dystrybucja CO2 (w akwarium)

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: dystrybucja CO2 (w akwarium)

Postautor: deXter » 30 stycznia 15, 21:33

goldi_ pisze:W moim akwarium nawet termometra nie ma - WSZYSTKO musi być poza zbiornikiem dlatego sumpa też nie będzie bo komin jest nie do zaakceptowania.

To załóż pudełko przelewowe ;] Przecież jakiej filtracji nie zrobisz to jakoś wodę musisz zabrać i oddać do akwarium ;] Nie wiem jaki aranż planujesz bo równie dobrze można robić dziury w dnie i tamtędy planować filtrację. Nie wiem pomyśl bo filtry narurowe dają dużo możliwości bo co za problem w jeden wpakować reaktor CO2, a w drugi włożyć indykator CO2 tylko oczywiście najpierw indykator, potem reaktor CO2. Tak samo zautomatyzowane dozowanie nawozów wszystko może być w sumie poza akwarium.
W akwarium musisz mieć tylko wlot i wylot wody, a to schowane jest do ogarnięcia jak coś widziałem dużo fajnym rozwiązań więc wszystko zależy od koncepcji akwarium.
Nie wspomnę już o budowie systemów filtracyjnych na systemach tłach :)

Jak nie chcesz na oko to jest coś takiego jak komputer ph, a nim bardzo łatwo jest regulować CO2 :)
Dokładnie to znając Kh w akwarium i wiedząc ile CO2 chcesz mieć w akwarium ustawiasz dane pH i elektrozawór Ci dozuje :)

Jak coś odzywaj się na PW, facebook'u, czy pisz na forum. Wiesz ja mam swoje podejście do akwarystyki więc nie raz się nie zgodzimy, ale spokojnie ja już taki jestem :)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: dystrybucja CO2 (w akwarium)

Postautor: Sance » 30 stycznia 15, 22:05

Mam rome fluvala 240 wiercone. I stwierdzam jedno Tylko takie akwarium to prawdziwe akwa :D
nie ma widocznych węży wężyków 2 rurki z tylu z czego tylko jedna wystaje na 4/5 wysokości. Dodatkowo można wymienić na przezroczyste i efekt będzie super.

goldi_
Narybek
Narybek
Posty: 52
Rejestracja: 23 stycznia 15, 23:03
Lokalizacja: Piła

Re: dystrybucja CO2 (w akwarium)

Postautor: goldi_ » 31 stycznia 15, 00:54

Przestańcie z tymi pudełkami :)

Tematy obiegu wody mam obcykane (czyt zrealizowane ) w sposób co najmniej zadowalający łacznie z automatyką filtra , automatyczną podmianą , automatyczne usuwanie śmieci z powierzchni , wysyłaniem sms z info o zapchanym filtrze , awaryjnym zrzucie wody do zbiorników retencyjnych itp

Oczywiście wszystko doprowadzone jest (i zawsze będzie) od dołu a w sąsiednim pomieszczeniu cały blok w oparciu o filtry narurowe (nie licząc beczki z keramzytem)

Nawozy też są podawane automatycznie (łacznie z aldehydem) tak więc ...

Próbowałem w pewnym okresie wyregulować (czyt obniżyć ) Ph . Kuźwa - co ja nawyprawiałem i co bym nie zrobi do za dzień dwa miałem po staremu .
W końcu sie wk... i kosztem ok 3000l wody wróciłem do natury .
Teraz leje mi sie woda taka jaka jest (nawet osmoza wisi wyłączona) i jest ... przynajmniej nic sie nie dzieje dramatycznego .
Powyższe tłumaczy np niechęć do dozowania CO i regulacje w funkcji ph
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 15, 13:31 przez goldi_, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
sylwekw
Ryba
Ryba
Posty: 422
Rejestracja: 30 grudnia 09, 08:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: dystrybucja CO2 (w akwarium)

Postautor: sylwekw » 31 stycznia 15, 07:31

Ja już powoli zaczynam się gubić, czego (i czy w ogóle czegoś) Ty oczekujesz w tym wątku.
Tytuł skłonił mnie do zasubskrybowania tego wątku ale jakoś mało tu dyskusji z tym związanej.

goldi_
Narybek
Narybek
Posty: 52
Rejestracja: 23 stycznia 15, 23:03
Lokalizacja: Piła

Re: dystrybucja CO2 (w akwarium)

Postautor: goldi_ » 31 stycznia 15, 09:54

Jak śledzisz ten wątek to dało sie zauważyć że zaczęło sie od koncepcji dzwonu.
Wyszło na to że dyskusji wokół tego rozwiązania nie będzie bo dawno sie od tego odeszło jest nieefektywna i w ogóle nie ma dyskusji

porozmawialiśmy sobie jeszce o reaktorach a ja starałem sie uzasadnić moje obawy nad zapanowaniem nad dozowaniem co z uwagi na moje złe doswiadczenia

A porady dotyczace transportu mediów i filtracji to OT (nie mój) i te zagadnienia mnie nie interesują .

Reasumując: poznałem negatywną opinie o dystrybucji co za pomocą dzwonów i tyle

Możesz zakończyć subskrypcje tematu :) (co nie oznacza że do tematu wegla nie będe wracał)
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 15, 13:32 przez goldi_, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości