[60ltr] Moje pierwsze akwarium

neodg
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 6 listopada 07, 18:51

[60ltr] Moje pierwsze akwarium

Postautor: neodg » 6 listopada 07, 19:05

Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem kupienia sobie akwarium i hodowania rybek. Pewnego dnia podczas pracy rozmawiałem z koleżanka i okazało się że za symboliczną cenę odsprzeda mi swoje akwarium. I tak się zaczęło tydzień temu. Kiedy je zobaczyłem byłem w szoku nie dlatego że było on jakieś okropne a dlatego że było strasznie zaniedbane. Dopiero kiedy włączyła światło można było co nieco dojrzeć w nim. Ale do rzeczy. Akwarium ma 60litrów, pokrywę, jedną świetlówkę, pełne wyposażenia (nawet dwa razy to samo) a na dodatek stolik pod nie. Za całość dałem 150zł.

Wygląda po umyciu i przy zdobieniu tak:

Obrazek

co pływa w środku?

4x Hokejówka
1x skalar
1x gurami

i jeszcze 3 rybki których nie potrafię zidentyfikować...jak uda mi się zrobić zdjęcie wstawię je tutaj i mam nadzieje że pomożecie mi w tym.

Od razu zaznaczam że to nie ja obsadzałem to akwarium a moja koleżanka dlatego zestaw jest taki a nie inny. Kiedy wpuściłem rybki do akwarium przyuważyłem że delikatnie mówiąc skalar i gurami za sobą nie przepadają. Strasznie się gonią po akwarium i skubią. Nie wydaje mi się żeby to było normalne zachowanie. Więc będę się musiał chyba ich pozbyć. Chciałbym też dokupić parę neonków co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: [60ltr] Moje pierwsze akwarium

Postautor: Tomek83 » 6 listopada 07, 19:23

Dla ryb na pewno dobrze, że się nimi zaopiekujesz. Co do wyglądu to od razu usuń z akwarium te badziewne zamki, wraki, i co tam jeszcze jest, straszliwie szpeci zbiornik. Skalara i gurami musisz oddać, 60l to dla nich zbyt mało. Zamiast nich proponuję harem prętnika karłowatego 1 samiec+2 samice. Z tych rybek co podałeś najlepiej byłoby dokupić 6 hokejówek i stworzyć z nich stadko chyba, że wolisz neonki to oddaj hokejówki i zakup 10 neonków. Na więcej rybek nie masz już miejsca. Możesz dołożyć jeszcze po stadku kirysków i otosków.

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [60ltr] Moje pierwsze akwarium

Postautor: Broker » 6 listopada 07, 19:55

neodg pisze:i jeszcze 3 rybki których nie potrafię zidentyfikować..

Moim zdaniem razbory klinowe ;)

Awatar użytkownika
kochaniak
Ryba
Ryba
Posty: 272
Rejestracja: 23 sierpnia 07, 20:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [60ltr] Moje pierwsze akwarium

Postautor: kochaniak » 6 listopada 07, 20:31

Broker pisze:Moim zdaniem razbory klinowe ;)


Nie tylko Twoim Broker :P


Akwarium fajnie na początek, ale ta roślinka sztuczna trochę nie pasuje, co do statków to rzecz gustu XD
Mi właśnie ze sztucznych ozdób wraki, nie przeszkadzają :P

Obsada zależy czy wolisz rybki takie jak prętniki, czy np. stworzyć większe stadko rybek ławicowych. ;-)
240 l. :
6 Paletek (różne odmiany)
6 Garra cambodgiensis
2 Corydoras panda

Czekam na nowe ;]

_

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: [60ltr] Moje pierwsze akwarium

Postautor: Tomek83 » 6 listopada 07, 20:33

Pięknie wyglądają wraki w akwarium odwzorowującym naturalne środowisko życia ryb, pięknie...a przecież chodzi nam o stworzenie w akwarium kawałka natury...a nie rupieciarnię...czyż nie?

Awatar użytkownika
kochaniak
Ryba
Ryba
Posty: 272
Rejestracja: 23 sierpnia 07, 20:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [60ltr] Moje pierwsze akwarium

Postautor: kochaniak » 6 listopada 07, 20:52

Tomek23 pisze:Pięknie wyglądają wraki w akwarium odwzorowującym naturalne środowisko życia ryb, pięknie...a przecież chodzi nam o stworzenie w akwarium kawałka natury...a nie rupieciarnię...czyż nie?



Tak :P

Po prostu wg. mnie wrak nie wygląda aż tak źle w akwarium,jak inne rzeczy, typu kolorowe zamki itd..
240 l. :
6 Paletek (różne odmiany)
6 Garra cambodgiensis
2 Corydoras panda

Czekam na nowe ;]

_

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: [60ltr] Moje pierwsze akwarium

Postautor: Tomek83 » 6 listopada 07, 20:56

Nie aż tak źle ale nadal źle... ;-) ale koniec już tego OT.

tonyp
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 10 listopada 07, 09:54
Lokalizacja: Łódź

Re: [60ltr] Moje pierwsze akwarium

Postautor: tonyp » 10 listopada 07, 13:44

Zgadzam się z tym żeby oddać skalara (nie pasuje do ilości wody i wysokości zbiornika), moim zdanie można było by dokupić jeszcze jedno gurami i pozbyć się mniejszych sztuk. Zamek i sztuczne roślinki jest tragiczny.
NemoDusicel

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości