Akwarium - doświadczony akwarysta xD

DelfiN
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 8 lutego 08, 17:20
Lokalizacja: Trzebinia

Akwarium - doświadczony akwarysta xD

Postautor: DelfiN » 8 lutego 08, 18:06

Witam, mam akwarium 45 litrów a w nim 2 kiryski spiżowe. Filtr, pompka, oświetlenie itd. - to wszystko jest. Żwirek dość duży na dno akwarium no i rośliny. Chcę sobie dokupić jeszcze około 2 kiryski spiżowe (chyba nie będzie im tam ciasno). Aha, i mam takie pytanie, mam plage małych ślimaków, czy mógłbym sobie kupić bocje wspaniałą chociaż na kilka dni aby zjadłą wszystkie ślimaki? Co jeszczę mogę sobie dokupić ? :eek:

Awatar użytkownika
mio
Ryba
Ryba
Posty: 369
Rejestracja: 15 grudnia 07, 09:33
Lokalizacja: Korczyna

Re: Akwarium - doświadczony akwarysta xD

Postautor: mio » 8 lutego 08, 18:13

W takim baniaku nie poszalejesz oddaj kiryski spiżowe i kup 4 pandy, 8 neonów i tyle.
Co do ślmaków tu masz inny sposób http://www.mojeakwarium.pl/Asp/Artykuly ... takuja.asp
[450l]Tropheini
24 Thropheus Dubois (Docelowo 15)
14 Tropheus Moliro (nareszcie)
Molirki sa u mnie 6 dni i juz 2 samice inkubują :mrgreen:
Wkrótce:
3+3 Eretmodus

W bliskiej przyszłości
[40l]
harem muszlowców

MikuNiusia
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 11 grudnia 07, 12:58

...

Postautor: MikuNiusia » 8 lutego 08, 18:25

Ja miałam kiryski spiżowe w 45l i było wszystko OK!
Choc teraz mam 112l i widać bardziej urok tych Kirysków,naprawdę.
Kiryski Sterba też są wspaniałe chyba najfajniejsze ze wszystkich gatunków,ale jak kto woli...Tylko musza mieć większe akwa ;-) Zobaczysz za kilka miesięcy bedziesz miał większe akwa tak jest zawsze...

muzykm1
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 7 lutego 08, 18:01

Re: Akwarium - doświadczony akwarysta xD

Postautor: muzykm1 » 8 lutego 08, 19:20

Ja uważam, że kiryskom nie będzie za ciasno, bo ja mam w 30l 2 kiryski i 5 welonków i nikomu nie jest za ciasno, wyglądają dobrze, są żwawe i ożywione, a opini tamtego pana nie radzę słuchać w pewnym stopniu, ponieważ nawet w 45l akwarium idzie zaszaleć, mógłby pan np. kupić sobie jeszcze 2 kiryski pstre, neony, i załóżmy że kilka jeszcze platynek, będą stanowić ciekawą mieszankę kolorów, ale wyglądają bardzo ładnie. :ok:
aha i P.S. bocja nigdy nie wyje do końca wszystkich ślimaków, wiem bo miałem ten sam problem, i musiałem praktycznie restartować akwarium tzn. wymieniłem wodę i dokładnie wypłukałemw specjalnej soli akwarystycznej żwirek. pozdrawiam. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Nimfadora
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 28 grudnia 07, 18:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Akwarium - doświadczony akwarysta xD

Postautor: Nimfadora » 8 lutego 08, 20:06

muzykm1 pisze:Ja uważam, że kiryskom nie będzie za ciasno, bo ja mam w 30l 2 kiryski i 5 welonków i nikomu nie jest za ciasno

Radzę najpierw zapoznać się z wymaganiami ryb, a nie podawać błędnych informacji, że 5 welonek może żyć w 30l :shock: :shock:
Alive in the Superunknown

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Akwarium - doświadczony akwarysta xD

Postautor: Broker » 8 lutego 08, 21:44

MikuNiusia pisze:Tylko musza mieć większe akwa

Czemu musza mieć większe akwarium od spiżowych, skoro rosną od nich mniejsze??
A co do trzymania kirysków spiżowych w akwarium 45 l (50x30 dno) to tak: lepiej się zdecydowac na mniejszy gatunek, ale jezeli ktoś już zakupił te ryby, to wówczas może w ostateczności trzymać mała grupke tych ryb. Rybki te rosną dośc wolną, a rozmiar ponad 7 cm osiagają wyrośniete samice - jednak trzeba troszke czasu na to. Powierzchnia dna takiego akwarium, daje możliwośc całkiem normalnego funkcjonowania dla tych ryb, ale oczywiscie lepiej sie skusić na mniejszy gatunek ;)

DelfiN
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 8 lutego 08, 17:20
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Akwarium - doświadczony akwarysta xD

Postautor: DelfiN » 9 lutego 08, 13:47

Już postanowione, za niedługo kupuję większy zbiornik :roll:

Basienka
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 11 grudnia 07, 17:14
Lokalizacja: Polkowice

Re: Akwarium - doświadczony akwarysta xD

Postautor: Basienka » 9 lutego 08, 16:46

muzykm1 pisze:Ja uważam, że kiryskom nie będzie za ciasno, bo ja mam w 30l 2 kiryski i 5 welonków i nikomu nie jest za ciasno,

Broker pisze:Czemu musza mieć większe akwarium od spiżowych, skoro rosną od nich mniejsze??
A co do trzymania kirysków spiżowych w akwarium 45 l (50x30 dno) to tak: lepiej się zdecydowac na mniejszy gatunek, ale jezeli ktoś już zakupił te ryby, to wówczas może w ostateczności trzymać mała grupke tych ryb.

Poza rozmiarem jaki rybki osiągają ważne jest też to, jakiego wymagają środowiska. Niektóre rybki aby mogły być zdrowe, żyć długo i nie chorować potrzebują dużo ruchu, dużo miejsca do pływania, dlatego potrzebują sporego akwarium.
Wszędzie można znaleźć info na temat wymaganych wymiarów zbiornika dla określonego gatunku ryb. I o ile kilka litrów mniej zaszkodzić nie powinna o tyle kilkadziesiąt czy kilkaset mniej sprawią, prędzej czy później, że rybki bardzo szybko padną.
Zal mi tych welonek. Przecież one rosną ogromne. W małych akwariach potrafią żyć ledwie kilka miesięcy ("optymistycznie"), a to nie jest normalne.
Basia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości