Poszukuję limek czarnobrzuchych i żyrardynek metalicznych. Jeśli ktoś wie, gdzie można je kupić, widział je w jakimś sklepie, niech napisze mi e-maila. Mój e-mail: martina.85@onet.eu

artur007
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 10 lutego 07, 19:42

Re: Towarzyskie 240L by maciej_ostrów

Postautor: artur007 » 18 lutego 07, 15:33

hm...mamy tu jeden maly wielki problem;jesli widze dobrze na foto to aqwa stoi dokladnie na wysokosci okna;ja ci proponuje juz teraz udac sie po 10x kosiarka;bo to 240l i mam taki sam wiec glony ktos musi kontrolować;rozumiem tez problem finansowy;aqwa pokrywa inne pierdólki;na raz mozna zbankrutowac :P ..i zawsze juz na rosliny nie starcza :mrgreen:

edit;czy moglbys zamiescic zdjecie pokrywy od spodu ile tam jest miejsca i jak jest oswietlenie umiejscowiono :!:

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Towarzyskie 240L by maciej_ostrów

Postautor: Broker » 18 lutego 07, 16:29

Akwarium ciekawe ;) tak jak inni mowili: dołóż roślin i daj jakieś fajne tło. Co do obsady to dobrze by było gdybyś oddał te dwa plekostomusy ( są za duże ) i wtedy dokup tak ze 2 kiryski z każdego gatunku. Jeżeli akwarium stoi przy oknie ( jak zauważył artur007 ) to zapewne będzie problem z glonami i może z parametrami wody ;)

maciej_ostrow
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 26 stycznia 06, 11:51
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Towarzyskie 240L by maciej_ostrów

Postautor: maciej_ostrow » 18 lutego 07, 16:57

Artur jesteś bardzo spostrzegawczy
No cóż fotke moge wsatić, ale za pare dni, bo obecnie pożyczyłem aparat.
Jeśli chodzi to jest tam miejsce na świetlówke i wtedy by było 3x 36W więc nie tak źle. Ale narazie na to dopiero oszczędzam :D:D:D

Jeśli chodzi o glony, to tak mam problem,ale tylko na tylniej szybie, gdyż za akwa jest roleta biała, czasami jak zapomne zasłonić rano to słońce pada na to i jest problem.

Plecostomusów nie oddam :D gdyż są to moje ulubione rybki, ale niestety nie stać mnie na większy dom dla nich, narazie sobie radzą. Większy ma już chyba 25 cm, a 3 miech temu miał 21 :D

Jeśli chodzi o wyższe rośliny, to niewiem, co polecacie???? Miałem kiedyś Vallisneras czy jakoś tak, ale niestety zwiędły mi, niewiem czemu.

Tło. Myśle nad tym intensywnie. Jeśli ma być to tylko strukturalne, nie podobają mi się zwykłe. Na zrobione mnie nie stać. Bo trochę one kosztują, ale wykombinowałem sobie, że sam zrobie :D Mam już nawet pewien plan. Zbije ramke, z tyłu dobije panele lub coś podobnego. W węwnątrz wcisne pianke uszczalniającą(tą co rośnie), potem sprayem wypsikam na czarno i będzie GIT. Co myślicie? Tanio i ładnie będzie. :D:D:D

Mam mcha jawajskie, ale narazie nie rośnie w rozrzutnym tempie, zapewne przez oświetlenie. Nawozu nie stosuje, ale planuje to zrobić bo podobno bardzo pomaga.

Jeśli idzie o parametry to zapomniałem o nich napisać, są w normie, gdyż przez 2 miesiące dolewałem wode destylowaną i na dzisiejszy stan są :

TwO 12 n
TwW 5 n
pH 7,2
więc nie jest tak źle

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości